Як свідчать статистичні данні від автосайту Автомото, українці все більше купують б/у автомобілі. Воно і не дивно, адже на вторинному ринку можна знайти достойні варіанти за відносно вигідною ціною.

У більшості, пошук підходящого авто займає місяці досліджень та планування. Майже половина покупців від місяця до трьох розглядають різноманітні пропозиції. Разом з тим, основна частина автомобілістів проводять дослідження авторинку он-лайн перед тим, як купити авто. Особливо корисними у цьому випадку будуть сайти, які збирають оголошення з усіх ресурсів продажу авто та, дозволяють економити час на порівнянні цін. Саме до таких веб-сайтів відноситься пошуковик оголошень про продаж автомобілів AutoMoto.ua. Тут кожен знайде величезний вибір блискучих нових автівок (нових для себе, принаймні). Проте, найважливіший етап купівлі авто – спілкування з продавцями. Як і кожен працівник сфери торгівлі, вони зацікавлені у отриманні найбільшого прибутку від продажу свого товару, тому використовують різноманітні хитрощі, щоб спонукати покупців викласти кругленьку суму. Хоча не завжди авто може бути варте заявленої ціни. Щоб визначити справжню вартість авто та, не прийняти імпульсивне рішення, пропонуємо кілька основних прийомів, які використовують недобросовісні продавці вживаних автомобілів.

1. Талановита психологія
Не рідко на ринку вживаних авто можна зустріти майстерно відреставровані варіанти після серйозних аварій, які реалізовують під виглядом нових. Такі маніпуляції дозволяють продавцям автомобілів отримати хороший прибуток. Адже авто після ДТП можна купити за безцінь, натомість нове - продати за вигідною ціною. Визначити, чи потрапляло авто у аварію допоможуть спеціалісти. Та щоб уникнути перевірки, продавці починають вдаватися до різноманітних психологічних прийомів. Вам можуть сказати, що на цей автомобіль уже є декілька покупців, запропонувати ціну, яка діє тільки для вас, тільки зараз та ін. У цьому випадку, головне не піддаватися впливу емоцій та настояти на тому, щоб авто оглянув кваліфікований спеціаліст.

2. Прихована історія
Дуже важливо перед купівлею авто перевірити його історію. Приваблива ціна може приховувати автомобіль під заставою, придбавши який ви залишитесь без автомобіля та без грошей. Перше, що потрібно зробити – запитати у продавця документи, які підтверджують купівлю ним авто. Якщо ж документів немає – зверніть увагу, чи є у паспорті транспортного засобу відмітка про купівлю авто по договору комісії та на вигодонабувача у страховому полісі: якщо це банк – авто у кредиті.

3. Загальний зовнішній вигляд
На перший погляд автомобіль може здатися ідеальним, та при ретельному огляді можна легко виявити ознаки авто після аварії. Не шкодуйте часу на огляд зовнішнього стану автівки. Його краще проводити при денному світлі, адже штучне освітлення може приховати недоліки, що стануть добре помітними на вулиці. Перевірте, як відкриваються двері, капот, лючок бензобаку та багажник – їх відкриття не повинно вимагати особливих зусиль. Зверніть увагу на фарбу на різних частинах кузова. Найменша невідповідність кольору, його відтінку чи глибини має викликати у вас підозри. Також, проміжки між деталями кузова всюди мають бути рівномірними. Для ремонту аварійного авто купують найдешевші деталі, зазвичай китайські, тому вони нерідко можуть не співпадати за розмірами.

4. Деталі
Найпростіший спосіб перевірити чи проводився серйозний ремонт деталей кузова – за допомогою звичайного магніту. Щоб не пошкодити авто, обгорніть магніт у шматок тканини та проведіть по кузову. Якщо магніт не пристає - значить у цьому місці застосували товстий шар шпаклівки, щоб приховати значне пошкодження. Колір фарби має співпадати на всіх кузовних частинах. Наприклад, колір під ущільнювачами вікон не має відрізнятися від кольору дверей, а колір кришки багажнику всередині - від решти кузова.
Крім того, перевірте чи не має під капотом та у багажнику характерних зварювальних швів. Адже, автовиробники застосовують лазерне або точкове зварювання, що дозволяє досягти ідеально гладких поверхонь у місцях з'єднання деталей. Тому якщо ви помітили зварювальні шви – будьте впевнені, що автомобіль був у аварії. Та не забудьте оглянути оптику – вона має бути оригінальною.

5. Уникнення перевірки на спеціалізованому сервісі
Виявити «підводні камені» допоможе комп'ютерна діагностика авто. Така процедура дасть можливість визначити технічний стан електронних систем та слабкі місця автівки. Наприклад, можна зрозуміти, чи розкривались подушки безпеки, адже їх заміна дороговартісна, тому при реставрації авто після аварії на їх місце ставлять муляж або зовсім не встановлюють.