Купуючи додому комп'ютер, я була впевнена, що він чудово розміститься на моєму письмовому столі. Однак минуло зовсім небагато часу - і я зрозуміла, що жорстоко помилялася: через годину роботи нили спина і шия, затерпли руки, боліли очі, болісно нікуди було подіти ноги - вони постійно натикалися на системний блок ...

 

Зазвичай багато часу за комп'ютером проводять діти. Вони швидше дорослих освоюють можливості нової техніки і з задоволенням нею користуються. Тому про їх поставу і зір треба подумати заздалегідь. Так що, купивши онукові комп'ютер, не зволікайте з придбанням комп'ютерного стола.

 

Зараз велика кількість меблевих магазинів пропонує величезний вибір найрізноманітніших комп'ютерних столів. Можна зробити комп'ютерний стіл на замовлення, хоча в цьому випадку ніхто не зможе гарантувати, що кінцевий продукт буде повністю відповідати вашому уявленню про нього.

 

Перше, що необхідно з'ясувати: справжній комп'ютерний стіл кардинально відрізняється від письмового, а тим більше - кухонного. Він повинен бути максимально адаптований до того, щоб ваша оргтехніка розміщувалася на ньому комфортно і вам було зручно за ним працювати.

 

Перед походом у магазин
Перш ніж вирушити за покупкою, продумайте, куди ви поставите стіл. Постарайтеся вибрати місце так, щоб на нього не падали прямі сонячні промені, оскільки це може згубно позначитися як на ваших очах, так і на моніторі. Після цього переконайтеся, що ви зможете сісти перед столом так, щоб не опинитися до нього впритул. Крім того, бажано, щоб поряд з обраним вами місцем була надійна розетка.

 

Обов'язково виміряйте рулеткою максимальну ширину і висоту відведеного під стіл простору, адже може вийти так, що він просто не вміститься і вам доведеться робити незаплановану перестановку. Не завадить відразу ж з'ясувати і величину дверного отвору, щоб визначитися, чи будете ви замовляти стіл у розібраному чи зібраному вигляді. Після цього точно виміряйте параметри комп'ютера - не тільки монітора і системного блоку, але і всіх обов'язкових і необов'язкових аксесуарів: клавіатури, сканера, принтера, маніпулятори і т.д. Пам'ятайте, що по можливості варто відсунути від себе монітор подалі.

 

І для лівші, і для правші
Розрізняють три типи загального планування столів для ПК: лінійна, кутова і U-образна. Більшість столів має звичне нам лінійне планування. Кутові столи досить компактні і при цьому мають велику робочу поверхню, а U-образні - дозволяють створити більш зручне робоче місце, де все знаходиться під рукою. Будь-яка модель комп'ютерного стола, як правило, випускається у двох варіантах: право-і лівосторонньому (для правшів і лівшів).

 

Матеріал виготовлення
Для виробництва комп'ютерних столів використовують дерево, ДСП, пластик, метал і скло. Більшість сучасних комп'ютерних столів зроблені з ДСП. Щоб такий стіл був екологічно безпечним і стійким до механічних пошкоджень, його обов'язково покривають спеціальною захисною плівкою, іноді - шпоном різних порід дерева, що виключає випаровування з «нутрощів» ДСП формальдегідних смол, надзвичайно шкідливих для здоров'я людини.

 

Ретельно перевірте краї - адже саме на них припадає основний знос меблів, дуже швидко з'являються відколи й подряпини. Край стільниці повинен бути оброблений пластиковим кантом - врізним або приклеєним.

 

Напрямні у всіх полиць і у панелі для клавіатури повинні бути виконані з металу. Пластик в цьому випадку не підійде, оскільки направляючі панелі для клавіатури, наприклад, будуть випробовувати чимале навантаження: вага клавіатури плюс тиск ваших рук.

 

Вибір гурмана
Чим комфортабельнішим буде стіл, тим правильніше буде витрачатися дорогоцінний в наші дні час і зберігатися не менш дорогоцінне здоров'я.

 

Ширина сучасних комп'ютерних столів - 60-80 см. Для монітора з електронно-променевою трубкою потрібен широкий стіл, для рідкокристалічного підійде і вужчий - 60-65 см. Головне, щоб монітор був розташований на відстані як мінімум витягнутої руки від користувача, а центр екрана перебував приблизно на рівні очей. Саме так радять медики.

 

Висота стільниці у деяких моделей регулюється, що дозволяє працювати за таким столом як сидячи, так і стоячи.

 

Висувна полиця для клавіатури розташована на 8-12 см нижче робочої поверхні столу. Її наявність, по-перше, звільняє місце на робочій поверхні, а по-друге, забезпечує збільшення ширини стола. Вона кріпиться на сталевих роликових напрямних, які фіксують її в кінцевому висунутому положенні. До речі, місця на полиці повинно вистачати і для клавіатури, і для килимка з мишею. Можливий варіант - окрема полиця для миші.

 

Підставка під монітор при необхідності кріпиться на стіл і може прийняти будь-який кут нахилу. Її висота звичайно 12-20 см.

 

Підставка під системний блок забезпечує його зручне зберігання і захист від випадкових ударів. При цьому лицьова сторона блоку розташовується на глибині 5-8 см щодо переднього краю стільниці. Секцію для системного блоку тепер часто виготовляють як окремий елемент, а не монтують безпосередньо під стільницею. А щоб забезпечити хорошу вентиляцію, нерідко для блоку роблять просто відкриту підставку. Даний варіант зручний і тим, що користувач має вільний доступ до задньої і бокових поверхонь системного блоку. Кабелі ж, які приєднуються до цього блоку, пропонується сховати в спеціальний вертикальний канал у столі.

 

Комп'ютер має багато можливостей, тому неминуче починає «обростати» різними периферійними пристроями на зразок принтера, сканера і т.д. Для оргтехніки передбачені спеціальні стаціонарні, відкидні або висувні полки-ящики. Вони приєднуються до комп'ютерного столу або ж є автономними. Так, у домашніх комп'ютерних столах часто бувають передбачені «надбудови» над стільницею, в яких встановлюються периферійні пристрої, акустичні колонки, а також зберігаються компакт-диски, книги. До речі, в «надбудові» може бути і ніша для монітора: вона захищає від неприємних відблисків на екрані. Для канцелярії може бути передбачено ящик або додаткова висувна тумба.


Кожному - своє
Школяреві і студенту буде потрібнен солідний стіл з навісними полицями, де досить місця для письмової роботи, а також підручників, креслень і ін.

 

Тим, хто працює вдома і постійно користується телефоном, ксероксом, принтером, очевидно, варто придивитися до столів, оснащеним додатковими полицями і тумбами. «Просунутим» користувачам, які невпинно вдосконалюють свій ПК, безсумнівно, прийде по душі максимально відкрита модель стола.

 

Любителям ігор найкраще підійде стіл без висувної полиці для клавіатури і з широкою стільницею, де помістяться й різні джойстики, і стереосистема. Ну а тим, кому комп'ютер заміняє домашній кінотеатр, варто завчасно подбати про те, щоб монітор перебував у зоні видимості хоча б двох-трьох чоловік.

 

Збирання і доставка
Відразу ж у магазині треба з'ясувати питання складання та доставки столу. Людина з початковими технічними навичками швидше за все впорається з його складанням. Якісні меблі обов'язково мають паспорт і мають докладну інструкцію складання. Якщо ви хочете заощадити на доставці, то в розібраному стані стіл може поміститися на задньому сидінні. Але дізнайтеся, як упаковані всі деталі - ДСП дуже легко пошкодити навіть при невеликих ударах. Меблі з ДСП не рекомендується багаторазово збирати і розбирати.


Резюме
Комп'ютерний стіл повинен бути виготовлений з ламінованого або меламінового матеріалу.
Глибина стільниці - не менше 80 см.
Висота стільниці від підлоги - не менше 68 см і не більше 76 см. Край оброблений пластиковим кантом.
Для висувних полиць застосовуються сталеві роликові напрямні. Меблі з ДСП не передбачає численне збирання та розбирання.
У паспорті обов'язково вказується виробник меблів, комплектність, докладна інструкція зі складання, правила експлуатації, гарантійні зобов'язання.

Інформація мережі Інтернет