Варто розуміти, що кожен продавець "лакофарбового" магазину дасть вам змогу вибирати. Беріть мовляв, обирайте. оце, оце, оце, і оце суперякісна фарба, і характеристики одинакові, і сохне приблизно так само,і кольори не різняться. Муки, суцільні муки...Так і хочеться, аби хтось підійшов і сказав: "Бери оце і не переймайся". У випадку, коли людина знає, що їй потрібно, але не орієнтується, на який прилавок дивитися і про які характеристики запитати, дуже легко отримати непогані гроші, обдуривши клієнта. Будемо вірити, що таких "підприємливих" насправді небагато, однак готовим треба бути до всього.Озброюємось насамперед професіональними настановами.

Отож, для фарбування зовнішніх частин будинку годяться будь-які фарби, призначені для зовнішніх робіт. Ця категорія товарів так і називається: фасадна фарба, фасадна емаль наприклад. Як зазначають представники компанії "Сіопласт", такою емаллю можна фарбувати металеві та алюмінієві поверхні, бетонні, азбоцементні поверхні, дерево та використовувати в якості антикорозійного засобу.Підходящий вид фарби для покриття зовнішіх поверхонь - це не тільки сам хімічний склад. Успішність результату на 50% залежить від того, наскільки Ви професійно підійдете до попередньої обробки поверхні.

Перед фарбуванням поверхню необхідно очистити від бруду, напилення, масел чи технічних речовин.Трапляється, що причиною фарбування стає невдала спроба "з минулої весни". Скажімо, трапилось так, що фарба стала відлущуватись і ваш дім став схожим на змію,котра скидає шкіру щороку із завидною стабільністю.Дивишся - і о жах! Швидше б це все приховати від стороннього ока.

В такому випадку не намагайтесь згладити поверхню товстими шарами нового покриття чи вибором темнішого, насиченішого кольору фарби. Не думайте, що щедрість мазків і буйно-насичений відтінок приховають "халявну підготовку". Ви розчаруєтесь.Неодмінно.

Тому плануючи "новий одяг для будинку", старайтесь якомога ретельніше почистити стіни.  Стару фарбу, яка відстає і лущиться, слід видалити скребком, дротяною щіткою або шпателем.  Лише після цього беріть до рук валик, пульверизатор,малярський пензлик. І будьте абсолютно спокійні.

Дерев'яні стіни варто фарбувати атмосферостійкими алкідними емалями або масляними фарбами, створюючими міцну і довговічну плівку, що добре захищає дерево від гниття.   Перед фарбуванням необхідно відремонтувати водостічні жолоби і труби, а також усунути дефекти штукатурки, як було описано вище.   

Окремим пильним поглядом вивчіть свою поверхню, якщо до цього вона ще не фарбувалася. Навіть супернові стіни із "глянцевою гладкістю" такими виявляються лише на перший погляд. Окинувши їх раз-другий починаєш розуміти, що все не так просто. Тому доцільним помічником стане грунтівка та шпатлівка, які можна придбати в магазині лакофарбових товарів. Грунтівка зазвичай використовується як укріплюючий та стабілізуючий засіб для бетонних, керамічних, оштукатероних стін будівель як приватного,так і промислового призначення. У доповнення скористайтеся ще й шпатлівкою. Їїї використовують, щоб майстерно приховати вибоїни, тріщини,отвори від цвяхів, які обов'язково та й знайдуться на дерев'яних стінах.

Самостійні на сто відсотків дачники експериментують і готують шпатлівку власноруч. Але це прирівнюється до якості найдешевшої шпатлівки:беруть 1 кг оліфи, і 100 г 10%-розчину гарячого клею, безперервно помішують до утворення емульсії, після чого в суміш додають крейду, допоки не утвориться паста потрібної Вам густини. Можете поекспериментувати. Якщо ж Ви прихильник стовідсоткового результату, то краще все ж звернутися до готових надбань лакофарбової індустрії.

Підсумовуючи, коротко формулюємо вимоги до фарбування, основні критерії:

1) не розчісуйте стіни під одну гребінку: металева і дерев'яна стіна - це різні стіни, тому інколи варто застосувати індивідуальний підхід, обираючи спеціалізовану фарбу, а не підходящу абсолютно для всіх видів і рельєфів стін. Стіни, як і фасади в цілому, люблять увагу і скурпульозний догляд, тому будьте уважними та дбайливими,

2) фарба повинна бути не просто бронежилетом і в дощ, і в сніг. Це - програма мінімум. Фасадна фарб аповинна бути ще й захисною, антикорозійною, якщо мова іде про металічні елементи фасаду, декоративною, гарно "лягати" на поверхню,

3) не бавтесь у художника, коли фарбуєте стіни дачного будинку: це краще робити дома на мольберті. Великі мазки, бризки, ворсистий пензлик і обірвані контури.Стіни ж люблять охайність, виваженість, помірне нанесення,

4) товстий шар фарби - завжди гірший, аніж два окремих. Перший шар повинен сохнути 4-5 днів, не менше. Лише тоді можна претендувати на довговічність і рівність поверхні,

5) найкраще фарбувати фасад дачного будинку навесні (плануємо ж, безперечно,ще взимку), коли сонячні промені ще дуже благородно не розпікають ні поверхню фасаду, ні вашу голову. Прийнятним варіантом є також період осені, коли погода також не грається в екстремізм,

6) розрахувати кількість фарби можна таким способом. Загальну площу стін в метрах розділити на 7. Отримане число є орієнтованим показником витрати фарби в літрах для дворазового покриття,

7) геометричне малювання? Фарбування дачного будинку, як і будь-якого іншого, радять починати із верхньої частини північної стіни. Фарбувати потрібно по всій ширині, на всяк випадок хоча б від вугла і до лиштви першого вікна.Краще не "малювати" вертикально, так як з'являться потьоки.

Фарбування будинку - кропітка, об'ємна робота, однак усі старання знаходять свою винагороду, коли сусіди і родичі із захопленням споглядатимуть вашу тиху обитель, ваш безцінний дачний будинок, який тепер виглядатиме на всі 100.