Падіння рентабельності створення ГС і, як результат, навіть сателіти тепер створюються на унікальному контенті. По-іншому просто ніяк не можна. Та й дизайн краще урізноманітнити компонентами, які нададуть йому унікальності.
Якщо раніше основна роль відводилася сапі та її клонам, то зараз основна увага SEO-фахівців зосереджена на вічних посиланнях і статтях. Це оптимальний варіант інвестування в посилання, що дає максимальну віддачу. 

Лотерейні партнерські програми з продажу повітря відходять у минуле. Все більша кількість вебмайстрів звертає увагу на білі партнерки, які пропонують користувачам реальні товари і послуги. Ця сфера дозволяє заробляти більш стабільно, не порушуючи правил пошукових систем і законів. 

Яндекс став набагато жорсткіше ставитися до продажних посилань і ранжування. Це означає, що просування сайтів стало більш тривалим і дорогим задоволенням. Пошуковики це спеціально зробили: якщо хочеш відразу почати отримувати трафік на свій сайт, то плати гроші, користуйся Яндекс Директ або Адсенс. 

Це означає, що в 2011 році можна заробити так
1. Приносити гроші будуть ті сайти, які зроблені під продаж вічних посилань. З унікальним контентом, дизайном і гарними перспективами в майбутньому. Саме такі ресурси здатні давати гроші своїм власникам. 
  
2. Гроші будуть приносити сайти під партнерські програми. Враховуючи кількість існуючих зараз ПП, можна точно сказати, що практично для кожного сайту знайдеться своя партнерська програма, яка дозволить ефективно конвертувати трафік. 

3. Гроші будуть приносити якісні сервіси. Кількість сервісів, які могли б стати в нагоді користувачам Інтернету, зростає з кожним місяцем, але, тим не менше, залишається ще багато незайнятих ніш. І при бажанні ви завжди можете влізти в них. Інвестиції потрібні на порядок більші, але й віддача від сервісу набагато перевищує прибутковість одного окремого сайту. 

4. Власний інтернет-магазин. Працювати на стику офлайна з онлайном стає все більш прибутково. Маючи в своєму розпорядженні власний торговий онлайн-майданчик з продажу товарів або послуг з привабливою ціною і високим попитом, ви маєте всі шанси на успіх. 

І найголовніше, що варто запам'ятати кожному власнику сайту - час шалених грошей минає. Тепер, щоб заробити пристойні гроші, вам потрібно працювати набагато більше або інвестувати великі суми грошей. Інтернет все більше стає схожим на звичайний бізнес. Одинаки вже не можуть досягти серйозного успіху, на гребені хвилі перебувають команди, що конкурують між собою.

Автор:Віктор Наконечний