Ремонтантна малина являє собою такий вид, який здатний дати урожай двічі на рік. Саме з цієї причини вона є досить популярною серед садівників. Також в процесі вирощування ремонтантної малини йде менше часу на боротьбу з різними шкідниками, оскільки вони активізуються під стать розвитку звичайних сортів. Ремонтантні сорти садять практично за тією ж технологією, що і звичайні. Але все ж існують деякі особливості, які слід знати, щоб в майбутньому отримати хороший урожай. Про це і піде мова в цьому матеріалі.

Насамперед треба вибрати місце, де буде проводитися посадка. Ремонтантна малина любить суглинний грунт, при цьому має бути забезпечено доступ сонця і якомога кращий захист від вітру. Грунт перекопується, вноситься необхідне добриво, зокрема близько двох-трьох відер перегною, склянка суперфосфату і калій сірчанокислий. Оптимальна пора для посадки - весна і осінь.

Щоб малина приносила хороший урожай, слід дотримуватися деяких правил.

1) Проводити обрізку. Особливо це важливо для отримання осіннього врожаю на однорічних пагонах. У разі запланованого збору лише раз на рік, варто пізньої осені провести обрізку пагонів під корінь і спалити їх. Цей метод дозволяє вберегти чагарник від шкідників, які можуть зимувати на пагонах. Якщо ж заплановано збирати два врожаї на рік, процес проходить аналогічним способом. Однорічні пагони підрізають зверху, де вже були плоди. Йде підготовка до зимового періоду, щоб чагарник не вимерз. Навесні ж відбувається санітарна обрізка, коли видаляються підмерзлі і пошкоджені пагони.

2) Проводити розпушування грунту. Цим забезпечується надходження кисню до коренів, утримання вологи і створення сприятливої мікрофлори. Перше розпушування відбувається ранньою весною до розпускання бруньок, останнє - пізньої осені, коли обертається пласт, щоб максимально знищити шкідників.

3) Проводити мульчування. Ця процедура здатна запобігти вимерзанню коріння взимку і перегрів влітку. До того ж краще утримується волога. Ця процедура здійснюється після посадки і проводиться щорічно. Матеріалом для мульчування може бути торф, перегній, сіно, солома, тирса. Після її осідання товщина шару не повинна бути менше 5 см. За сезон цей матеріал перегниває, що сприяє збільшенню кількості гумусу в грунті.

4) Регулярний полив. Проводиться залежно від погодних умов: в суху погоду рясно поливають, в дощову - припиняють.

5) Підживлення. Повинно бути регулярним, оскільки під час росту і плодоношення витрачаються поживні речовини. У разі хорошої заправки грунту мінеральними і органічними добривами цього може вистачити на кілька років.

6) Підв'язка і нормування пагонів. Щоб кущі не були занадто густими і, як наслідок, рослина не втратила свою силу, слід видаляти молоді пагони. Підв'язувати необхідно, щоб в разі отримання рясного врожаю гілки не прогиналися і не ламалися.

Якщо ви хочете купити саджанці малини ремонтантної, пропонуємо звернутися в розплідник «Джерело». Ми пропонуємо високоякісний посадковий матеріал, який пройшов випробування у нас і підходить для нашого клімату. Відкрийте для себе нові сорти малини разом з нами!