Відносини чоловіка і жінки в сучасній Україні часто нагадують трагікомедію. Вони є своєрідним віддзеркаленням стану нашого суспільства. Країна, яка ментально перебуває на межі Європи та Азії, Заходу та Сходу, російсько-радянського минулого та не зовсім визначеного майбутнього яскраво демонструє складність фінансового питання у сфері чоловічо-жіночих стосунків.
 
Витрати чоловіка на жінку, в першу чергу, залежать від особливостей її соціально-психологічного портрету. В Україні сьогодні можна виокремити три основні типи жінок: західний, перехідний або змішаний та східний.
 
Західний (європейський) тип жінки
Жінки з таким набором соціальних характеристик та психологічних установок в українському суспільстві поки що не дуже поширені. Свій вплив тут справляє і складна соціально-економічна ситуація, і феодально-ринкові відносини, і важка радянська спадщина. Однак, історичний час не стоїть на місці. Модерні віяння XXI ст. не можна спинити. Поступово зростає частка жінок, світогляд яких сформований на засадах рівноправності не лише правового, а й матеріального змісту.
 
Такі представниці слабкої статі виділяються не стільки своїми доходами, скільки вираженим прагненням бути самостійними і цілком рівнозначними особистостями на фоні чоловічого племені. Для таких жінок факт того, що чоловік постійно платить за них у кафе, ресторані, купує їм косметику, прикраси, одяг, путівку на відпочинок чи регулярно інвестує серйозну суму в інші сфери жіночого щастя сприймається як щось ненормальне. Їх свідомість обурює думка про те, що хтось постійно витрачає свої гроші на них. У розумінні «західних жінок» такі дії є образливі і можуть свідчити про натяк на їх неповноцінність, нездатність забезпечити себе. Або ж про чоловічі претензії на право власності. Європейська жінка почувається некомфортно, відчуваючи, що фінансові вливання з боку чоловіка змушують її в майбутньому до певних зобов’язань.
 
Якщо вам пощастило знайти жінку такого виду, знайте, що вони не потребують надто великих фінансових вливань. Це досить самостійні в матеріальному плані особистості. Їх доходи, як правило, наближаються до чоловічих. І навряд чи їх втримаєш біля себе фінансовими інвестиціями. Так само, неможливо всю домашню роботу звалити на таку жінку, оскільки це суперечить принципу повноцінної, а не епізодичної рівності статей.
 
З іншого боку, жінкам європейського типу теж будуть до вподоби подарунки, зроблені від серця, а не тому, що так потрібно і так роблять усі. Принаймні, на їх день народження, 8 березня, День Валентина та Новий рік. Швидше за все, не відмовляться вони і від квітів та інших проявів уваги. Тут розмір бюджету чоловіка залежить від його особистого рішення та матеріальних ресурсів. Середня річна сума витрат може суттєво коливатись: від 1000 грн. до кількох тисяч. При цьому, жінки цієї групи також схильні дарувати подарунки у відповідь.
 
Перехідний (змішаний) тип жінки
Найбільш поширений тип серед українських жінок. Соціально-психологічні характеристики характеризуються поєднанням рис європейського та азійського світогляду. Ці жінки, в окремих випадках, полюбляють застосовувати ідеологічні штампи на зразок – «він же чоловік, він же повинен, він же зобов’язаний» - звертаючись до правил етикету, але часто й зловживаючи ними. На словах вони виступають за конституційну рівність статей, але у певних випадках воліють не застосовувати це правило. Інколи їх можна запідозрити у прагненні використати переваги європейської гендерної політики з деякими елементами матеріального забезпечення, більш поширеного на Сході.
 
Жінки такої категорії не є утриманками. Вони також працюють, але потребують фінансової підтримки. Їх доходів, з різних причин, не вистачає на достойне жіноче життя.
 
Частково необхідність фінансово допомагати такому типу жінки пояснюється ще й тим, що середня зарплата представниць слабкої статі в Україні на 30 – 35% нижча, ніж у чоловіків. Дохід останнього часто відіграє дотаційну та компенсаційну функцію. Виділяючи частину свого заробітку жінці, чоловік виправляє гендерну несправедливість при оплаті праці. Однак, часто ця сума сімейного траншу автоматично переводить його у розряд менш забезпеченого, ніж його дружина.
 
Якщо вірити офіційній статистиці, середня зарплата жінки в Україні наближається до 1900 – 2000 грн., а чоловіка – до 2600 – 2650 грн. Фінансові трансакції чоловіка на користь жінки забирають в нього, за даними опитаних респондентів, від 30 до 70% доходу. Тоді середньостатистичному українському чоловіку залишається близько половини своєї зарплати. В українських реаліях – це близько 1300 грн. А ось фінансове забезпечення жінки покращується до рівня майже 3300 грн. Звичайно, при більших прибутках чоловіка пропорційно зростає й сума переказів на жіночий рахунок.
 
За рік жінка змішаного типу обійдеться чоловікові в суму не менше 12 – 15  тисяч грн. Верхня межа витрат може сягати кількох десятків тисяч. Зауважимо, що така сума перевищує вартість комунальних послуг і дозволяє орендувати квартиру, якщо не в столиці, то в обласному центрі.
 
Східний (азійський) тип жінки
Цей вид також зустрічається на українських просторах. Його поява зумовлена історичним розвитком та специфічною соціально-економічною структурою суспільства. Основною ознакою східного типу жінки в Україні є її тверде переконання в тому, що основна місія чоловіків полягає в її матеріальному забезпеченні. Якщо чоловіки не згідні з цим, вони «не справжні чоловіки, невдахи, які не відбулись».
 
Ці особи, не будучи мусульманками, чітко засвоїли одну частину правил шаріату: чоловік є годувальником сім’ї і зобов’язаний заробляти кошти на утримання жінки та дітей. Але вони забули про іншу частину правил ісламу, яка передбачає певні обов’язки. Так, жінка, за шаріатом, повинна підкорятись чоловіку та поважати його, виконувати всю домашню роботу, берегти його майно і честь. При виході з дому жінка повинна спитати дозволу у чоловіка, навіть якщо вона йде до своїх батьків. На Сході жінка не має права пускати когось додому без дозволу чоловіка, навіть якщо це її родичі. За ісламом, жінка має враховувати майнове становище чоловіка та не вимагати розкоші чи приводити когось у приклад, виховувати його дітей та виглядати ідеально і завжди бути радою йому.
 
Фінансові витрати на таких жінок серйозні. Вони зростають тому, що цей вид вдало поєднує правові засади європейської рівності та матеріальної забезпеченості східного типу. Тобто, жінка використовує плюси з обох систем, але ігнорує свої обов’язки.
 
Інвестиції в українських жінок азійського виду не обмежуються грошовими знаками. Одних лише квітів, одягу, косметики, прикрас, подорожей буде замало. Мова також йде про нерухомість чи, принаймні, автомобіль. Отримання прав на власність такого роду нерідко служить для цих жінок гарантією від можливих життєвих потрясінь і доказом чоловічого кохання.
 
Жінки цього виду теж можуть працювати, але часто віддають перевагу формальній роботі. Щоб забезпечити їх щасливе життя, чоловіку потрібно потратити в рік як мінімум 100 тисяч грн. І не забувати про дорогі подарунки. Купівля автомобіля та елітної нерухомості допоможе покращити мікроклімат в сім’ї та нормалізує відносини на тривалий час. Чоловікам, доходи яких несуттєво перевищують середньостатистичні по країні, не рекомендується здійснювати інвестиції в суб’єктів цього виду
 
Голос народу
З метою вивчення думок українського суспільства, ми попросили окремих його представників відповісти на просте питання: скільки коштує жінка? Думки респондентів, в цілому,  підтверджують зроблені висновки.
 
В Україні переважає перехідний тип жінки та відповідний вид відносин. Це цікава суміш зі східного та західного компонентів, соціальної традиційності і новаторської модерності. Чоловіки, в основному, визнають, що жінка потребує чималих інвестицій. Проте, явно не відчувають особливого захоплення від виконання цієї почесної функції. Жінки, як правило, сприймають регулярну фінансову підтримку як щось абсолютно закономірне та апелюють до старих неписаних правил. Все це дивним чином переплітається з духом європейської рівноправності та азіатської матеріальної залежності.
 
Сергій, 21 рік, одружений
Середній показник витрат за рік складає до 10 тисяч грн. Однак, є помітні сезонні коливання. А взагалі, у цьому випадку діє правило: скільки жінці не давай грошей, все одно всі потратить.
 
Катя, 21 рік незаміжня
На мене чоловіки гроші не витрачають. Я плачу за себе сама.
 
Михайло, 30 років, одружений
На жінку витрачаються всі гроші, за мінусом того, що йде на дитину. Взагалі все залежить від рівня доходів. Якщо ж серйозно, то одна жінка «витягує» з чоловіка 40 – 50% його прибутку.
 
Таня, 23 роки, заміжня
В середньому чоловік витрачає на мої потреби приблизно 9 – 10 тисяч грн. на рік. Ця цифра включає літній відпочинок, прогулянки, подарунки. На решту своїх потреб я, по можливості, заробляю самостійно. Але коли не вистачає і мої гроші закінчуються – на допомогу приходить кишеня чоловіка. Тому назвати абсолютно точну суму важко.
 
Ігор, 24 роки, одружений
На жінку я витрачаю від 40 до 70% своїх доходів. Зі збільшенням мого прибутку автоматично зростають і абсолютні розміри фінансування.
 
Лариса, 35 років, заміжня
Жінка, яка себе поважає, не сидітиме на шиї у чоловіка. Працювати і заробляти гроші, витрачаючи їх на власний розсуд – це ще одна сходинка до мого самоствердження. Ніколи не ставила собі за мету, аби мене утримував чоловік. Але якщо людина одружується, а тим паче з’являється дитина, переконана, що чоловік зобов’язаний забезпечити свою другу половинку всім необхідним.
 
У грошовому еквіваленті «вартість» жінки залежить від доходу сім’ї, чоловіка, його щедрості. Які б не були статки, все ж відвідин перукаря, манікюрниці та інших спеціалістів жінці не уникнути. До цього слід додати купівлю косметики, одягу тощо.
 
На мою думку, середньостатистична жінка для сімейного бюджету може обходитися від 200 грн. у місяць (економний варіант) для родини з мінімальним статком до 1000 – 3000 грн. для сім’ї, доходи якої складають 5 – 7 тисяч. Кажуть, як виглядає жінка, стільки грошей у гаманці її чоловіка. Думаю, чоловікам варто не забувати про це.
 
Костянтин, 35 років, одружений
На жінку доводиться витрачати не менше половини місячного доходу. Крім того, жінці потрібно десь жити, тому варто подбати про комфортні житлові умови. В будь-якому випадку, жінка – це дуже вагома стаття бюджету.
 
Світлана, 30 років, заміжня
В сучасних реаліях, щоб жінка могла відчувати себе жінкою, їй потрібно не менше 3000 грн. у місяць. А взагалі, жінка – безцінна. Тому чоловік має витрачати на жінку все, що у нього є. Адже, вона віддає йому все своє життя і нічого страшного в цьому немає.
 
Руслан, 33 роки, одружений
Жінку за витратами можна порівняти з машиною. Відсоток її фінансування коливається, залежно від сезону. Якщо в звичайний поточний місяць, то це десь 20% мого доходу. А от якщо це початок сезону – весна-літо чи початок зими, то цифра зростає до 60%. Великі кошти йдуть на оновлення гардеробу, аксесуари. Власної зарплати дружині вистачає десь на 2 – 2,5 тижні. Далі доводиться її дотувати.
 
Юля, 25 років, незаміжня
Розмір максимальних витрат чоловіка на місяць складає не більше 200 грн. А ось за рік приблизно набігає до 2000 грн.
 
Юра, 23 роки, одружений
Оскільки я вже маю дитину, то відслідковувати «ціну» дружини важко. Туди також входить частина грошей на дитину. Але якщо брати в середньому, то 800 – 1500 грн. на місяць дружина витрачає на себе. При чому, вона не викидає гроші на вітер. Купує лише суто необхідні речі – одяг, косметику, продукти. Також гроші йдуть на подарунки дружині. Якщо вести мову у загальному, то 30 – 40% моєї зарплати складають видатки на жінку.
 
Катя, 24 роки, незаміжня
Чоловіки, переважно, не витрачаються на дівчину як таку. В більшості випадків – це культурний феномен. Якщо він витрачає на тебе гроші, то не тому, щоб зробити приємне чи порадувати. Таке буває рідко. Дійсність є трохи інакшою. Тобто, якась там романтична нотка зробити жінку «трошки щасливішою», хоча б на період жування шоколадної цукерки, перетворюється в комерційну схему. Якщо я тобі щось купую – ти мені зобов’зана. А просто так, думаю, мало хто щось купує.
 
А взагалі можна було б порахувати ще й в скільки обходиться чоловік сучасній жінці. Зважаючи на тенденції до рівноправності і збільшення сектору сфери послуг, де жінка може самостійно заробляти гроші, не потерпаючи від своєї «нечоловічності», чоловік легко «відмазується» від свого призначення захисника і інших уже реліктових ролей. Не говорю про всіх. Винятки є, але це зі списку вимираючих мамонтів.

Відносини чоловіка і жінки в сучасній Україні часто нагадують трагікомедію. Вони є своєрідним віддзеркаленням стану нашого суспільства. Країна, яка ментально перебуває на межі Європи та Азії, Заходу та Сходу, російсько-радянського минулого та не зовсім визначеного майбутнього яскраво демонструє складність фінансового питання у сфері чоловічо-жіночих стосунків.
 
Витрати чоловіка на жінку, в першу чергу, залежать від особливостей її соціально-психологічного портрету. В Україні сьогодні можна виокремити три основні типи жінок: західний, перехідний або змішаний та східний. 

Західний (європейський) тип жінки

Жінки з таким набором соціальних характеристик та психологічних установок в українському суспільстві поки що не дуже поширені. Свій вплив тут справляє і складна соціально-економічна ситуація, і феодально-ринкові відносини, і важка радянська спадщина. Однак, історичний час не стоїть на місці. Модерні віяння XXI ст. не можна спинити. Поступово зростає частка жінок, світогляд яких сформований на засадах рівноправності не лише правового, а й матеріального змісту.

Такі представниці слабкої статі виділяються не стільки своїми доходами, скільки вираженим прагненням бути самостійними і цілком рівнозначними особистостями на фоні чоловічого племені. Для таких жінок факт того, що чоловік постійно платить за них у кафе, ресторані, купує їм косметику, прикраси, одяг, путівку на відпочинок чи регулярно інвестує серйозну суму в інші сфери жіночого щастя сприймається як щось ненормальне. Їх свідомість обурює думка про те, що хтось постійно витрачає свої гроші на них. У розумінні «західних жінок» такі дії є образливі і можуть свідчити про натяк на їх неповноцінність, нездатність забезпечити себе. Або ж про чоловічі претензії на право власності. Європейська жінка почувається некомфортно, відчуваючи, що фінансові вливання з боку чоловіка змушують її в майбутньому до певних зобов’язань.

Якщо вам пощастило знайти жінку такого виду, знайте, що вони не потребують надто великих фінансових вливань. Це досить самостійні в матеріальному плані особистості. Їх доходи, як правило, наближаються до чоловічих. І навряд чи їх втримаєш біля себе фінансовими інвестиціями. Так само, неможливо всю домашню роботу звалити на таку жінку, оскільки це суперечить принципу повноцінної, а не епізодичної рівності статей.

З іншого боку, жінкам європейського типу теж будуть до вподоби подарунки, зроблені від серця, а не тому, що так потрібно і так роблять усі. Принаймні, на їх день народження, 8 березня, День Валентина та Новий рік. Швидше за все, не відмовляться вони і від квітів та інших проявів уваги. Тут розмір бюджету чоловіка залежить від його особистого рішення та матеріальних ресурсів. Середня річна сума витрат може суттєво коливатись: від 1000 грн. до кількох тисяч. При цьому, жінки цієї групи також схильні дарувати подарунки у відповідь. 

Перехідний (змішаний) тип жінки

Найбільш поширений тип серед українських жінок. Соціально-психологічні характеристики поєднують риси європейського та азійського світогляду. Ці жінки, в окремих випадках, полюбляють застосовувати ідеологічні штампи на зразок – «він же чоловік, він же повинен, він же зобов’язаний» - звертаючись до правил етикету, але часто й зловживаючи ними. На словах вони виступають за конституційну рівність статей, але у певних випадках воліють не застосовувати це правило. Інколи їх можна запідозрити у прагненні використати переваги європейської гендерної політики з деякими елементами матеріального забезпечення, більш поширеного на Сході. Принцип рівності статей для них вже має не абсолютне, а вибіркове поняття.

Жінки такої категорії не є утриманками. Вони також працюють, але потребують фінансової підтримки. Їх доходів, з різних причин, не вистачає на достойне жіноче життя.
 
Частково необхідність фінансово допомагати такому типу жінки пояснюється ще й тим, що середня зарплата представниць слабкої статі в Україні на 30 – 35% нижча, ніж у чоловіків. Дохід останнього часто відіграє дотаційну та компенсаційну функцію. Виділяючи частину свого заробітку жінці, чоловік виправляє гендерну несправедливість при оплаті праці. Однак, часто ця сума сімейного траншу автоматично переводить його у розряд менш забезпеченого, ніж його дружина.
 
Якщо вірити офіційній статистиці, середня зарплата жінки в Україні наближається до 1900 – 2000 грн., а чоловіка – до 2600 – 2650 грн. Фінансові трансакції чоловіка на користь жінки забирають в нього, за даними опитаних респондентів, від 30 до 70% доходу. Тоді середньостатистичному українському чоловіку залишається близько половини своєї зарплати. В українських реаліях – це близько 1300 грн. А ось фінансове забезпечення жінки покращується до рівня майже 3300 грн. Звичайно, при більших прибутках чоловіка пропорційно зростає й сума переказів на жіночий рахунок.

За рік жінка змішаного типу обійдеться чоловікові в суму не менше 12 – 15  тисяч грн. Верхня межа витрат може сягати кількох десятків тисяч. Зауважимо, що така сума перевищує вартість комунальних послуг і дозволяє орендувати квартиру, якщо не в столиці, то в обласному центрі. 

Східний (азійський) тип жінки

Цей вид також зустрічається на українських просторах. Його поява зумовлена історичним розвитком та специфічною соціально-економічною структурою суспільства. Основною ознакою східного типу жінки в Україні є її тверде переконання в тому, що основна місія чоловіків полягає в її матеріальному забезпеченні. Якщо чоловіки не згідні з цим, вони «не справжні чоловіки, невдахи, які не відбулись».

Ці особи, не будучи мусульманками, чітко засвоїли одну частину правил шаріату: чоловік є годувальником сім’ї і зобов’язаний заробляти кошти на утримання жінки та дітей. Але вони забули про іншу частину постулатів ісламу, яка передбачає певні обов’язки. Так, жінка, за шаріатом, повинна підкорятись чоловіку та поважати його, виконувати всю домашню роботу, берегти його майно і честь. При виході з дому жінка повинна спитати дозволу у чоловіка, навіть якщо вона йде до своїх батьків. На Сході жінка не має права пускати когось додому без дозволу чоловіка, навіть якщо це її родичі. За ісламом, жінка має враховувати майнове становище чоловіка та не вимагати розкоші чи приводити когось у приклад, виховувати його дітей та виглядати ідеально і завжди бути радою йому.

Фінансові витрати на таких жінок серйозні. Вони зростають тому, що цей вид вдало поєднує правові засади європейської рівності та матеріальної забезпеченості східного типу. Тобто, жінка використовує плюси з обох систем, але ігнорує свої обов’язки.

Інвестиції в українських жінок азійського виду не обмежуються грошовими знаками. Одних лише квітів, одягу, косметики, прикрас, подорожей буде замало. Мова також йде про нерухомість чи, принаймні, автомобіль. Отримання прав на власність такого роду нерідко служить для цих жінок гарантією від можливих життєвих потрясінь і доказом чоловічого кохання.

Жінки цього виду теж можуть працювати, але часто віддають перевагу формальній роботі. Щоб забезпечити їх щасливе життя, чоловіку потрібно потратити в рік як мінімум 100 тисяч грн. І не забувати про дорогі подарунки. Купівля автомобіля та елітної нерухомості допоможе покращити мікроклімат в сім’ї та нормалізує відносини на тривалий час. Чоловікам, доходи яких несуттєво перевищують середньостатистичні по країні, не рекомендується здійснювати інвестиції в суб’єктів цього виду
 
Голос народу

З метою вивчення думок українського суспільства, ми попросили окремих його представників відповісти на просте питання: скільки коштує жінка? Думки респондентів, в цілому,  підтверджують зроблені висновки. 

В Україні переважає перехідний тип жінки та відповідний вид відносин. Це цікава суміш зі східного та західного компонентів, соціальної традиційності і новаторської модерності. Чоловіки, в основному, визнають, що жінка потребує чималих інвестицій. Проте, явно не відчувають особливого захоплення від виконання цієї почесної функції. Жінки, як правило, сприймають регулярну фінансову підтримку як щось абсолютно закономірне та апелюють до старих неписаних правил. Все це дивним чином переплітається з духом європейської рівноправності та азіатської матеріальної залежності.
 
Сергій, 21 рік, одружений

Середній показник витрат за рік складає до 10 тисяч грн. Однак, є помітні сезонні коливання. А взагалі, у цьому випадку діє правило: скільки жінці не давай грошей, все одно всі потратить. 

Катя, 21 рік незаміжня

На мене чоловіки гроші не витрачають. Я плачу за себе сама. 

Михайло, 30 років, одружений

На жінку витрачаються всі гроші, за мінусом того, що йде на дитину. Взагалі все залежить від рівня доходів. Якщо ж серйозно, то одна жінка «витягує» з чоловіка 40 – 50% його прибутку. 

Таня, 23 роки, заміжня

В середньому чоловік витрачає на мої потреби приблизно 9 – 10 тисяч грн. на рік. Ця цифра включає літній відпочинок, прогулянки, подарунки. На решту своїх потреб я, по можливості, заробляю самостійно. Але коли не вистачає і мої гроші закінчуються – на допомогу приходить кишеня чоловіка. Тому назвати абсолютно точну суму важко. 

Ігор, 24 роки, одружений

На жінку я витрачаю від 40 до 70% своїх доходів. Зі збільшенням мого прибутку автоматично зростають і абсолютні розміри фінансування. 

Лариса, 35 років, заміжня

Жінка, яка себе поважає, не сидітиме на шиї у чоловіка. Працювати і заробляти гроші, витрачаючи їх на власний розсуд – це ще одна сходинка до мого самоствердження. Ніколи не ставила собі за мету, аби мене утримував чоловік. Але якщо людина одружується, а тим паче з’являється дитина, переконана, що чоловік зобов’язаний забезпечити свою другу половинку всім необхідним. 

У грошовому еквіваленті «вартість» жінки залежить від доходу сім’ї, чоловіка, його щедрості. Які б не були статки, все ж відвідин перукаря, манікюрниці та інших спеціалістів жінці не уникнути. До цього слід додати купівлю косметики, одягу тощо. 

На мою думку, середньостатистична жінка для сімейного бюджету може обходитися від 200 грн. у місяць (економний варіант) для родини з мінімальним статком, до 1000 – 3000 гривень для сім’ї, доходи якої складають 5 – 7 тисяч. Кажуть, як виглядає жінка, стільки грошей у гаманці її чоловіка. Думаю, чоловікам варто не забувати про це. 

Костянтин, 35 років, одружений

На жінку доводиться витрачати не менше половини місячного доходу. Крім того, жінці потрібно десь жити, тому варто подбати про комфортні житлові умови. В будь-якому випадку, жінка – це дуже вагома стаття бюджету. 

Світлана, 30 років, заміжня

В сучасних реаліях, щоб жінка могла відчувати себе жінкою, їй потрібно не менше 3000 грн. у місяць. А взагалі, жінка – безцінна. Тому чоловік має витрачати на жінку все, що у нього є. Адже, вона віддає йому все своє життя і нічого страшного в цьому немає. 

Руслан, 33 роки, одружений

Жінку за витратами можна порівняти з машиною. Але якщо витрати на автомобіль є прогнозовані і практично однакові щомісяця, то з дружиною все навпаки. Відсоток її фінансування коливається, залежно від сезону. Якщо в звичайний поточний місяць, то це десь 20% мого доходу. А от якщо це початок сезону – весна-літо чи початок зими, то цифра зростає до 60%. Великі кошти йдуть на оновлення гардеробу, аксесуари. Власної зарплати дружині вистачає десь на 2 – 2,5 тижні. Далі доводиться її дотувати. 


Юля, 25 років, незаміжня

Розмір максимальних витрат чоловіка на місяць складає не більше 200 грн. А ось за рік приблизно набігає до 2000 грн. 

Юра, 23 роки, одружений

Оскільки я вже маю дитину, то відслідковувати «ціну» дружини важко. Туди також входить частина грошей на дитину. Але якщо брати в середньому, то 800 – 1500 грн. на місяць дружина витрачає на себе. При чому, вона не викидає гроші на вітер. Купує лише суто необхідні речі – одяг, косметику, продукти. Також гроші йдуть на подарунки дружині. Якщо вести мову у загальному, то 30 – 40% моєї зарплати складають видатки на жінку. 

Катя, 24 роки, незаміжня

Чоловіки, переважно, не витрачаються на дівчину як таку. В більшості випадків – це культурний феномен. Якщо він витрачає на тебе гроші, то не тому, щоб зробити приємне чи порадувати. Таке буває рідко. Дійсність є трохи інакшою. Тобто, якась там романтична нотка зробити жінку «трошки щасливішою», хоча б на період жування шоколадної цукерки, перетворюється в комерційну схему. Якщо я тобі щось купую – ти мені зобов’зана. А просто так, думаю, мало хто щось купує. 

А взагалі можна було б порахувати ще й в скільки обходиться чоловік сучасній жінці. Зважаючи на тенденції до рівноправності і збільшення сектору сфери послуг, де жінка може самостійно заробляти гроші, не потерпаючи від своєї «нечоловічності», чоловік легко «відмазується» від свого призначення захисника і інших уже реліктових ролей. Не говорю про всіх. Винятки є, але це зі списку вимираючих мамонтів.

 

Герасименко Петро