Лікування заїкання, як і сама хвороба логоневроз, має давнє коріння. У свій час ще Гіпократ детально описав цю досить поширену хворобу. Виявляється таких видатних людей як Мерилін Монро, Вінстон Черчіль, Ісак Ньютон поєднує не лише талант і популярність, але і заїкання. Як сьогодні проводиться боротьба з цим дивний дефектом мови? Де здійснюють ефективне лікування заїкання в Україні? Відповіді на ці та інші питання читайте далі...

Заїкання являється складним порушенням мови, що проявляється розладом її нормального ритму, мимовільними зупинками в момент висловлювання або вимушеними повтореннями окремих звуків і складів.

Причини виникнення логоневрозу

Коли мова йде про лікування заїкання, мається на увазі робота з невротичним розладом, яке має психосоматичну природу. Найчастіше причиною заїкання є порушення діяльності глибинних психофізіологічних програм. Це може бути спричинено багатьма факторами. Зокрема, це спадкові чинники, краження головного мозку в різні періоди розвитку: травми під час пологів та внутрішньоутробні порушення, асфіксія, несприятливі умови, наприклад, напружена обстановка в сім'ї.

До основних причин виникнення заїкання можна віднести також невропатичні особливості дитини - нічні страхи, енурез, підвищена дратівливість, емоційна напруженість, конституціональна схильність: захворювання вегетативної нервової системи та підвищена вразливість вищої нервової діяльності, спадкова обтяженість: заїкання розвивається на ґрунті вродженої слабкості мовленнєвого апарату.

Вказані вище причини виникнення заїкання викликають різні патологічні зрушення в соматичній і психічній сферах, призводять до затримки мовного розвитку, мовних розладів, що і сприяє розвитку заїкання. Проте, незважаючи на те, що хвороба логоневроз — досить дивне і загадкове явище, сьогодні існує чимало методик лікування заїкання.

Лікування заїкання

Лікування заїкання — процес складний і тривалий. У сучасній медицині лікування заїкання здійснюють багатьма методами, але по-справжньому ефективні серед них - одиниці. Як правило, після такого лікування заїкання виникає ремісія, коли хвороба на якийсь час зникає або зменшується, але через деякий час виникає повторно. І тому деякі методи лікування заїкання малоефективні, оскільки вони не зачіпають основних причин виникнення даного мовного розладу і не призводить до якісних змін психіки людини.

Так як заїкання це серйозна психофізіологічна проблема, то для його ефективного лікування необхідна комплексна психотерапевтична робота. У санаторії Глорія лікування заїкання проводиться на основі сучасних традиційних і нетрадиційних методів.

Для лікування використовується психотерапія, що спрямована на гармонізацію і перетворення психіки в цілому. Тільки в цьому випадку можливе усунення заїкання і отримання перманентного результату.

В санаторії Глорія працюють кваліфіковані лікарі, лікування проводиться на сучасному обладнанні та апаратурі.

Детальна інформація про методики лікування заїкання та ціни дізнавайтесь за контактними номерами телефонів.