Ще на шкільних уроках історії всім нам розповідали про унікальне вітражне мистецтво, яке наші предки вдосконалювали протягом сотень років. В Україні перші вітражі з'явилися в середині XIII століття і сьогодні вже сучасні вітражі так само прикрашають безліч будівель. Верстат для вітражів - місце, де народжується краса, від якої перехоплює подих. Наша стаття присвячена саме цій темі.
Неважко здогадатись, що вітражне мистецтво розвивалося разом зі склоробством, що на початку своєї історії не відрізнялося особливими успіхами. Спочатку люди навчилися робити щось, що лише віддалено нагадує сучасне скло. І тільки пізніше, з розвитком ремесел, скло навчилися робити прозорим, без шорсткостей, різнобарвним, а вже після всіх цих етапів люди почали виготовляти тонке рівне скло. Перші вітражі нагадували прості хаотичні набори різнокольорових скелець, які кріпилися за допомогою мастила до дерев'яних, мармурових або кам'яних дошок на віконних отворах. Вони були розраховані на сприйняття здалеку. Зблизька це були просто величезні яскраві плями без єдиної концепції, але здалеку можна було розгледіти обриси геометричних фігур, орнаментів, квітів, а з часом і людей.

Вітражне мистецтво багатьом зобов'язане християнській релігії, так як саме собори і церкви використовували такий спосіб декорування вікон. Завдяки цьому створювалася особлива атмосфера, адже яскраві і м'які кольори вітражів пом'якшували загальну обстановку в готичних храмах, доповнювали і вдосконалювали мову готичних образів. Наприклад, в паризькому соборі Сент-Шапель 15 вітражних вікон, прикрашених тисячею біблійних фігур. А в мечеті Насир аль-Мук вітражі розташовані так, що побувавши там на світанку, ви опинитеся прямо в центрі величезного калейдоскопу різних фарб. Але найбільший вітраж в світі знаходиться в Нью-Йорку і прикрашає фасад Міжнародного аеропорту Кеннеді. Висота вітража - 7 метрів, а довжина - 90!


Сучасні майстри теж не відстають і вдосконалюють цей вид мистецтва. Дизайнери інтер'єрів активно використовують вітражі, щоб надавати приміщенням особливої магічної атмосфери за рахунок витонченої гри світла і кольорів. До вашої уваги трійка найпопулярніших вітражних технік:
- вітраж «Тіффані» - він є одним з найдорожчих у світі, так як кожен шматочок скла вирізається вручну;
- ф'юзинг - ця техніка передбачає запікання вітража в печі, що дозволяє створити гладку однорідну поверхню;
- псевдовітраж - елементи майбутньої картини наклеюють на скло декоративних плівок і свинцевого молдингу, що забезпечує унікальну фактуру вітража.

Компанія «Галстан» пропонує вам широкий вибір обладнання, серед якого і контурний верстат для вітражів, що дасть вам можливість створювати декоративні елементи зі скла для вікон, дверей, стель, ніш, ваз, куполів і багато чого іншого. Для наших постійних клієнтів діють дисконтні акції та спеціальні пропозиції. Ознайомитися з повним списком наших товарів і зробити замовлення ви можете на офіційному сайті.