Дзвони церковні по праву вважаються одними з найбільш древніх музичних інструментів. Дзвін супроводжує людину більше тисячоліття під час великих і малих свят, він же вірно попереджав про біду. Церковні дзвони - невід'ємний елемент церковної атрибутики, а їхнє виготовлення - ціле мистецтво з глибоким корінням і традиціями.

Як же відбувається виготовлення церковних дзвонів?

Сьогодні виготовлення дзвонів об'єднує сучасні технології та давні традиції ливарної майстерності майстрів. Процес створення церковного дзвону можна розділити на 4 основних етапи:

  • • на першому художники розробляють дизайн 
    дзвонів;
  • • потім проектувальники створюють шаблони з воску і кераміки;
  • • за створеними ливарними формами дзвін відливають в цеху;
  • • на заключному етапі дзвін шліфується і полірується.

Як і в старовину, різні декорації на поверхні дзвону виготовляють з воску. Це і лики святих, слова молитви, різні орнаменти на церковні вироби. Готові воскові фігурки розміщують на гіпсовій моделі. Але шаблони дзвонів з гіпсу існують тільки для стандартних типорозмірів. Форму ж для нестандартного дзвона повністю моделюють з воску.

Готовий шаблон - лише перший крок. По ньому готують ливарну форму. У давній Русі використовували глину, а зараз виробництво церковного начиння значно більш розвинене. Для лиття церковного дзвона форму роблять з термостійкої формувальної суміші, схожої на крейду. Складається ця суміш з етилосиліката, шамоту і пилоподібного кварцу в поєднанні із затверджувачем. Формувальна суміш твердне за кілька годин і після обпалювання готова до заливання розплавленого металу.

Церковні вироби, дзвони виготовляють з класичної дзвонярської бронзи - сплаву олова (80%) і міді (20%). Саме таке співвідношення гарантує виняткову чистоту звуку і міцність.

 Відлитий церковний дзвін варто обробити для набуття ним бездоганного вигляду. Відбивають формувальну суміш, метал шліфують, полірують. Для додання необхідного відтінку не використовують фарби, а застосовують спеціальні способи обробки металу. Наприклад, позолочені дзвони можна отримати шляхом напилення нітридом титану.

Велика частина робіт з виготовлення дзвонів церковних проводиться ручною працею, зокрема обробка поверхні. Після завершення обробки зовнішньої поверхні дзвін відправляється на контрольну ділянку, де приймальник ретельно вивчає вироби і вирішує, чи можна відправляти їх замовникові.

Таким чином народжуються дзвони, що давно стали невід'ємними супутниками мирського і духовного життя людини.

Якщо вас цікавить церковне начиння - купити дзвін, панікадило, церковні бра і багато іншого можна в нашому інтернет-магазині православних товарів http://truzvin.com.ua/.

15 років на ринку церковної атрибутики, висока якість виробів, індивідуальний підхід до кожного клієнта. Можливе виготовлення на замовлення, оптові поставки.

Звертайтеся за вказаними на сайті контактами.