Горіх пекан або ж пекан звичайний - рослина, що користується популярністю в США. Також він розповсюджений на Кавказі і в Середній Азії, але купити саджанці пекана можна і в Україні. Плоди пекана дуже схожі на волоські горіхи і широко використовуються в кулінарії.

Пекан представляє із себе листяне дерево, 25-30 м у висоту. Обов'язковими умовами для гарного дозрівання горіха є жарке і вологе повітря. Плодоносить дерево зазвичай в жовтні, але урожай можна збирати аж до квітня. Для запилення необхідна наявність поблизу інших дерев, оскільки воно відбувається за допомогою вітру. Плоди горіха багаті різними мікроелементами, вітамінами і мінералами. Він є набагато жирнішим, ніж інші види горіхів, тому його рекомендується вживати замість, а не разом з іншими жирними продуктами. Із цієї ж причини плоди пекана рекомендується зберігати замороженими, адже за рахунок своєї жирності вони стають гіркими через деякий час.

Важливо відзначити, що цей горіх має ряд цілющих властивостей. За рахунок насичення мікроелементами, вітамінами, фолієвою кислотою і дубильними речовинами, він оберігає організм від ішемії, варикозу, атеросклерозу, а також, що дуже важливо, він володіє протираковими властивостями. Пекан стимулює роботу статевої та гормональної системи, знімає втому. Дуже ефективний і корисний при авітамінозі або недокрів'ї. Масло плодів пекана активно використовують в косметології для ліквідації різних шкірних захворювань. Також масло пекана - прекрасний засіб при застуді або головних болях. Як і у всіх продуктів, у цього горіха теж є свої протипоказання. Заборонено вживати горіх людям з алергією та ожирінням печінки. Денна норма вживання пекана в їжу - не більше 100 г, оскільки горіх жирний і порція побільше буде погано засвоюватися організмом.

Вирощувати горіх можна і в оранжереях, і в зимових садах. Варто пам'ятати, що дереву потрібен період спокою і холоду. Це час з листопада по березень, коли дерево зберігають при температурі 8-12 градусів. Також в цей період рекомендується значно скоротити кількість поливів.

Купити саджанці горіха можна у компанії «Алькор С». Фахівці з багаторічним досвідом реалізовують і вирощують тільки кращі і щеплені саджанці рідкісних сортів горіхів, яблунь та інших дерев.

Якщо вам потрібні саджанці дерев високої якості, відвідайте сайт компанії і ознайомтеся з асортиментом в каталозі.