"Перш ніж щось продати, потрібно купити щось непотрібне"
Кіт Матроскін

Знати, як продати свої товари або послуги - одне з найскладніших завдань на початку кар'єри менеджера з продажу. У цій статті ви знайдете поради з чого почати. Отже, розповімо про основи успішних продажів.

Вдосконалити Ваші професійні навички менеджера з продажу вам допоможуть наступні 6 порад:

1. Налаштуйтеся на впевненість

Хороший менеджер з продажу завжди має бути впевненим у товарі, що в продається, та в компанії, яку він представляє. Йому необхідно вміти правильно представити товар або послугу: розповісти про компанію, відзначити особливості продукту, підкреслити його переваги.

2. Оцініть фінансові можливості покупця

Якщо Ви запропонуєте покупцеві товар або послугу, які не відповідають його фінансовим можливостям, то швидше за все він відмовиться від купівлі. Своєю доброзичливістю і бажанням щиро допомогти постарайтеся викликати у нього довіру. У цьому випадку велика ймовірність того, що покупець сам назве суму, яку він готовий заплатити.

3. Будьте щирим та доброзичливим

Довіра і особистісне забарвлення - це найважливіші ключі до успіху. Робіть "живими" листи, мову, тексти. Звертайтеся до своїх клієнтів, насамперед, як до друзів. Любіть свого клієнта! Щирість і дружелюбність діють краще за будь-яку рекламу!

4. Будьте ввічливим та дипломатичним

Намагайтеся знайти індивідуальний підхід до покупця. Якщо Вам попався дуже вимогливий клієнт, який і без вас чудово знає, що саме йому треба - запасіться терпінням. Навчіться згладжувати конфліктні ситуації.

5. Цікавтеся покупцем

Кожній людині подобається, коли нею цікавляться. Менеджер з продажу повинен вміти щиро цікавитися людьми, що дозволить ефективно встановлювати контакт з потенційним клієнтом.

6. Задавайте питання

Менеджер з продажу повинен зуміти зрозуміти, що потрібно покупцеві. Для цього варто поставити йому навідні запитання. Підключіть свою комунікабельність та вміння слухати. Надайте покупцеві вибір і допоможіть йому усвідомити, що йому просто необхідно купити тий чи інший товар, створіть у нього мотивацію. Успішний продавець - той, хто зумів у клієнта створити потреби і розповісти про наявні труднощі або ті, які загрожують клієнту за відсутності продукту, що пропонується.

7. Не будьте нав'язливим

Пропонуйте Ваші товари або послуги лише тоді, коли в них виникає потреба. Хороший менеджер з продажу ніколи не стане нав'язувати покупцеві товар з метою продати. Ваша пропозиція має відповідати очікуванням покупця.

Слід пам'ятати, що в особі задоволеного покупця Ви отримаєте найкращу рекламу компанії і придбаєте постійного клієнта. Мистецтво продавати опановується не відразу, тому продовжуйте цілеспрямовано набувати професійних навичок і не забувайте посміхатися!