З самого народження людину оточують меблі. Дитина тільки з'явилася на світ, а її вже одягають у сорочечки на пеленальному столі, годують, саджаючи на високий стільчик з "ременями безпеки" і укладають в колиску. Пізніше, коли малюк починає підростати, важливо, щоб він відчував себе маленьким господарем цілого світу - вабливого, інтригуючого і в той же час комфортного.

 

До дитячих меблів, особливо для малюків і дошкільників, пред'являють підвищені вимоги, викладені в міжнародних стандартах ГОСТ 5994-93 «Парти. Типи і функціональні розміри », ГОСТ 11015-93« Столи учнівські. Типи і функціональні розміри ». Столи повинні бути з натуральних, екологічно безпечних матеріалів (і ви маєте право попросити продавців показати сертифікати, що підтверджують нешкідливість застосовуваних при її виробництві лаків, фарб тощо), не мати гострих кутів. Небажано купувати меблі агресивного або похмурого забарвлення, тому що дитяча психіка до цього дуже чутлива. Краще вибирати м'які пастельні тони або кольору натурального дерева. Яскраві фарби припустимі лише в якості нечисленних декоративних акцентів.

 

З 5 років, коли дитині стають цікаві розвиваючі настільні ігри і починаються заняття, що готують його до школи, знадобляться стіл-парта і повноцінний стілець. Краще, якщо вони будуть регулюватися по висоті. Не ризикуйте здоров'ям дітей, купуючи дешеву дитячу парту зі стільцем сумнівної якості! Наслідки можуть бути самими серйозними: сколіоз, короткозорість, підвищена стомлюваність і інші зовсім не приємні захворювання.

 

При виборі письмового стола звертайте увагу:


1. З яких матеріалів він зроблений.

Письмовий стіл, як і будь-які інші корпусні меблі, може здійснюватися з «ДСП» (деревно-стружкова плита); «ДВП» деревоволокнистих плит (Medium Density Fiberboard); «Масив» (натуральна деревина); скло. Звичайно ж, найбільш екологічно чистим матеріалом є «Масив». Також він більш довговічний і легко піддається реставрації в разі пошкодження.

 

2. Форми письмового столу.
Форму письмового столу краще вибирати прямолінійну з негострими краями. Криволінійні столи, можливо, спровокують до неправильної постави і ціна криволінійних столів дорожча ніж прямолінійних через технології виготовлення. Рекомендується, щоб ступні ніг дитини, що сидить  повністю стикалися з підлогою або спеціальною підставкою, а висота столу відповідала рівню ліктів при вертикальному положенні передпліччя. Бажано, щоб спинка стільця підтримувала спину в поперековій області та нижньої частини лопаток. Адже правильна гарна постава - ключ до здоров'я дитини.


3. Технологічний підхід.
Дуже важливо, який конструктив письмового столу. Фурнітура повинна бути «тихою» і довговічною, за це найкраще відповідають вироби з сталевих сплавів, а не алюмінію. Так як м'який метал зношується швидше і це незабаром призводить до «гучної» роботи фурнітури і швидкого виходу її з ладу. Так само, саме матеріал «Масив» краще витримує навантаження кріплення фурнітури.

 

При виборі письмового столу зберіть докупи всі вимоги, і Ви знайдете для свого малюка те, що довгі роки буде для дитини гарним і, головне, «здоровим» помічником у роботі!