Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2010 р. № 536 Державне агентство України з інвестицій та інновацій перейменовано на Державне агентство України з інвестицій та розвитку (далі – Держінвестицій) та затверджено Положення про Держінвестицій (далі – Положення). Досі діяльність агентства регулювалася Положенням, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2007 р. №749.

Положенням визначено, що Держінвестицій є центральним органом виконавчої влади у сфері інвестиційної діяльності.

Так, основними завданнями Держінвестицій є участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері інвестиційної та інноваційної діяльності, сприяння залученню інвестицій, забезпечення підвищення вітчизняного потенціалу з експорту продукції, що виробляється на підприємствах галузей національної економіки, а також стимулювання вітчизняного виробництва продукції, імпорт якої становить значну частку на ринку України.

Зокрема, буде розроблено концепцію Державної цільової програми розвитку інвестиційної діяльності на 2011-2015 роки та сформовано регіональні центри по залученню інвестицій, які будуть сприяти налагодженню плідної співпраці з інвесторами та регіональною владою, а також забезпечено надання інвесторам комплексної безоплатної допомоги під час оформлення та реалізації стратегічно важливих інвестиційних проектів за принципом «єдиного вікна». Для вирішення цього завдання буде створено інвестиційну компанію, яка акумулюватиме кошти для підтримки важливих інвестиційних проектів, насамперед на регіональному рівні.

Разом з цим, відповідно до вищезгаданої постанови Кабінету Міністрів України Національне агентство України з іноземних інвестицій та розвитку реорганізовано шляхом його приєднання до Держінвестицій.


Джерело: Державне агентство України з інвестицій та розвитку