Бувають ситуації, коли медикаментозний аборт необхідно зробити з будь-якої причини, приклад: якщо майбутня мама перехворіла якоюсь хворобою і при цьому приймала ліки, які можуть сильно нашкодити дитині, або вагітність небажана.
 

Ваш майбутній малюк повинен бути бажаним, можливо навіть стать майбутньої дитини повинна бути "запланованою" (а ви знаєте як запланувати вагітність?) тоді він буде рости щасливим, і батьки ловитимуть "кайф" від процесу виховання.

Багато людей будуть обурюватися, прочитавши цю статтю. Однак у мене для них є одна відповідь: "Якщо б кожен, хто засуджує аборт, взяв одну дитину з дитбудинку (особливо маленьких діток, від яких відмовилися молоді "матусі"), то уявляєте, наскільки менше у нас в Україні було б дитячих будинків?"

Тепер давайте поговоримо про способи переривання вагітності. Існують два можливі способи переривання вагітності: хірургічна операція з вишкрібанням порожнини матки і медикаментозний метод.

Довгий час хірургічна операція була єдиним способом перервати вагітність. Як будь-яка операція, аборт може представляти серйозну загрозу життю жінки. Досі в структурі жіночої смертності аборт становить 18,5%.

Ускладнення після аборту бувають двох видів: ранні й пізні. Ранні розвиваються під час аборту чи відразу після нього, а пізні виявляються через деякий час, іноді через роки після операції. Ускладнення після аборту - не таке вже й рідкісне явище.

Ранні ускладнення

Найстрашніше ускладнення аборту - порушення цілісності стінки матки (перфорація) та її розрив. Перфорація може призвести до пошкодження великих судин, кишечника, сечового міхура і запалення очеревини (перитоніту). Врятувати життя жінки в такій ситуації може тільки ампутація матки.

Найбільш часті ускладнення - кровотеча, ушкодження шийки матки, порушення згортання крові, емболія (закупорка судин). Досить часто трапляється неповний витяг плодового яйця. Крім того, після аборту загострюються хронічні захворювання статевих органів (сальпінгоофорит, ендометрит і т.д.). Значно більш серйозну небезпеку становить занесення інфекції в матку під час аборту (інфікований аборт). Якщо бактерії проникли в матку, то велика ймовірність її запалення або запалення яєчників та їх придатків. Найчастіше інфекція не заноситься інструментами (вони стерильні), а проникає з піхви після розкриття шийки матки.

Пізні ускладнення

До них належать запальні захворювання статевих органів, гормональні порушення, ендометріоз, дисфункція яєчників, безпліддя, ускладнений перебіг наступних вагітностей, невиношування вагітності, збільшується ризик утворення пухлин молочних залоз, шийки і тіла матки. Після аборту різко зростає частота позаматкових вагітностей.

* * *

Медикаментозний аборт - це найсучасніший спосіб переривання вагітності на ранніх термінах. Відсутність хірургічного втручання з усім комплексом різноманітних ускладнень - ось головна відмінність медикаментозного аборту від аборту традиційного, хірургічного (або механічного).

Світова статистика свідчить, що все більше жінок вдаються саме до медикаментозного аборту. Так, у Франції 80% переривань вагітності проводиться даним методом, в Китаї проведено понад 5 мільйонів медичних абортів.

Переваги медикаментозного аборту:

- дозволяє перервати вагітність на дуже ранніх термінах, тому гормональний стрес для організму - мінімальний;

- виконується медикаментозний аборт на термінах не більше 49 днів затримки, рахуючи від першого дня останньої менструації, коли плодове яйце ще слабо прикріплене до матки, і не настали виражені гормональні зміни в організмі жінки;

- не потребує анестезії і хірургічного втручання;

- виключається ризик таких ускладнень, як інфікування, спайкові процеси, травматизація порожнини матки, розвиток ендометриту;

- виключений ризик розвитку вторинного безпліддя;

- відсутня ймовірність зараження вірусними інфекціями (гепатитом, ВІЛ);

- практично не відрізняється від рясної менструації і психологічно сприймається як природний процес;

- не потрібно лягати в стаціонар, можна зробити медикаментозний аборт у Києві, або в тому місті, де живе жінка;

- підходить для жінок у юному віці, вимушених перервати небажану вагітність.

Після аборту матка знаходиться в роздратованому стані, і потрібно кілька тижнів для того, щоб її стан нормалізувався. Імунітет організму знижений, йде відновлення нормальних функцій дітородної системи. У цей період слід приділяти особливу увагу своєму здоров'ю. У разі підвищення температури або при сильних болях і рясних кров'яних виділеннях слід, не відкладаючи, звернутися до лікаря, який виконав аборт.

Враховуючи високий ризик важких наслідків для здоров'я, вибір жінки, по можливості, повинен падати на безопераційні методи. Вартість їх вища, але в даній ситуації економія на здоров'ї навряд чи доречна. (До речі, в нашій клініці "MedicPRO" вартість медикаментозного аборту максимально наближена до вартості звичайного аборту. Детальніше на сайті www.medabort.kiev.ua).

*   *   *

Кілька слів наостанок. Дорогі жінки й дівчата! Ні в якому разі не ризикуйте і не намагайтесь зробити медикаментозний аборт вдома! Адже навіть для безопераційного аборту потрібен нагляд лікаря.