Чи часто Ви помічали, що у Вас болить спина? Напевно, так, тому що біль у спині і неправильна постава - це проблема сучасних людей. Сидяча робота в офісі, сутула хода, великі важкі сумки (такі модні й такі шкідливі для хребта) - все це викривляє спину.

Людина з правильною поставою йде гордо і красиво, вона привертає до себе увагу. Адже, погодьтеся, дивитися на неї приємніше, ніж на пригорблену, сутулу фігуру, яка йде з низько опущеною головою. Якщо у Вас рівний хребет, то, значить, і живіт підтягнутий, і груди красиві.

Рівна спина - це не тільки красиво, але це ще й запорука здоров'я. Якщо викривлений хребет, затиснуті нерви, то це може викликати головні болі, утруднення дихання, порушення кровообігу, серцеві болі і, звичайно, болі в спині і шиї.

Чим же викликане викривлення постави?

Давайте згадаємо, як ми сиділи в школі за партою. Низько нахилившись і майже впираючись носом у парту? Що було в університеті? Те ж саме. А працюємо тепер за комп'ютером або з паперами і знову весь час сидимо? Ось і відповіді.

Неправильна постава, викривлення хребта виникають через неправильні парти в школі, носіння важких сумок, неправильне положення тіла під час сидіння і падінь у ранньому дитинстві. Звичайно, це далеко не повний перелік причин, що викликають болі в спині.

Що ж можна зробити?

Перш за все, потрібно звернутися до фахівця, який порадить як саме потрібно лікувати Вашу спину. Але є кілька простих правил, які допоможуть Вам трохи полегшити зробити ситуацію, або, принаймні, не зробити її ще гірше.

Отже, намагайтеся сидіти рівно, не закидаючи ногу на ногу, перестаньте носити величезні важкі сумки, не сутультеся при ходьбі і не випинати живіт, займіться пілатесом, походіть на масаж.

Також можна змінити спосіб життя на більш активний: заняття танцями, шейпінгом допоможуть вирішити проблему. Звичайно, для цього способу вирівнювання постави потрібно трохи поборотися з лінню. Але результат того вартий.

Спині також, як і всьому тілу, потрібен відпочинок, тому протягом дня потрібно робити легку, простеньку зарядку (обертання головою, присідання і потягування цілком підійдуть для цього). Але не потрібно забувати про нічний відпочинок. Сон в зручній постелі - запорука бадьорості протягом наступного дня, тому спіть на якісних ортопедичних матрацах і подушках.

Ще одним, але більш кардинальним способом, є носіння спеціальних корсетів. Вони допоможуть виправити поставу та зменшити болі в спині, але носити їх слід лише після консультації з лікарем.

І пам'ятайте, неправильну поставу простіше попередити, ніж виправляти. Рівна спина - це і краса і основа здорового тіла.