Щоб зрозуміти характер людини, спочатку потрібно подивитись на її зовнішність. Форма обличчя, очей, носу, губ, колір шкіри, - все це може служити прекрасними індикаторами для того, щоб прочитати внутрішню сутність будь-якої людини.
При оцінці характеру особистості, перш за все, зверніть увагу на кісткову структуру обличчя. Дуже «рельєфні» риси свідчать про жорсткий тип характеру. Така людина вимоглива до себе і оточуючих, прагне досягнути мету будь-якими засобами. Вона звикла звалювати на себе тягар проблем, навіть якщо вони її не стосуються. У цього типу сильно завищена самооцінка і слабо розвинена самокритика. Уникає близьких стосунків, але якщо вдасться завоювати його довіру, стане відданим другом. 
М'ясисте обличчя підкреслює життєлюбство людини. Її називають сибаритом, гедоністом, ласолюбом. Слабкість такої особистості - пристрасть до комфорту і задоволень. Вона прагне до знань, обожнює все нове і не вивчене. Заражає оточуючих оптимізмом, відрізняється умінням залагодити будь-який конфлікт. Більше дорожить корисними знайомствами, ніж безкорисливою дружбою. Хоч ця людина не терпить зневаги до своєї персони, але в цілому, вона не є злопам'ятною. 
Якщо зовнішність особи нічим не примітна, придивіться до кольору її шкіри. Світлий або навіть блідий відтінок говорить про те, що перед вами песиміст. Життя здається йому нестерпно важким, але саме тому він знаходить до нього творчий підхід. Тонко відчуває красу і, так чи інакше, вміє її відтворювати. Така людина в усьому непостійна. Міцна дружба з нею може виникнути тільки на грунті спільного захоплення. 
Приємний рожевий відтінок шкіри має романтик. Він вічно зайнятий самовдосконаленням: це допомагає при спілкуванні з протилежною статтю. Розумний, ввічливий, сповнений оригінальних ідей, але тільки до тих пір, поки партнер йому цікавий. А ось визначеність та побутові проблеми його лякають. Легко розлучається з коханцями та друзями і заводить нових. 
Червоне обличчя видає енергійну людину. У стресових ситуаціях вона погано управляє собою, стає агресивною і небезпечною. Часто дратується через дрібниці. Веде активний спосіб життя, пишається своєю незалежністю. Любить командувати і не сприймає заперечень. У друзі вибирає слабохарактерних або холоднокровних людей. При спілкуванні з такою людиною потрібно виявляти мудрість і терпіння. 
Для складення чіткого психологічного портрету, розгляньте окремі риси обличчя. Починати слід з очей, адже їх називають «дзеркалом душі». Найщирішими вважаються великоокі люди. Якщо перед вами жінка, то вона, швидше за все, пихата. Вона звикла до захоплення, компліментів, знаків уваги. Користується зовнішністю для досягнення кар'єрних висот. Якщо мова про чоловіка, то це чутлива, ранима натура. Трепетно ставиться до родини, дорожить традиціями, глибоко переживає сварки і суперечки. І жінки, і чоловіки цього типу люблять перебувати в центрі уваги, чого ніколи не приховують. 
Маленькі очі - свідоцтво замкнутого характеру, цілеспрямованості і витривалості. Таких людей відрізняють впертість, високе самолюбство, схильність до догматизму. Вони успішні в кар'єрі: високий інтелект поєднується з акуратністю і пунктуальністю. Такий чоловік вибирає спокійну роботу, жінка - творчу професію, пов'язану з ризиком. Ті й інші просто створені для сімейного життя, яке може затьмарити тільки ревнощі. 
Розкосі очі зустрічаються у проникливих емоційних натур. Вони легко завойовують симпатію і прихильність, а ось утримати стабільні відносини не можуть. Схильні до перепадів настрою, спалахів гніву, уїдливої критики. Їх цінують, як професіоналів, здатних впоратися з роботою будь-якої складності. Однак вони не дуже розважливі й часто втрачають вигідні можливості. 
Жертовним меланхолійним людям властиві очі з опущеними зовнішніми куточками. Це м'якосердний добродушний тип. Знаходить захоплення в турботі про ближнього і ніколи не хвалиться своєю допомогою. Веде рівну кар'єру без зльотів і падінь. У відносинах з близькими і в сімейному житті - зразок постійності. Любить фінансову забезпеченість. 
Близько посаджені очі характеризують темпераментний корисливий тип. Вміє отримати особисту вигоду з чого завгодно. В іншому досить обмежений, навіть дурний. Чоловік, спалахуючи якою-небудь ідеєю, здатний захопити безліч людей. Його бурхливу емоційність приймають за щирість. Жінки славляться вмінням плести інтриги і вигадувати плітки. Це відбувається через любов до пригод і бажання бути об'єктом уваги. 
Людина з широко поставленими очима володіє багатьма позитивними якостями. Вона добра, розумна, талановита у кількох областях відразу. Але тонка душевна організація погано позначається на постійності характеру, а сліпа довірливість призводить до розчарувань. У роботі віддає перевагу вільному графіку і можливості застосовувати свої здібності. Не підкоряється тиску і погрозам. Швидше досягне успіху в сімейному житті, ніж в професії.
 
Власник глибоко посаджених очей має багатий внутрішній світ. Він чуттєвий і романтичний, але тримає емоції під суворим контролем. У ньому поєднуються безмежна фантазія і прагматизм, легке відношення до життя і сувора внутрішня дисципліна. Уміло розпоряджається накопиченим досвідом, вважається ідеальним партнером, як в дружбі, так і в любові. 
Невиправного егоїста відрізняють опуклі очні яблука. Він вміє крутити людьми, немов маріонетками, і не страждає від докорів совісті. Постійно балансує на межі викриття і не може добитися стабільності. Професійна діяльність пов'язана з ризиками або порушенням закону. В інтимному житті нічого не дає партнерові, тому його часто кидають.
Чи не задирайте ніс! 
Прямий ніс - велика рідкість. Це ознака аристократичної породи і хорошої спадковості. Людина з прямим носом володіє вродженим почуттям власної гідності. Перебільшено піклується про власну зовнішність, дорожить хорошою репутацією. Сила і жорсткість характеру іноді переростають в холодність і зарозумілість. Друзями можуть стати лише ті, хто досяг не менших висот. Друга половинка в шлюбі повинна мати «товарний вигляд» і бути світською людиною. 
Римським носом з довгим кінчиком наділена владна особистість. Ця людина отримує задоволення від завоювання нових позицій у всіх сферах. Працює, щоб отримати матеріальні блага; фліртує, щоб відчути азарт гравця, починає роман, щоб знайти межу пристрасті. Проте не намагайтеся його обдурити - як досвідчений аналітик, він розкусить вас і холоднокровно помститься. 
Кирпатий ніс з тонким кінчиком приписують безтурботним непередбачуваним людям. Такому типу вдається швидко розбагатіти і також швидко втратити все. При душевній простоті, мрійливості, щедрості, він не володіє внутрішнім стержнем. А ось кирпатий ніс з округлим кінчиком приносить господареві більше удачі: заслужений успіх тільки зміцнює свої позиції. Обидва типи - прекрасні друзі і партнери в шлюбі. 
Бійцівські якості з дитинства закладені у людини з м'ясистим носом. Вона усвідомлює, що в житті нічого не дається задарма. У професійному плані вміє домагатися намічених висот. При цьому не крокує по головах, готова надати допомогу навіть шкодячи собі. На фронті особистого життя боїться виявляти ініціативу і майже завжди зазнає програшу. 
Ніс з горбинкою має невпевнена людина. Їй складно прийняти конкретне рішення, особливо в екстренній ситуації. За вдачею егоїст: знає, у чому його вигода, але не вміє її отримати. Ховається під маскою впертості. Часто змінює друзів, коханців, житло, роботу. 
Найбільш суперечлива особистість наділена кривим носом. Ця людина гостро потребує любові, підтримки, розуміння, але нікому не дозволяє наблизитися до себе. Зображує самодостатність, але видає себе примхливістю та спалахами гніву. До нього важко знайти підхід, але, у разі успіху, він віддасть відносинам всього себе. 
Посмішка!
Маленький рот вважається ознакою вольового типу. Найчастіше це однолюб, який нікого не потребує. Любить критикувати і роздавати поради. Високий інтелект, підкреслена незалежність, егоїзм роблять його головним в сім'ї і на роботі. Добре поводиться з тими, хто грає за його правилами. 
Великий рот з повними губами - ознака чуттєвої натури. Життя крутиться навколо задоволення своїх пристрастей. Невимушена поведінка захоплює протилежну стать, але розраховувати на глибокі відносини не доводиться. Людина з великим ротом віддає лише те, що хоче віддати. Вона рідко йде на поступки або компроміс. 
Людина, у якої верхня губа повніше нижньої, легко дивиться на життя. Їй вдається отримувати задоволення від прозаїчних речей. Улюблені заняття - флірт і застілля в хорошими людьми. Відмінні риси - всепрощення і щедрість. 
Той, у кого нижня губа значно повніша верхньої, високо себе цінує. Володіє життєрадісністю і чарівністю. Душа компанії, любитель нових знайомств і короткострокових романів. На роботі вміє перекласти відповідальність на інших. 
Власник прямих губ завжди робить більше, ніж потрібно, щоб відчувати себе на висоті. В особистому та суспільному житті керується розумом. У любові шукає емоційного контакту, адже це вимагає великих зусиль, ніж банальний секс.

Щоб зрозуміти характер людини, спочатку потрібно подивитись на її зовнішність. Форма обличчя, очей, носу, губ, колір шкіри, - все це може служити прекрасними індикаторами для того, щоб прочитати внутрішню сутність будь-якої людини.

При оцінці характеру особистості, перш за все, зверніть увагу на кісткову структуру обличчя. Дуже «рельєфні» риси свідчать про жорсткий тип характеру. Така людина вимоглива до себе і оточуючих, прагне досягнути мету будь-якими засобами. Вона звикла звалювати на себе тягар проблем, навіть якщо вони її не стосуються. У цього типу сильно завищена самооцінка і слабо розвинена самокритика. Уникає близьких стосунків, але якщо вдасться завоювати його довіру, стане відданим другом. 

М'ясисте обличчя підкреслює життєлюбство людини. Її називають сибаритом, гедоністом, ласолюбом. Слабкість такої особистості - пристрасть до комфорту і задоволень. Вона прагне до знань, обожнює все нове і не вивчене. Заражає оточуючих оптимізмом, відрізняється умінням залагодити будь-який конфлікт. Більше дорожить корисними знайомствами, ніж безкорисливою дружбою. Хоч ця людина не терпить зневаги до своєї персони, але в цілому, вона не є злопам'ятною. 

Якщо зовнішність особи нічим не примітна, придивіться до кольору її шкіри. Світлий або навіть блідий відтінок говорить про те, що перед вами песиміст. Життя здається йому нестерпно важким, але саме тому він знаходить до нього творчий підхід. Тонко відчуває красу і, так чи інакше, вміє її відтворювати. Така людина в усьому непостійна. Міцна дружба з нею може виникнути тільки на грунті спільного захоплення. 

Приємний рожевий відтінок шкіри має романтик. Він вічно зайнятий самовдосконаленням: це допомагає при спілкуванні з протилежною статтю. Розумний, ввічливий, сповнений оригінальних ідей, але тільки до тих пір, поки партнер йому цікавий. А ось визначеність та побутові проблеми його лякають. Легко розлучається з коханцями та друзями і заводить нових. 

Червоне обличчя видає енергійну людину. У стресових ситуаціях вона погано управляє собою, стає агресивною і небезпечною. Часто дратується через дрібниці. Веде активний спосіб життя, пишається своєю незалежністю. Любить командувати і не сприймає заперечень. У друзі вибирає слабохарактерних або холоднокровних людей. При спілкуванні з такою людиною потрібно виявляти мудрість і терпіння. 

Для складення чіткого психологічного портрету, розгляньте окремі риси обличчя. Починати слід з очей, адже їх називають «дзеркалом душі». Найщирішими вважаються великоокі люди. Якщо перед вами жінка, то вона, швидше за все, пихата. Вона звикла до захоплення, компліментів, знаків уваги. Користується зовнішністю для досягнення кар'єрних висот. Якщо мова про чоловіка, то це чутлива, ранима натура. Трепетно ставиться до родини, дорожить традиціями, глибоко переживає сварки і суперечки. І жінки, і чоловіки цього типу люблять перебувати в центрі уваги, чого ніколи не приховують. 

Маленькі очі - свідоцтво замкнутого характеру, цілеспрямованості і витривалості. Таких людей відрізняють впертість, високе самолюбство, схильність до догматизму. Вони успішні в кар'єрі: високий інтелект поєднується з акуратністю і пунктуальністю. Такий чоловік вибирає спокійну роботу, жінка - творчу професію, пов'язану з ризиком. Ті й інші просто створені для сімейного життя, яке може затьмарити тільки ревнощі. 

Розкосі очі зустрічаються у проникливих емоційних натур. Вони легко завойовують симпатію і прихильність, а ось утримати стабільні відносини не можуть. Схильні до перепадів настрою, спалахів гніву, уїдливої критики. Їх цінують, як професіоналів, здатних впоратися з роботою будь-якої складності. Однак вони не дуже розважливі й часто втрачають вигідні можливості. 

Жертовним меланхолійним людям властиві очі з опущеними зовнішніми куточками. Це м'якосердний добродушний тип. Знаходить захоплення в турботі про ближнього і ніколи не хвалиться своєю допомогою. Веде рівну кар'єру без зльотів і падінь. У відносинах з близькими і в сімейному житті - зразок постійності. Любить фінансову забезпеченість. 

Близько посаджені очі характеризують темпераментний корисливий тип. Вміє отримати особисту вигоду з чого завгодно. В іншому досить обмежений, навіть дурний. Чоловік, спалахуючи якою-небудь ідеєю, здатний захопити безліч людей. Його бурхливу емоційність приймають за щирість. Жінки славляться вмінням плести інтриги і вигадувати плітки. Це відбувається через любов до пригод і бажання бути об'єктом уваги. 

Людина з широко поставленими очима володіє багатьма позитивними якостями. Вона добра, розумна, талановита у кількох областях відразу. Але тонка душевна організація погано позначається на постійності характеру, а сліпа довірливість призводить до розчарувань. У роботі віддає перевагу вільному графіку і можливості застосовувати свої здібності. Не підкоряється тиску і погрозам. Швидше досягне успіху в сімейному житті, ніж в професії.


Власник глибоко посаджених очей має багатий внутрішній світ. Він чуттєвий і романтичний, але тримає емоції під суворим контролем. У ньому поєднуються безмежна фантазія і прагматизм, легке відношення до життя і сувора внутрішня дисципліна. Уміло розпоряджається накопиченим досвідом, вважається ідеальним партнером, як в дружбі, так і в любові. 

Невиправного егоїста відрізняють опуклі очні яблука. Він вміє крутити людьми, немов маріонетками, і не страждає від докорів совісті. Постійно балансує на межі викриття і не може добитися стабільності. Професійна діяльність пов'язана з ризиками або порушенням закону. В інтимному житті нічого не дає партнерові, тому його часто кидають.


Чи не задирайте ніс! 

Прямий ніс - велика рідкість. Це ознака аристократичної породи і хорошої спадковості. Людина з прямим носом володіє вродженим почуттям власної гідності. Перебільшено піклується про власну зовнішність, дорожить хорошою репутацією. Сила і жорсткість характеру іноді переростають в холодність і зарозумілість. Друзями можуть стати лише ті, хто досяг не менших висот. Друга половинка в шлюбі повинна мати «товарний вигляд» і бути світською людиною. 

Римським носом з довгим кінчиком наділена владна особистість. Ця людина отримує задоволення від завоювання нових позицій у всіх сферах. Працює, щоб отримати матеріальні блага; фліртує, щоб відчути азарт гравця, починає роман, щоб знайти межу пристрасті. Проте не намагайтеся його обдурити - як досвідчений аналітик, він розкусить вас і холоднокровно помститься. 

Кирпатий ніс з тонким кінчиком приписують безтурботним непередбачуваним людям. Такому типу вдається швидко розбагатіти і також швидко втратити все. При душевній простоті, мрійливості, щедрості, він не володіє внутрішнім стержнем. А ось кирпатий ніс з округлим кінчиком приносить господареві більше удачі: заслужений успіх тільки зміцнює свої позиції. Обидва типи - прекрасні друзі і партнери в шлюбі. 

Бійцівські якості з дитинства закладені у людини з м'ясистим носом. Вона усвідомлює, що в житті нічого не дається задарма. У професійному плані вміє домагатися намічених висот. При цьому не крокує по головах, готова надати допомогу навіть шкодячи собі. На фронті особистого життя боїться виявляти ініціативу і майже завжди зазнає програшу. 

Ніс з горбинкою має невпевнена людина. Їй складно прийняти конкретне рішення, особливо в екстренній ситуації. За вдачею егоїст: знає, у чому його вигода, але не вміє її отримати. Ховається під маскою впертості. Часто змінює друзів, коханців, житло, роботу. 

Найбільш суперечлива особистість наділена кривим носом. Ця людина гостро потребує любові, підтримки, розуміння, але нікому не дозволяє наблизитися до себе. Зображує самодостатність, але видає себе примхливістю та спалахами гніву. До нього важко знайти підхід, але, у разі успіху, він віддасть відносинам всього себе. 


Посмішка!

Маленький рот вважається ознакою вольового типу. Найчастіше це однолюб, який нікого не потребує. Любить критикувати і роздавати поради. Високий інтелект, підкреслена незалежність, егоїзм роблять його головним в сім'ї і на роботі. Добре поводиться з тими, хто грає за його правилами. 

Великий рот з повними губами - ознака чуттєвої натури. Життя крутиться навколо задоволення своїх пристрастей. Невимушена поведінка захоплює протилежну стать, але розраховувати на глибокі відносини не доводиться. Людина з великим ротом віддає лише те, що хоче віддати. Вона рідко йде на поступки або компроміс. 

Людина, у якої верхня губа повніше нижньої, легко дивиться на життя. Їй вдається отримувати задоволення від прозаїчних речей. Улюблені заняття - флірт і застілля в хорошими людьми. Відмінні риси - всепрощення і щедрість. 

Той, у кого нижня губа значно повніша верхньої, високо себе цінує. Володіє життєрадісністю і чарівністю. Душа компанії, любитель нових знайомств і короткострокових романів. На роботі вміє перекласти відповідальність на інших. 

Власник прямих губ завжди робить більше, ніж потрібно, щоб відчувати себе на висоті. В особистому та суспільному житті керується розумом. У любові шукає емоційного контакту, адже це вимагає великих зусиль, ніж банальний секс.