Вічною проблемою багатьох мандрівників є пошук місця для ночівлі. Улітку і на природі для цього добре підходить намет. А що сказати про час, коли не дуже гарна погода і мандрівник зупиняється в місті? Тоді треба вибирати платні послуги з проживання.

На зміну традиційним готелям поступово приходять інші місця для ночівлі. Зокрема, ними є хостели.

Вони, на відміну від готелів, розраховані власне на ночівлю. Тому поселення в хостелі - відмінний варіант для тих, кому не сидиться на одному місці, а хочеться гуляти, "розвідувати" нове місто. Власне відсутність надмірної кількості розважальних послуг, як в готелях, робить хостел дешевшим, а тому і доступнішим.

Умови такого проживання досить часто нагадують звичну домашню атмосферу. Тут можна скористатися телевізором і подивитися цікавий фільм. Доступна можливість пограти у відеоігри, а на книжкових полицях можна знайти цікаві і корисні книги. У хостелі можна взяти в оренду велосипед і «з вітерцем» прокататися по місту. Такі розваги, хоча і не є чимось вишуканим, приносять чимало задоволення багатьом з нас.

Зручна кухня дозволяє швидко приготувати смачний ароматний чай або міцну підбадьо
рливу кави вранці (доступною є кавоварка). Повільно попиваючи ці напої, можна з великою насолодою вести невимушену бесіду з другом-попутником або заводити нові знайомства з сусідами з інших номерів. Для сучасних людей на території хостелу надається безкоштовний wi-fi, а також в номерах в зручних місцях розміщено достатню кількість розеток. Збираючись на прогулянку, дуже доречно буде скористатися праскою і дошкою для прасування. А при випадковому забрудненні одягу, його можна здати в пральню, звідки забрати вже чистим.

Хоча ціна на хостел в Львові не є великою, проте це не означає, що послуги не надто хорошої якості. Наприклад, незважаючи на скромність інтер'єру, в хостелі завжди чисто і охайно. За цим стежить турботливий і уважний персонал. Можна відзначити і зручне розташування цього місця ночівлі - практично в центрі міста і ще зручно добиратися до його куточків. А також 
у хостелі, як і у мотелі, доступною є парковка для автотранспорту відвідувачів.

Отже, на зміну дорогим і дуже пишним готелям приходить скромний, зручний, а головне дешевий хостел. Львів, як один з основних центрів туризму в Західній Україні, теж не відстає в цьому плані. Тут можна зняти хостел в серці міста за помірну плату і з великою кількістю послуг.