Солому можна віднести до високоекологічного паливного матеріалу. Вона виробляється з різних рослинних видів відходів, утворених в процесі збору та обробки врожаю. Її навіть можна назвати своєрідним джерелом тепла, комфорту і чистоти.

Підприємство ТОВ "Красилівський ливарний завод" випускає сучасне обладнання (прес-гранулятор для пелет), завдяки якому з використанням спеціальної технології гранулювання біомаси (соломи) без сторонніх домішок, можна отримати паливні гранули, які по праву можна віднести до високоякісного і високоефективного екологічно чистого біопалива, у якого дуже хороший ККД.

Гранулювання соломи - це один з прикладів ефективного використання природних багатств країни. Сам процес перетворення соломи в пелети досить простий. Для того щоб з неї можна було зробити паливні гранули, вона повинна бути добре висушена, оскільки мокра солома забиває прес, в результаті - падає продуктивність. Подрібнювач соломи ПС-30, який може входити в лінію гранулювання пелет, висушену сировину подрібнює під високим тиском і при високій температурі, щоб знищити всі можливі бактерії. А вже потім вона далі пресується в обладнанні за рахунок клейкої речовини, яка міститься в соломі, - лігніну (суміші ароматичних полімерів).

Розглянемо можливості, які є у маленького бруска соломи у вигляді гранули.

По-перше, це джерело тепла. Використання екологічно чистих джерел тепла - одна з найважливіших завдань в енергетиці. І вона легко вирішується за допомогою пелет з соломи. Якщо порівнювати з нафтою, газом і деревиною, то солом'яні гранули відносяться до швидко відновлюваних ресурсів. Дереву, щоб вирости, необхідно не менше 50 років, а траві - всього кілька місяців.

По-друге, це біологічно чисте паливо. Екологічно чисте біопаливо, яке застосовується для генерації теплової та електричної енергії як в локальних котлах, так і в установках, що виробляють теплову енергію для централізованого теплопостачання.

Щоб показати енергоефективність, достатньо навести такі факти: спалювання 1 кг пелет дорівнює спалюванню 2 кг дров; вологості в солом'яних пелетах - 7-8%, що в 3 рази менше, ніж в дровах. Із цього робимо висновок, що теплота згоряння солом'яних гранул вища, ніж у деревної тріски. Ще солома довше виділяє тепло. Саме тому пелети з соломи - це також джерело підтримки вогню в камінах і мангалі.

Використання паливних пелет з соломи - це як жест доброї волі відносно природи. Купити лінію гранулювання від «КЛЗ» - це можливість проявити турботу про навколишнє середовище.