При виконанні монтажу будь-якої лінії електропередач, початковим етапом є підготовчі роботи. До підготовчих робіт відносяться виробничий пікетаж, вирубка просік та розчищення траси, перевлаштування інженерних споруд, які вона перетинає, знесення будов, а також влаштування тимчасових споруд - складів, доріг та ін.

Виробничий пікетаж - це розмітка центрів опор та осі траси лінії електропередач на місцевості. Його виконує замовник або будівельно-монтажні чи проектні організації за його дорученням.

Всі необхідні елементи траси, в тому числі й центри опор, фіксують на місцевості закріпними знаками, на які наносять номер опори, її умовне позначення, а також назву проектної організації, яка виконує виробничий пікетаж. Крім того, на місцевості позначають створними знаками вісь, межі майбутньої просіки, зони проходження лінії електропередач сільськогосподарськими угіддями та ін. Знаки для наочності обкопують круговою канавкою діаметром 1-1,2 м, а в лісі роблять зарубки на найближчих деревах.

До початку робіт представники замовника, проектної та будівельно-монтажної організацій спільно перевіряють правильність встановлення знаків на трасі лінії електропередач, відповідність їх проектному профілю лінії і журналу розміщення опор, а також оформляють акт приймання.

В процесі будівництва лінії, будівельно-монтажні організації виконують влаштування котлованів для установки фундаментів. Найбільш трудомісткими підготовчими роботами є вирубка просіки та розчищення траси. Вони займають до 20% загального обсягу трудових витрат при спорудженні лінії електропередач на лісових трасах.

Комплекс робіт по вирубці просік і розчищенню траси - валка дерев, обрублення гілок, корчування пнів, вирублення чагарників, розчищення траси від порубкових залишків, оброблення та сортування ділової деревини - здійснюється, як правило, спеціалізованими організаціями - ліспромгоспами і лісгоспами. В окремих випадках ці роботи виконують будівельно-монтажні організації.

Посеред траси дерева вирубують врівень із землею на ширину 4-6 м. Це необхідно для проїзду механізмів при будівництві лінії електропередач та вивезення деревини. На іншій частині просіки висота пнів не повинна перевищувати 1/3 діаметра зрубаних дерев. Пні викорчовують лише в місцях спорудження фундаментів і на майданчиках для будівництва та встановлення опор. Для корчування пнів використовують навісні корчівники на тракторах.

Ліс та дрова, що вирубили, вивозять з траси або штабелюють по краях просіки. Порубкові залишки, гілки та чагарник з приходом зими спалюють.

До початку виконання робіт замовник повинен оформити документи на відведення лісової смуги під вирубку і дозволи відповідних лісництв на вирубку (порубкові квитки), в яких вказують зони вирубки, обсяг повернення лісництву ділової деревини та інше.

Знесення будівель і перевлаштування інженерних споруд на трасі лінії електропередач необхідно виконувати до початку основних робіт. Невеликі за обсягом перебудови можуть бути виконані одночасно з основними роботами. Роботами з перебудови інженерних споруд, що виконуються найчастіше на трасі лінії електропередач, є: винесення із зони будівництва повітряних ліній електропередач, ліній радіо та зв'язку або їх кабелювання, захист ліній зв'язку від впливу в зоні їх зближення з лінією електропередач, яка споруджується, знесення будівель, що потрапляють на трасу лінії електропередач, перевкладання кабелів та інших комунікацій в місцях спорудження фундаментів під опори лінії електропередач, а також інші аналогічні роботи.

До робіт з перебудови інженерних споруд можна приступати лише при наявності погодженого проекту і дозволу організації, що експлуатує дану споруду. Даний вид робіт виконують будівельно-монтажні організації або їх спеціалізовані підрозділи.