Будівельна арматура - це металеві стрижні діаметром від 6 до 49 мм. Максимальна довжина таких стрижнів може досягати 11,7 метрів.

Будівельна арматура застосовується для виробництва різних залізобетонних конструкцій та виробів. Використання арматурних стрижнів допомагає значно підвищити міцність таких конструкцій. Виготовляється будівельна арматура методом гарячого прокатування на спеціальних верстатах. Існує також холоднотянута арматура, але вона не знайшла широкого розповсюдження.

Купити арматуру сьогодні нескладно - слід лише точно розрахувати необхідний обсяг закупівлі. Правильно це робиться так: на 1 кубічний метр залізобетону необхідно близько 70 кг арматури, тобто 10-25% самої конструкції.

Профілі й класи арматури

Розрізняють два класи будівельної арматури: А1 - арматура постійного перерізу, і А3 - арматура періодичного перерізу. Розповімо, чим вони відрізняються один від одного.

Арматура класу А1 являє собою металеві стрижні з абсолютно гладкою поверхнею. Вона не здатна забезпечити належний рівень зчеплення з бетоном, тому виконує виключно функції опори при будівництві.

Арматура класу А3 має спеціальне рифлення, що забезпечує відмінне зчеплення з бетоном і здатна сприймати такі навантаження, як стиснення, розтягнення, вигинання. Будівельна арматура А3 оптимально підходить для створення несучого каркасу при зведенні монолітних будівель.

У класі А3 розрізняють декілька видів профілів: кільцеподібний, серповидний простий і поліпшений серповидний. Останній відрізняється від простого тим, що ребра на поверхні арматури чергуються у взаємно перпендикулярних площинах. Це дозволяє досягти високого рівня зчеплення і жорсткості, в порівнянні з арматурою кільцевидного профілю.

Як вибрати арматуру

Всі необхідні дані, що стосуються класу міцності, розміру, довжини і виду профілю арматури, вказуються в проектній документації. Розрахунок цих характеристик здійснюється у відповідності з будівельними нормами.

Будівельна арматура деяких видів взаємозамінна з іншими видами. Така заміна може бути проведена виключно на основі технічного розрахунку. Лише фахівець може приймати рішення про вибір того чи іншого поверхневого профілю.

Заводська якість арматури завжди підтверджується сертифікатами якості. Якщо їх немає, то така будівельна арматура не відповідає заявленим параметрам.

Перш ніж купити арматуру, необхідно візуально перевірити її якість і правильність геометрії стрижнів. На ній не має бути відколів, маслянистих плям, пофарбованих поверхонь - все це знижує зчеплення арматури з бетоном. Допустима кривизна стрижня - не більше 5-7 мм на 1 м. Всі браковані стрижні з партії мають бути замінені.

Варто зауважити, що всупереч поширеній думці, невеличкий наліт іржі до дефектів арматури не відноситься, оскільки ні на що не впливає.

Де купити арматуру

Купити арматуру в Україні та СНД в широкому асортименті пропонує СП «Метал Холдінг» - одне з найбільших металоторгівельних підприємств України. Вся будівельна арматура, реалізована компанією, сертифікована. При купівлі менеджер підприємства обов'язково дасть Вам сертифікат відповідності.

Приїздіть, перевіряйте, вибирайте - в СП «Метал Холдінг» лише якісна будівельна арматура!