Монтажні пояси (утримуючі системи) викликають у багатьох чимало запитань: чим відрізняються і що з себе представляють? Спробуємо розібратися.

Як виглядає звичайний страхувальний пояс, напевно, знають практично всі. Компанія "Торнадо" пропонує страхувальний пояс ПБ-2 з стрічковим стропом. Складається він з ременів, системи кріплення (бічні елементи закріплення, пряжка (застібка), хомутик, карабін) - все це робить роботу монтажників і всіх, хто працює на висоті, більш зручною і зменшує кількість травм на виробництві. Кріпиться він елементарно: пояс виготовлений з поліамідної стрічки шириною 50 мм. Металева пряжка дозволяє регулювати пояс по фігурі людини. Це дає можливість вибрати зручну позицію (фіксація робочого положення і звільнення рук).

Страхувальні фали можуть бути різні:
- зроблені з ланцюга (пояс ПБ-1 з ланцюговим стропом);
- зі сталевого троса (пояс ПБ-4);
- з поліамідної стрічки шириною 40 мм (фал стрічковий);
- з поліамідного каната (пояс ПБ-3) та деякі інші.

Їх принципова відмінність у тому, що ланцюг або металевий трос вогнетривкі, на відміну від поліамідної стрічки або каната, які можуть перегоріти, перетертися. А також сталевий варіант передбачає, по-перше, більш тривалий термін служби, а по-друге, використання в екстремальних умовах. Серед недоліків ланцюгового фала можна назвати вагу, яка навіть порівняно з тросом досить відчутна. А трос, в свою чергу, недостатньо гнучкий. В якійсь ситуації це може бути зручно, а в якійсь не дуже. Загалом, кожен вибирає під себе пояс для роботи на висоті, залежно від умов експлуатації.

Карабін у всіх страховках використовується однаково міцний і надійний. Конструкція у нього досить проста і зрозуміла.

Важливо пам'ятати, що всі пояси раз на рік повинні перевірятися фахівцями (незалежно від того, були вони в експлуатації чи ні). У кожного пояса є свій паспорт, де вказаний рік виготовлення. Якщо з того часу не пройшов ще рік, поясом можна спокійно користуватися. Не допускається самостійно вносити зміни або поправки в конструкцію пояса і проводити його ремонт. Після рекомендованого терміну експлуатації пояс страхувальний необхідно замінити на новий - купити монтажний пояс в компанії "Торнадо". Орієнтовно таку заміну необхідно робити раз в п'ять років.

У разі, якщо виникнуть питання щодо нашої продукції, завжди можна зв'язатися за вказаними на сайті контактними номерами, щоб отримати вичерпну консультацію з використання тієї чи тієї позиції товару.