У число основного устаткування для металообробки входять свердлильні верстати. Вони міцно зайняли своє місце в цій галузі промисловості і з плином часу тільки удосконалюються.

Основне призначення свердлильних верстатів - це свердління глухих і наскрізних отворів у суцільному матеріалі, а також розсвердлювання, зенкерування, розгортання, нарізування внутрішніх різьблень, вирізання дисків з листового матеріалу. Виходячи з цього, головним параметром для класифікації даного виду верстатів є найбільший умовний діаметр свердління отвору (по сталі). Також в
розрахунок беруться виліт і найбільший хід шпинделя, швидкість свердління та інші показники.

Моделі свердлильних верстатів мають своє маркування. Воно складається з літер і цифр. Перша цифра визначає групу до якої належить свердлильний верстат, друга - тип верстата, третя і четверта цифри вказують на розмір верстата або заготовки, яка може на ньому оброблятися. Літера, що стоїть після першої цифри, означає, що дана модель верстата модернізована (покращена). Якщо літера стоїть в кінці, то це означає, що на базі основної моделі виготовлений покращений варіант верстата.

Найчастіше свердлильні верстати класифікують залежно від галузі застосування. Їх поділяють на:

1. Вертикально-свердлильні верстати. Найчастіше використовуються при роботі з невеликими деталями. Для суміщення осей отвору, що обробляється, і інструменту на цих верстатах передбачено переміщення столу данного обладнання разом із заготовкою відносно інструменту.

2. Радіально-свердлильні верстати. Використовуються для свердління отворів у заготовках великих розмірів. На цих верстатах суміщення осей отворів і осі шпинделя з інструментом досягається переміщенням шпиндельної бабки по направляючих поворотної траверси відносно нерухомої деталі.

3. Горизонтально-розточний верстат. Використовується при розточуванні й свердлінні поверхонь, а також при фрезеруванні або обточуванні вертикальної плоскої поверхні за допомогою фрез або різця. Даний вид свердлильного верстата також застосовується при роботі з заготовками корпусних деталей в дрібносерійному і серійному виробництві.

4. Координатно-розточувальні верстати. Використовуються в роботі, де потрібна висока точність обробки отворів: корпусні деталі, кондукторні плити, штампи в одиничному і дрібносерійному виробництві.

Купити свердлильні верстати різних моделей пропонує вітчизняний виробник - фірма Стан-Комплект. Продукція даної компанії вже давно визнана в Україні і за кордоном. Приходьте, гарантуємо відмінну якість і об'єктивні ціни.