Звичайно ж, штучний акриловий камінь не може, та й не збирається витісняти зі сфери декорування інтер'єрів і виготовлення меблів камінь натуральний, природний. У них дещо інші властивості, функції та й ніші. Натуральний камінь особливо придатний у будівництві, використовується для виготовлення великих деталей для просторих приміщень. Штучний акриловий камінь практично в будівництві не використовується. Він призначений головним чином для виготовлення меблів та їх елементів, а також для декорування приміщень, що особливо стосується кухонь. Адже насправді, природний камінь - відмінний матеріал, наприклад, для оздоблення фонтану у дворі або для виготовлення скульптурних форм, але навряд у невеликій кухні буде доречна мармурова стільниця.

Вага

Акриловий камінь набагато краще підходить для міської квартири. Він значно менше важить, тому вироби з нього набагато легше переміщувати. При цьому вам зовсім не потрібно побоюватися чи витримають його вагу перекриття вашої квартири. Ще одна перевага - широка колірна гама. Щоб організувати подібний спектр з природного каменю, доведеться застосувати декілька його різновидів. При цьому відрізнятися вони будуть не лише за кольором, але й за фізичними властивостями, за технікою обробки та іншими параметрами, що ускладнюють процес роботи з ними. Ще одним плюсом акрилового каменю є час на обробку. На виготовлення виробів з натурального каменю витрачається чимало часу, тому чекати замовлення вам доведеться не один день. Зі штучним каменем робота йде набагато швидше.

Ступінь складності обробки

Не слід забувати також про ступінь складності обробки. З натурального каменю виготовляють чудові вироби внаслідок тривалого і ретельного процесу. При цьому будь-яка необережність у роботі може призвести до невиправних наслідків - виріб легко можна зіпсувати. Це призводить до дорожнечі продукції з натурального каменю і тривалості її виготовлення. Крім того, натуральному каменю досить складно надати якоїсь футуристичної або вигнутої форми. Він зазвичай підлягає лише механічній обробці. Тоді як штучний акриловий камінь обробляється за допомогою високої температури, легко надаючи йому будь-які хитромудрі форми.

Ремонт

Виріб з натурального каменю, який постраждав від відколів або подряпин, іноді можна виправити, стесавши і заполіровавши пошкоджену ділянку. Це, повірте, не завжди відновить його колишній зовнішній вигляд. У той час, як штучний акриловий камінь легко піддається ремонту, наслідки якого практично непомітні. Відбитий кут надійно і міцно зашпаровується таким самим за структурою і кольором матеріалом.

Дизайнерські рішення

Штучний акриловий камінь дає можливість дизайнерам створювати такі предмети інтер'єру, які раніше були за межею їх фантазій. Даний матеріал під впливом температури може приймати будь-які форми, завдяки чому можливе втілення будь-яких, найфутуристичніших дизайнів, які до цього існували лише в уяві художників-ілюстраторів.

Вартість

Не зайвим буде згадати про ціну. Якщо розглядати відносно невеликий предмет з натурального каменю, ви, найімовірніше, не матимете змоги його собі дозволити. Але якщо ви хочете оздлбити каменем цілком усю кімнату або житло - дешевше, мабуть, буде купити нову квартиру. Штучний акриловий камінь ніяк не назвеш дешевкою, проте його вартість набагато доступніша.

Індивідуальний підхід

Штучний акриловий камінь - це, по суті, один і той же матеріал з ідентичними характеристиками. Його різновиди відрізняються, в основному, за кольором і товщиною листа. У той час як натуральний камінь - це величезна кількість різноманітних матеріалів з різними характеристиками, кожен з яких вимагає індивідуального підходу і знань.

Підбиваючи підсумки

Порівнюючи характеристики обох матеріалів, приходимо до висновку, що натуральний камінь, безперечно, хороший, але аж надто складний в обробці і дорогий. Тому, якщо ви хочете зробити своє житло гарним без труднощів, то найоптимальнішим вибором для вас буде саме штучний камінь.

Штучний акриловий камінь - один з лідерів у створенні вишуканих стильних інтер'єрів. З ним ваші меблі можуть бути зроблені у будь-якому стилі і при цьому залишатися на 100% функціональними!