Як і будь-що, взуттєва промисловість не може обійтися без впровадження новітніх технологій, адже вони значно спрощують сам трудовий процес і зменшують вартість готової продукції. Не можна стверджувати, що тільки один новий верстат для виробництва взуття допоможе вам. Тут є свої особливості.

Хоча для забезпечення пристойного асортименту потрібно досить багато машин, що становлять обладнання для виробництва взуття, ціна окремої одиниці товару значно знизиться з використанням додаткового обладнання на кожен процес.

Дуже великого споживання придбав метод лиття під тиском. Так виготовляють шкіряне і гумове взуття. Для цього служать спеціальні інжекторні машини, які є найважливішими приладами у всіх взуттєвих цехах. Завдяки їм роблять цільні, міцні підошви на формах з пластичних мас - поліуретану, полістиролу і полівінілхлориду.

Також при пошитті взуття обов'язковим етапом є розкрій матеріалів. Найбільше це стосується шкіряного і тканинного взуття. Для цього можна використовувати термоножі, якщо матеріал не дуже чутливий до впливу високих температур. Завдяки йому менше обсипаються краї синтетичних матеріалів, отримані шматки є дуже акуратними, навіть якщо мають складну форму. Ніж має спеціальні ролики, які дають йому можливість легко і плавно ковзати по поверхні столу. Дуже великою перевагою є безшумність при роботі і низьке споживання енергії. А для матеріалів, яким контакт з високою температурою є небажаний, служать дискові ножі. Їхні потужні моделі мають швидкість обертання до 1200 оборотів в хвилину. Термін служби таких ручних ножів збільшується за рахунок механізму самозаточки.

Для захисту від промокання взуття, особливо осіннього і зимового, його шви герметизують. Таким чином збільшується і здатність до утримання тепла. Для цього також передбачені окремі машини.

Іноді є необхідність навпаки зробити дірки у взутті. Це стосується декорування літнього взуття, а також отворів на заправку шнурків в кедах, черевиках і кросівках. Щоб зробити різних діаметрів круглі отвори, продумані дироколи, які працюють від стандартного живлення напругою 220 вольт і справляються з багатьма матеріалами, в тому числі зі шкірою і замшею.

Отже, для всіх етапів виготовлення передбачено обладнання для виробництва взуття. Купити його варто, але одночасно продумавши цей нюанс так, щоб не було зайвих витрат на електроенергію.