Зведення храмів - особлива частина будівництва. Адже це не просто будівля, а місце, де потім будуть відбуватися особливі ритуальні урочистості та заходи, присвячені Богослужінню. Фактично, ми створюємо обитель, де буде присутній Бог, тому не можна ставитися до цього процесу безвідповідально. Після того, як зведений каркас (дерев'яний, цегляний або ще якийсь інший), починається процес монтажу куполів і хрестів - компонент, який і асоціюється з церквою як такою. Від правильності процесу виробництва залежить кінцевий результат і благодатний шарм храму. Тому виготовлення куполів церков - це неординарна сфера, в якій важливо строго дотримуватися всіх правил і, крім цього, робити цю роботу виключно з благими намірами.

Практика показує, що досить дорого коштують класичні мідні купола з позолотою. Тому використовується інша технологія - виготовлення з нержавіючої сталі. Після цього робиться напилення нітрид титану. Цей процес являє собою здійснення покриття, яке відбувається методом розпилення металу на деталі. Застосовуючи низький тиск, формуються тонкі пластини чистого титану. Ця технологія дозволяє істотно економити на кінцевій вартості виробу.

Саме ж виготовлення куполів має свої особливості. Для цього беруть розкроєну булатовану сталь у вигляді тонких листів, які майстерно збираються на каркасі у вигляді клітки. Вона приварюється до центральної труби, яка йде по всій довжині купола. На цій трубі зверху і встановлюється хрест із сталі, який має нітрид титану покриття.

Професійні майстри при виготовленні повинні домогтися плавності купола без різких і незграбних переходів. Зазвичай намагаються дотримуватися давніх технологій, але застосовуються також і нові методики. Зокрема, з'єднання пелюсток за допомогою швів. Такі купола називаються класичними, і вони складаються з 6-8 частин.

Крім того, можливе виготовлення і більш складних видів. Вони називаються лускатими. Мають більш вишуканий зовнішній вигляд, але і коштують на порядок дорожче. Та й вага в десять разів більша від звичайного «купола-цибулини».

Щоб верхівка храму виглядала органічно, варто дотримуватися кількох правил. Наприклад, хрест не повинен бути набагато вищим і ширшим порівняно з куполом. Пропорції повинні бути приблизно однаковими.

Виготовлення куполів (Україна) - один з напрямків діяльності компанії «НВФ« Покров». Усі роботи проводяться згідно з нормами ГОСТу. Використовується технологія напилення нітридом титану на дзеркальний лист марки AISI 430 (ВА), суперзеркало (N8), а також шліфування. Гарантуємо високу якість і довговічність.