Ожина вже давно перестала бути екзотикою в наших садах. Багато садівників з року в рік займаються вирощуванням ожини, заробляючи непогані гроші як на продажу ягід, так і на продажу саджанців ожини. І все ж вирощування цього куща має свої нюанси, без яких успіху може і не бути. Поговоримо про них.

Сорт ожини

Вдало підібраний сорт при гарному догляді може приносити до 5-7 кг ягід з куща. Сьогодні селекціонери розстаралися наповну і вивели дуже багато сортів ожини. Але хотілося б звернути особливу увагу на саджанці ожини Лох-Тей. Вона особлива тим, що не має шипів, властивих цьому чагарнику.

Саджанці ожини Лохтей починають плодоносити вже наприкінці липня. Ягоди дуже великі, масою 4,5-5 г і більше, однорідні. Смак ягід ожини Лохтей дуже насичений, приємний, відмінно втамовує спрагу. Ягоди легко транспортуються навіть на великі відстані. Крім того, ожина Лохтей - це справжнє джерело природних вітамінів. Ягоди містять в собі вітаміни С і РР, вітаміни групи В, каротин. Цілий набір мінеральних речовин: залізо, калій, кальцій, магній, марганець, органічні кислоти і пектинові речовини. Чай з листя ожини - відмінний засіб для профілактики хвороб, не кажучи про те, що він має прекрасний смак.

Висаджування і догляд за саджанцями ожини Лохтей.

Саджанці ожини Лохтей мають дворічний цикл розвитку: у перший рік після висадки саджанець розвивається, на другий - плодоносить і відмирає. Ожина починає цвісти влітку, коли мине загроза весняних заморозків. Плодоношення у ожини розтягнуте і триває приблизно місяць.

Перед висаджуванням саджанців ожини Лохтей, грунт необхідно ретельно перекопати. Після видалення бур'янів поверхню розрівнюють граблями.

Оскільки саджанці ожини можуть не перенести сильні зимові морози, властиві нашій широті, садити їх краще ранньою весною. Відстань між саджанцями має бути 2,5 - 3,5 м, якщо ви плануєте підв'язувати кущі та 1 - 1,5 м (без підв'язки). Саджанці ожини Лохтей мають глибоку кореневу систему, тому ями для посадки потрібно копати не 40x40x40 см. Всередину ями засипають 0,5 відра перепрілого гною або компосту, 100 - 150 г суперфосфату і 40 - 50 г сульфату калію або 0,5 склянки деревної золи. Ретельно перемішавши їх з грунтом, висаджують саджанці ожини. Важливо, що коренева шийка саджанця повинна бути на рівні грунту, як і у малини. Стебло необхідно обрізати на рівні 25 см, після чого рясно полити і мульчувати.

Купити саджанці ожини Лохтей можна в підсобному господарстві Анастюк. Його работки самі займаються вирощуванням саджанців, тому ви можете бути впевнені в їхній якості. Крім того, для більшої зручності ви можете замовити саджанці ожини поштою. Для вас їх надійно упакують і доставлять в будь-яку точку України. Телефонуйте, і ви ніколи не пошкодуєте про свій вибір.