Проект лікарняні каси нарешті запрацював на повну потужність: за даними на 13 січня близько 1 тис. киян вже оформили членство. 
Для цього відкрито особовий рахунок у банку, де можна сплатити внески, щоб через три місяці з квитанціями прийти в найближчу з філій лікарняної каси та отримати іменну членську картку. 
Лікарняна каса врятує киян і приїжджих від зайвих витрат і дозволить заощадити на обстеженні та лікуванні, обіцяють чиновники. Щоправда, наскільки це відповідає дійсності - питання спірне. 
За законом будь-який українець має право на безкоштовне медичне обслуговування. Це гарантує ст.49 Конституції України: "Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування ... Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безкоштовно". 
Спроби мера Києва Леоніда Черновецького змусити приїжджих платити за візит до лікаря офіційно, не увінчалися успіхом. Зате неофіційно гроші продовжують брати. 
Фактично, впровадження системи лікарняних кас - це легалізація платної державної медицини, яка всупереч Конституції, уже давно існує в Києві і по всій Україні. Будь-яке обстеження, навіть банальний аналіз крові, ось вже багато років ми покірно оплачуємо за квитанціями, в яких своєю ж рукою пишемо "добровільні внески". Тобто, начебто б і маємо право не платити, але при цьому усвідомлюємо безвихідь: не заплатиш за аналіз, його просто не приймуть. І як не старайся, нікому не доведеш, що за Конституцією медицина в Україні безкоштовна. 
Тепер же "добровільні пожертви" замінить щомісячний внесок у лікарняну касу в розмірі 30 грн. У рік сума внесків становитиме 360 грн. Чиновники, вважають, що таким чином допоможуть міщанам істотно заощадити на хворобах. 
Економічна вигода 
Впровадження лікарняних кас вигідно місту. Простіше кажучи, це врятує систему охорони здоров'я, яка з року в рік відчуває серйозний дефіцит ресурсів. Якщо кожен киянин вступить в лікарняну касу, "медичний" бюджет отримає додаткові 80 млн. грн. на рік. Якщо це зроблять ще й всі приїжджі, які постійно проживають в Києві (за деякими джерелами 1,5 млн. осіб), за підсумками року скарбничка міського відділу охорони здоров'я поважчає ще на 45 млн. грн. А ось в чому виграє простий киянин від щомісячних регулярних платежів - інше питання. З одного боку пацієнт отримує право безкоштовного обстеження, консультування та лікування з наданням медикаментів. А з іншого боку - членство в лікарняній касі допоможе вилікувати далеко не всі хвороби. 
Що оплачує каса: 
Діагностичні обстеження за направленням лікаря (рентген, функціональні, лабораторні методи досліджень) 
50% від вартості комп'ютерної томографії 
Будь-яке лікування за викликом швидкої допомоги 
Амбулаторне і стаціонарне лікування (в тому числі денний стаціонар) з наданням медикаментів 
Пологи і утримання новонародженого 
До речі, пологи і планові хірургічні операції забезпечуються за рахунок лікарняної каси за умови членства в організації не менше року та за умови оплати членських внесків за рік авансом (щоправда, можливість отримувати допомогу за рахунок лікарняної каси з'являється тільки через три календарних місяці після оплати). 
"Коли пацієнт потрапляє в поліклініку, він несе невеликі витрати. Але коли це щось серйозне, коли пацієнта привозять швидкою допомогою, то тоді зайвий головний біль з'являється й у нього, і в родичів: обстеження, пошук і купівля ліків. Член лікарняної каси в такому випадку за рахунок солідарного участі всіх членів отримує гарантовано певну компенсацію. Йому відразу доставлять медикаменти безкоштовно в рамках ліміту. З досвіду лікарняний кас інших міст, покриття цих витрат може варіюватися від 600 до 5000 грн., в залежності від кількості членів лікарняної каси в даному місті ", - пояснив "Киянам" переваги ноу-хау заступник начальника управління охорони здоров'я Києва Володимир Загородній. 
Правда, найціннішим ефектом від впровадження лікарняних кас, на думку чиновника, стане "елемент солідарного участі", а також формування у суспільстві почуття гуманності, співучасті та співчуття. 
"Всі ми ходимо під Богом, і всяке може трапитися. З моєї точки зору, це дуже важливий фактор відповідальності людей один перед одним. Закладається формування громадянського суспільства, а морально-етичні відносини між системою і громадянином набувають позитивний відтінок. Кожен отримує більше гарантій, ніж раніше, коли розраховував на бюджетне фінансування, якого не вистачало ", - пояснив Володимир Загородній. 
Мінуси членства у лікарняній касі  
Можна прогнозувати, що членство у лікарняній касі не приведе до масового потоку молоді. Адже молодий організм більш здоровий і менш схильний до частих захворювань, на відміну від старшого покоління. 
Для тих, хто звертається в поліклініку раз на рік, членство в лікарняній касі, на перший погляд, видасться невигідним. Адже не витрачені гроші ніхто не повертає. Правда, якщо ставитися до ноу-хау, як до явища страхової медицини, то 360 гривень на рік дадуть гарантію безкоштовного лікування, якщо раптом ви потрапите в лікарню. Випадки бувають різні. 
Нагадаємо, голова КМДА Олександр Попов впроваджує в Києві проект лікарняної каси з досвіду Комсомольська, в якому був мером кілька років. У Комсомольську каси працюють з 2000 року і налічують 5,6 тис. членів - це 10% населення міста. Щомісячний внесок для комсомольчан становить 15 грн., Що дозволяє раз на рік пройти курс лікування на 500 грн, а за 30 грн. внеску - на 1 тис. грн. У Києві обіцяють обійтися без цих обмежень. 
П'ятдесятилітня комсомольчанка Тетяна 6 років регулярно платила внески до лікарняної каси. "За шість років я тільки одного разу скористалася перевагою каси - потрапила до лікарні. Сплатили все. Але лікували такими медикаментами, які мені зовсім не допомагали. Через місяць я не витримала і пішла до лікаря у приватну клініку. Та призначила більш дороге лікування, зате воно виявилося дієвим. Після того випадку, я перестала платити внески ", - розповіла Тетяна. 
Чиновники обіцяють, що постараються виключити можливість постановки помилкового діагнозу або лікування дешевими медикаментами в цілях економії. У кожному закладі працюватиме лікар-експерт від каси, до якого можна звернутися з будь-якою скаргою для перевірки діагнозу або повторного обстеження. 
Що не оплачує каса: 
Діагностичні обстеження (токсоплазмоз, цитомегаловірус, хламідіоз, герпес, венеричні захворювання, йод у сечі, рівень статевих гормонів), обстеження хромосомних відхилень і спадкових захворювань; 
венеричні та інші захворювання, які можуть передаватися статевим шляхом (сифіліс, гонококова інфекція, хламідійна інфекція, трихомоніаз, аногенітальний герпес, цитомегаловірус, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гарднерельоз тощо) та їх ускладнення; 
виробничий травматизм; 
витрати на обстеження і лікування в приватних медустановах, з якими не укладені відповідні угоди про співробітництво; 
ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень) та етіологічне лікування інших вірусних інфекцій; 
грибкові захворювання внутрішніх органів, шкіри та її придатків; 
діагностика і лікування безпліддя; 
надання та встановлення медичних приладів або пристосувань (протезів) окулярів, контактних лінз, слухових пристроїв, слухових імплантатів, штучних кришталиків, штучних суглобів, штучних серцевих клапанів, судинних протезів і т.п. 
забезпечення дезінфікуючими засобами; 
забезпечення дозованими інгаляторами для профілактики та зняття бронхообструкції; 
забезпечення засобами для проведення гемодіалізу (тобто застосування штучної нирки); 
забезпечення препаратами крові; 
забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення для введення препаратів (за винятком хіміотерапії); 
забезпечення специфічної хіміо-та гормонотерапії при злоякісних новоутвореннях; 
забезпечення цукрознижувальними препаратами; 
захворювання і травми, що виникли в результаті свідомих дій членів ЛК, пов'язаних з невиправданим ризиком; 
захворювання, причиною яких є вживання алкоголю, наркотичних чи токсичних речовин; 
імунізація і вакцинація; 
консервативне лікування глаукоми; 
корекція вад рефракції; 
легеневі та позалегеневі форми туберкульозу; 
лікувально-оздоровчі заходи та санаторно-курортне лікування; 
лікування імунодефіцитних станів, забезпечення засобами для корекції імунітету та рівня лейкоцитів; 
лікування та діагностика методами нетрадиційної медицини (гіпноз, гомеопатичне лікування, рефлексотерапія, мануальна терапія, масаж, фітотерапія, іридодіагностика і т.п.); 
лікування та обстеження, не призначене лікарем; 
модифікації людського тіла з метою поліпшення фізичного, психологічного, розумового або емоційного стану (хірургічна зміна статі і т.п.); 
надання додаткового комфорту, зокрема: телевізора, кондиціонера, послуг перукаря або косметолога та інше; 
перебування в стаціонарі для одержання, головним чином, опікунського догляду; 
переривання вагітності (забезпечується за рахунок лікарняної каси тільки при наявності медичних показань); 
пластична хірургія, зміна ваги або хірургічне лікування ожиріння; 
проведення профілактичних медичних оглядів; 
проходження обстеження і лікування для підтвердження групи інвалідності; 
професійні захворювання; 
психічні розлади (шизофренія, епілепсія, маніакально-депресивний синдром, олігофренія, психози, деменція тощо) та їх ускладнення; 
різні травми і соматичні захворювання, що виникли у зв'язку з захворюваннями психічної природи; 
спадкові захворювання, пов'язані з порушенням хромосомного набору; 
стоматологічне лікування, зубопротезування, за винятком станів, що потребують лікування в стаціонарних умовах; 
травми, отруєння, опіки, отримані членом каси в результаті військових дій, народних заворушень, страйків; 
травми, отруєння, опіки, отримані членом каси в результаті замаху на самогубство або інші навмисні дії, спрямовані на погіршення здоров'я; 
трансплантація органів або тканин; 
хронічні захворювання не в стадії загострення; 
цукровий діабет, за винятком важкої форми 
Лікарняна каса врятує приїжджих
Лікарняна каса частково зрівняє приїжджих і киян в праві отримання медичної допомоги. Законодавчо півтора мільйона приїжджих, які постійно живуть і працюють у Києві, мають повне право на безкоштовну медичну допомогу, зате практично кожен з них повинен сильно постаратися, щоб отримати її, хоча б за гроші. Причиною всьому - бюрократія, яка перетворює відвідування поліклініки у випробування. 
Типовий приклад: поліклініка № 1 Солом'янського району Києва. Щоб потрапити на прийом до будь-якого лікаря, приїжджий повинен прийти з паспортом, отримати в реєстратурі бланк, заповнити його. Потім з бланком прийти до завідуючої і отримати підпис - дозвіл на обслуговування. До речі, без знання цього порядку є шанс так і не потрапити до лікаря. Якщо ви з температурою 38 просиділи в черзі під кабінетом терапевта кілька годин і зайшли до лікаря вже під кінець прийому без довідки, то цілком ймовірно можете почути, що вас не приймуть. Лікару це не цікаво і лише додає більше клопоту. Тих, хто примудрився потрапити на прийом, відправлять до найближчого відділення банку платити благодійний внесок у розмірі 50 грн. Обов'язково змусять здати платні аналізи, зробити флюорографію, а жінкам ще й відвідати гінеколога. Навіть якщо ви регулярно звертаєтесь в цю поліклініку, процедура залишиться незмінною. І якщо в інших поліклініках існує можливість написати заяву на річне обслуговування, тут такого немає. 
"Це перегини, - охарактеризував ситуацію заступник начальника управління охорони здоров'я Києва Володимир Загородній. - Я вважаю, що це неприпустимо. Якщо у вас є документ з підтвердженням, що ви постійно працюєте і проживаєте в Києві, то ви можете раз на рік прийти написати заяву, показати довідку з місця роботи, і як всі кияни отримувати медобслуговування". 
Дії керівництва можна пояснити, адже бюджет сфери охорони здоров'я розраховується виходячи з кількості людей, які офіційно проживають в Києві, приїжджих не враховують. "І якщо у нас є 2 млн. 760 тис. киян, то це одна цифра. А якщо ще будемо говорити про приїжджих, яких за різними даними проживає в місті Києві від 800 тисяч до 1,5 мільйона, то кияни виявляються" обділеними ". Але це не дає приводу влаштовувати бюрократію. Кожен громадянин має право отримати медичну допомогу при зверненні до медичної установи ", - заявив Загородній. 
Навряд чи членський квиток лікарняної каси врятує приїжджого від бюрократії і біганини з температурою по коридорах лікарні. Зате однозначно дасть можливість заощадити: за аналізи, обстеження і прийом лікарів платити не прідется.
 
Ксенія Залуцька 
За матеріалами: Обозреватель

Проект лікарняні каси нарешті запрацював на повну потужність: за даними на 13 січня близько 1 тис. киян вже оформили членство. Для цього відкрито особовий рахунок у банку, де можна сплатити внески, щоб через три місяці з квитанціями прийти в найближчу з філій лікарняної каси та отримати іменну членську картку. Лікарняна каса врятує киян і приїжджих від зайвих витрат і дозволить заощадити на обстеженні та лікуванні, обіцяють чиновники. Щоправда, наскільки це відповідає дійсності - питання спірне. 

За законом будь-який українець має право на безкоштовне медичне обслуговування. Це гарантує ст.49 Конституції України: "Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування ... Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безкоштовно". 

Спроби мера Києва Леоніда Черновецького змусити приїжджих платити за візит до лікаря офіційно, не увінчалися успіхом. Зате неофіційно гроші продовжують брати. 

Фактично, впровадження системи лікарняних кас - це легалізація платної державної медицини, яка всупереч Конституції, уже давно існує в Києві і по всій Україні. Будь-яке обстеження, навіть банальний аналіз крові, ось вже багато років ми покірно оплачуємо за квитанціями, в яких своєю ж рукою пишемо "добровільні внески". Тобто, начебто б і маємо право не платити, але при цьому усвідомлюємо безвихідь: не заплатиш за аналіз, його просто не приймуть. І як не старайся, нікому не доведеш, що за Конституцією медицина в Україні безкоштовна. 

Тепер же "добровільні пожертви" замінить щомісячний внесок у лікарняну касу в розмірі 30 грн. У рік сума внесків становитиме 360 грн. Чиновники, вважають, що таким чином допоможуть міщанам істотно заощадити на хворобах. 

Економічна вигода

Впровадження лікарняних кас вигідне місту. Простіше кажучи, це врятує систему охорони здоров'я, яка з року в рік відчуває серйозний дефіцит ресурсів. Якщо кожен киянин вступить в лікарняну касу, "медичний" бюджет отримає додаткові 80 млн. грн. на рік. Якщо це зроблять ще й всі приїжджі, які постійно проживають в Києві (за деякими джерелами 1,5 млн. осіб), за підсумками року скарбничка міського відділу охорони здоров'я поважчає ще на 45 млн. грн. А ось в чому виграє простий киянин від щомісячних регулярних платежів - інше питання. З одного боку пацієнт отримує право безкоштовного обстеження, консультування та лікування з наданням медикаментів. А з іншого боку - членство в лікарняній касі допоможе вилікувати далеко не всі хвороби. 

Що оплачує каса: 

Діагностичні обстеження за направленням лікаря (рентген, функціональні, лабораторні методи досліджень), 50% від вартості комп'ютерної томографії. Будь-яке лікування за викликом швидкої допомоги. Амбулаторне і стаціонарне лікування (в тому числі денний стаціонар) з наданням медикаментів. Пологи і утримання новонародженого.

До речі, пологи і планові хірургічні операції забезпечуються за рахунок лікарняної каси за умови членства в організації не менше року та за умови оплати членських внесків за рік авансом (щоправда, можливість отримувати допомогу за рахунок лікарняної каси з'являється тільки через три календарних місяці після оплати). 

"Коли пацієнт потрапляє в поліклініку, він несе невеликі витрати. Але коли це щось серйозне, коли пацієнта привозять швидкою допомогою, то тоді зайвий головний біль з'являється й у нього, і в родичів: обстеження, пошук і купівля ліків. Член лікарняної каси в такому випадку за рахунок солідарного участі всіх членів отримує гарантовано певну компенсацію. Йому відразу доставлять медикаменти безкоштовно в рамках ліміту. З досвіду лікарняний кас інших міст, покриття цих витрат може варіюватися від 600 до 5000 грн., в залежності від кількості членів лікарняної каси в даному місті ", - пояснив "Киянам" переваги ноу-хау заступник начальника управління охорони здоров'я Києва Володимир Загородній. 

Правда, найціннішим ефектом від впровадження лікарняних кас, на думку чиновника, стане "елемент солідарного участі", а також формування у суспільстві почуття гуманності, співучасті та співчуття. 

"Всі ми ходимо під Богом, і всяке може трапитися. З моєї точки зору, це дуже важливий фактор відповідальності людей один перед одним. Закладається формування громадянського суспільства, а морально-етичні відносини між системою і громадянином набувають позитивний відтінок. Кожен отримує більше гарантій, ніж раніше, коли розраховував на бюджетне фінансування, якого не вистачало ", - пояснив Володимир Загородній. 

Мінуси членства у лікарняній касі  

Можна прогнозувати, що членство у лікарняній касі не приведе до масового потоку молоді. Адже молодий організм більш здоровий і менш схильний до частих захворювань, на відміну від старшого покоління. 

Для тих, хто звертається в поліклініку раз на рік, членство в лікарняній касі, на перший погляд, видасться невигідним. Адже не витрачені гроші ніхто не повертає. Правда, якщо ставитися до ноу-хау, як до явища страхової медицини, то 360 гривень на рік дадуть гарантію безкоштовного лікування, якщо раптом ви потрапите в лікарню. Випадки бувають різні. 

Нагадаємо, голова КМДА Олександр Попов впроваджує в Києві проект лікарняної каси з досвіду Комсомольська, в якому був мером кілька років. У Комсомольську каси працюють з 2000 року і налічують 5,6 тис. членів - це 10% населення міста. Щомісячний внесок для комсомольчан становить 15 грн., Що дозволяє раз на рік пройти курс лікування на 500 грн, а за 30 грн. внеску - на 1 тис. грн. У Києві обіцяють обійтися без цих обмежень. 

П'ятдесятилітня комсомольчанка Тетяна 6 років регулярно платила внески до лікарняної каси. "За шість років я тільки одного разу скористалася перевагою каси - потрапила до лікарні. Сплатили все. Але лікували такими медикаментами, які мені зовсім не допомагали. Через місяць я не витримала і пішла до лікаря у приватну клініку. Та призначила більш дороге лікування, зате воно виявилося дієвим. Після того випадку, я перестала платити внески ", - розповіла Тетяна. 

Чиновники обіцяють, що постараються виключити можливість постановки помилкового діагнозу або лікування дешевими медикаментами в цілях економії. У кожному закладі працюватиме лікар-експерт від каси, до якого можна звернутися з будь-якою скаргою для перевірки діагнозу або повторного обстеження. 

Що не оплачує каса: 

Діагностичні обстеження (токсоплазмоз, цитомегаловірус, хламідіоз, герпес, венеричні захворювання, йод у сечі, рівень статевих гормонів), обстеження хромосомних відхилень і спадкових захворювань; венеричні та інші захворювання, які можуть передаватися статевим шляхом (сифіліс, гонококова інфекція, хламідійна інфекція, трихомоніаз, аногенітальний герпес, цитомегаловірус, мікоплазмоз, уреаплазмоз, гарднерельоз тощо) та їх ускладнення; виробничий травматизм; витрати на обстеження і лікування в приватних медустановах, з якими не укладені відповідні угоди про співробітництво; ГРВІ, грип (за винятком їх ускладнень) та етіологічне лікування інших вірусних інфекцій; грибкові захворювання внутрішніх органів, шкіри та її придатків; діагностика і лікування безпліддя; надання та встановлення медичних приладів або пристосувань (протезів) окулярів, контактних лінз, слухових пристроїв, слухових імплантатів, штучних кришталиків, штучних суглобів, штучних серцевих клапанів, судинних протезів і т.п. забезпечення дезінфікуючими засобами; забезпечення дозованими інгаляторами для профілактики та зняття бронхообструкції; забезпечення засобами для проведення гемодіалізу (тобто застосування штучної нирки); забезпечення препаратами крові; забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення для введення препаратів (за винятком хіміотерапії); забезпечення специфічної хіміо-та гормонотерапії при злоякісних новоутвореннях; забезпечення цукрознижувальними препаратами; захворювання і травми, що виникли в результаті свідомих дій членів ЛК, пов'язаних з невиправданим ризиком; захворювання, причиною яких є вживання алкоголю, наркотичних чи токсичних речовин; імунізація і вакцинація; консервативне лікування глаукоми; корекція вад рефракції; легеневі та позалегеневі форми туберкульозу; лікувально-оздоровчі заходи та санаторно-курортне лікування; лікування імунодефіцитних станів, забезпечення засобами для корекції імунітету та рівня лейкоцитів; лікування та діагностика методами нетрадиційної медицини (гіпноз, гомеопатичне лікування, рефлексотерапія, мануальна терапія, масаж, фітотерапія, іридодіагностика і т.п.); лікування та обстеження, не призначене лікарем; модифікації людського тіла з метою поліпшення фізичного, психологічного, розумового або емоційного стану (хірургічна зміна статі і т.п.); надання додаткового комфорту, зокрема: телевізора, кондиціонера, послуг перукаря або косметолога та інше; перебування в стаціонарі для одержання, головним чином, опікунського догляду; переривання вагітності (забезпечується за рахунок лікарняної каси тільки при наявності медичних показань); пластична хірургія, зміна ваги або хірургічне лікування ожиріння; проведення профілактичних медичних оглядів; проходження обстеження і лікування для підтвердження групи інвалідності; професійні захворювання; психічні розлади (шизофренія, епілепсія, маніакально-депресивний синдром, олігофренія, психози, деменція тощо) та їх ускладнення; різні травми і соматичні захворювання, що виникли у зв'язку з захворюваннями психічної природи; спадкові захворювання, пов'язані з порушенням хромосомного набору; стоматологічне лікування, зубопротезування, за винятком станів, що потребують лікування в стаціонарних умовах; травми, отруєння, опіки, отримані членом каси в результаті військових дій, народних заворушень, страйків; травми, отруєння, опіки, отримані членом каси в результаті замаху на самогубство або інші навмисні дії, спрямовані на погіршення здоров'я; трансплантація органів або тканин; хронічні захворювання не в стадії загострення; цукровий діабет, за винятком важкої форми 

Лікарняна каса врятує приїжджих

Лікарняна каса частково зрівняє приїжджих і киян в праві отримання медичної допомоги. Законодавчо півтора мільйона приїжджих, які постійно живуть і працюють у Києві, мають повне право на безкоштовну медичну допомогу, зате практично кожен з них повинен сильно постаратися, щоб отримати її, хоча б за гроші. Причиною всьому - бюрократія, яка перетворює відвідування поліклініки у випробування. 

Типовий приклад: поліклініка № 1 Солом'янського району Києва. Щоб потрапити на прийом до будь-якого лікаря, приїжджий повинен прийти з паспортом, отримати в реєстратурі бланк, заповнити його. Потім з бланком прийти до завідуючої і отримати підпис - дозвіл на обслуговування. До речі, без знання цього порядку є шанс так і не потрапити до лікаря. Якщо ви з температурою 38 просиділи в черзі під кабінетом терапевта кілька годин і зайшли до лікаря вже під кінець прийому без довідки, то цілком ймовірно можете почути, що вас не приймуть. Лікару це не цікаво і лише додає більше клопоту. Тих, хто примудрився потрапити на прийом, відправлять до найближчого відділення банку платити благодійний внесок у розмірі 50 грн. Обов'язково змусять здати платні аналізи, зробити флюорографію, а жінкам ще й відвідати гінеколога. Навіть якщо ви регулярно звертаєтесь в цю поліклініку, процедура залишиться незмінною. І якщо в інших поліклініках існує можливість написати заяву на річне обслуговування, тут такого немає. 

"Це перегини, - охарактеризував ситуацію заступник начальника управління охорони здоров'я Києва Володимир Загородній. - Я вважаю, що це неприпустимо. Якщо у вас є документ з підтвердженням, що ви постійно працюєте і проживаєте в Києві, то ви можете раз на рік прийти написати заяву, показати довідку з місця роботи, і як всі кияни отримувати медобслуговування". 

Дії керівництва можна пояснити, адже бюджет сфери охорони здоров'я розраховується виходячи з кількості людей, які офіційно проживають в Києві, приїжджих не враховують. "І якщо у нас є 2 млн. 760 тис. киян, то це одна цифра. А якщо ще будемо говорити про приїжджих, яких за різними даними проживає в місті Києві від 800 тисяч до 1,5 мільйона, то кияни виявляються" обділеними ". Але це не дає приводу влаштовувати бюрократію. Кожен громадянин має право отримати медичну допомогу при зверненні до медичної установи ", - заявив Загородній. Навряд чи членський квиток лікарняної каси врятує приїжджого від бюрократії і біганини з температурою по коридорах лікарні. Зате однозначно дасть можливість заощадити: за аналізи, обстеження і прийом лікарів платити не прідется.


Ксенія Залуцька 

За матеріалами: Обозреватель