Станції управління насосами сьогодні успішно використовуються на підприємствах. Без них, як без рук, коли мова йде про автоматичне, місцеве або дистанційне керування трифазними електричними моторами заглибних насосів. Саме для цього станції і використовуються. Крім того, не дарма ці установки також називають станціями управління та захисту. Адже вони використовуються для захисту моторів від короткого замикання, запобігають перевантаженню електромережі, захищають від холостого ходу і неповнофазного режиму роботи.

Зверніть увагу, що звичайна станція управління насосами може використовуватись також для управління окремими зануреними, фекальними або дренажними електричними насосами. Тут станція застосовується для контролю рівня рідини.

Можуть станції також використовуватись для управління окремими свердловинами електронасосами типу ЕЦВ. Головне завдання станції – підтримка конкретного рівня води в резервуарі, наприклад, у водонапірній башні.

І, нарешті, станції управління насосами успішно знайшли своє використання в управлінні цілої системи агрегатів, які функціонують в системі холодного чи гарячого водопостачання. Тут станції застосовуються з метою підтримки необхідної величини тиску в трубопроводах.

Будь-яка станція управління насосами незалежно від режимів може забезпечити такі процеси:

- відключення електричного двигуна при перевантаженні мережі;
- світлову сигналізацію при перевантаженні, режимі «ХХ», неповнофазному режимі роботи тощо;
- відключення електричного двигуна при обриві фази;
- індикація споживаного струму в одній з фаз електродвигуна;
- ручний пуск насоса;
- світлова сигналізація включення мережі;
- контроль опору ізоляції електродвигуна.

Більшість заглибних насосів потребують автоматичної СУН. Більше того, виробники насосів рекомендують використовувати станції управління для забезпечення відмінної роботи насосних агрегатів та запобігання будь-якого аварійного стану електричного насоса.

Якщо ви хочете забезпечити довгу та нормальну роботу обладнання на власному підприємстві, не зволікайте з купівлею якісних станцій управління насосами. Купити їх можна у компанії Техносервіспривід, яка поставляє станції різної комплектації. Детальніше про компанію та пропозиції від неї читайте тут.