Фундук - це різновид ліщини, який може виростити у себе вдома кожен за умови правильної посадки та вирощування. Є безліч різновидів фундука. Це кущ до 3 м заввишки з великим темним листям. Також він часто використовується при декоруванні в ландшафтному дизайні. Купити саджанці фундука Ви можете в спеціалізованих магазинах або ж замовити в інтернеті.

Щоб правильно виростити фундук і не згаяти час, варто знати кілька основних правил догляду за цим горіхом.

По-перше, висаджувати фундук обов'язково треба на вільній, добре освітленій ділянці. Грунт фундук любить майже будь-який, крім надто сухих або ж заболочених місцевостей. Краще за все посадити горіх восени або ж ранньою весною, до кінця квітня.

По-друге, в червні-липні важливо не забувати про рясний полив рослин, адже саме в цей період формуються генеративні органи врожаю на наступний рік. Сортів фундука є велика кількість, терміни дозрівання у яких різні. Зазвичай це або кінець серпня, або вересень. Якщо Ви хочете визначити чи дозрів горіх, це дуже легко зробити: оболонка стає жовтою і горіх можна легко виймати з неї. Висушують горіхи в добре провітрюваних приміщеннях, плоди зберігають свої якості протягом декількох років.

Фундук багатий на різноманітні корисні речовини, має високу концетрацію білка, вміщує в собі вітаміни В1, В2, С, Е, а також багатий на мінерали (залізо, кальцій, фосфор тощо). За калорійністю фундук в рази перевищує хліб, молоко і шоколад, водночас залишаючись у багато разів кориснішим, ніж перераховані вище продукти. Фундук також сприяє виведенню шлаків з організму, сприяє зміцненню імунітету людини. Високий вміст кальцію у фундуку допомагає для зміцнення кісток, тому фундук необхідно їсти людям похилого віку та дітям.

Але варто пам'ятати, що зловживати горіхами також не варто. Добова норма фундука - 30-50 грам. Якщо з'їсти більше, можна отримати сильні головні болі, оскільки велика кількість фундука може викликати спазми судин мозку. Небажано купувати фундук без шкаралупи, тому що коли горіх втрачає оболонку, корисні властивості в ньому зводяться до мінімуму. Із тієї ж причини плоди не рекомендується зберігати більше, ніж півроку. Заборонено вживати горіхи людям з алергією.

Купити саджанці горіха в інтернеті можна у компанії «Алькор С». У нас тільки щеплені високоякісні рослини. Замовити саджанці можна на сайті або звернувшись за телефоном, вказаним в контактах.