Успіх роботи в продажах визначають, насамперед, особисті якості людини, а також навички і вміння, які вона набуває з професійним досвідом.

Комунікабельність. Комунікативні здібності - це вміння знаходити спільну мову з різними людьми, здатність до інтенсивного спілкування, вміння вислухати будь-яку людину і розуміння інших людей. Але не всі, хто вміє добре спілкуватися, можуть стати успішними агентами чи менеджерами з продажу, головне - в результаті укласти угоду. Лише той, хто виявляє наполегливість та ініціативу, досягає успіху.

Цілеспрямованість. Хороший менеджер з продажу прагне максимально задовольнити потреби покупця, зробити так, щоб після спілкування з менеджером клієнт залишився задоволеним. Але основна мета продавця - застосовуючи свої знання та навички сприяти досягненню цілей компанії, паралельно підвищуючи свій професійний рівень.

Позитивний настрій. Важливість цієї якості в роботі менеджера з продажу важко переоцінити, бо покупцю передається настрій продавця. Якщо він буде негативним, покупець не купить товар, який йому пропонують. Позитивний настрій у продавця виникає тоді, коли робота приносить йому справжнє задоволення. Тому ще один секрет успішного продавця: необхідно любити те, чим ти займаєшся.

Вміння слухати. Поширена помилка багатьох продавців в тому, що вони забувають прислухатися до клієнта. Якщо клієнт бачить байдужість продавця до його зауважень або питань, він захоче купити продукт у компанії, в якій працюють уважніші до його потреб менеджери з продажу.

Організованість. У роботі менеджера з продажу частіше, ніж у працівників інших професій, зустрічаються відмови від товару, що вони пропонують, а також його критикування з боку клієнта. Організованість дозволяє продавцеві рухатися до своєї мети, незважаючи на тимчасові невдачі. Вона ж дає сили довести розпочату ним справу до кінця, незважаючи на всі перепони.

Знання товару. У процесі продажу у покупця виникають питання стосовно товару, що купується, і менеджер має вміти відповісти на них. Крім того, менеджер з продажу повинен знати, які властивості товару найбільшою мірою задовольнять потреби покупця.

Природність. Там де це доречно, менеджер з продажу може виявляти почуття гумору. Це зробить процес продажу більш приємним для покупця і викличе прихильність до продавця.

Власний стиль. Зовнішній вигляд менеджера з продажу здатний допомогти скласти про нього сприятливе перше враження, від якого багато в чому залежить подальший процес продажу та його успішність. Відпустивши увагу покупця, ви можете його не повернути, які б аргументи на користь товару ви не наводили.

Вміння задавати питання. Успішний менеджер з продажу користується ним на всі 100%. Ця властивість дозволяє йому керувати процесом продажу: вчасно поставлені запитання дозволяють продавцю зібрати важливу інформацію про потреби покупця і презентувати свій товар виходячи з цих потреб.

Багато хто стверджує, що з мистецтвом продажів народжуються, однак це не так - цій майстерності можна навчитися. Головне - мати бажання працювати у продажах і день за днем розвивати в собі вищезгадані якості, і тоді перші успішні продажі не змусять довго на себе чекати.

Крім того, дуже важливо ставити правильні розумні цілі і вміти їх досягати. Але основний секрет не в цьому - досягти успіху можна лише у тій діяльності, яку ти любиш.