Розглянемо вузли обліку теплової енергії в системі автоматизації теплових пунктів. Вузли обліку теплової енергії - це вимірювально-обчислювальні комплекси, які забезпечують вимір, реєстрацію, зберігання інформації про параметри теплоносія. Вимірювально-обчислювальний комплекс включає в себе датчики витрати, тиску температури і сам обчислювач, в якому зберігається і обробляється вся ця інформація.

Вузол обліку встановлюється в місці, яке максимально наближене до початку теплової мережі. Він розробляється на основі проекту. Технічне завдання на техпроект дає теплопостачальна організація, вона ж погоджує розроблений проект. Таким чином, техпроект включає в себе технічне завдання, креслення і схеми, специфікацію обладнання, яке застосовується, і базу даних, яка вводиться в теплообчислювач. Крім самих приладів і проекту, на вузлі обліку повинні бути паспорта на прилади та свідоцтво з чинною повіркою.

Робота датчиків. Датчики встановлюються на трубопровід, зокрема, датчик витрати встановлюється на вимірювальну ділянку (її розміри задаються типом застосовуваних датчиків і розрахунків, зроблених в проекті). Датчик витрати, як правило, електромагнітний, а його сигнал - імпульсний.

Датчик температури - це термоперетворювач опору, він встановлюється в гільзи, які врізаються в трубопровід (встановлюються після датчика витрати по ходу руху теплоносія). У гільзи заливається масло для забезпечення більш точного вимірювання температур.

Сигнал з датчика. Це опір, який перетворюється обчислювачем в температуру. Датчик тиску встановлюється до або після установки датчика витрати на імпульсних трубках. Сигнал з датчика тиску - це, як правило, струм, пропорційний тиску.

Усі ці сигнали заводяться в обчислювач, де вони перетворюються в дані, необхідні для зберігання. Тобто, обчислюється по об'ємній витраті масова витрата, по витраті з урахуванням витрат температури і тиску обчислюється теплова енергія. Також в обчислювачі зберігаються дані про час роботи вузла обліку з моменту пуску.

Автоматизація теплових пунктів, яку пропонує НТО "Елекон", включає в себе шафи для теплопунктів для управління насосами гарячого водопостачання, опалення, підживлення в ручному та автоматичному режимах, а також, серед іншого, підтримку необхідної температури в системі опалення згідно з температурним графіком.

Завдяки багаторічному досвіду інженерів НТО "Елекон" компанія може гарантувати розробку індивідуальних шаф і нестандартних алгоритмів, зберігаючи при цьому їхню оптимальну вартість.