Одинадцять днів інтенсивних протестів з приводу відмови В. Януковича від підписання угоди з ЄС вже зараз значно похитнули позиції президента і перспективи залишитись при владі. Тріщини почали з'являтись в його політичному фундаменті: голова Адміністрації президента подав у відставку, декілька депутатів покинули Партію Регіонів, засудивши насильство міліції над мирними активістами Євромайдану.

Багато Українців вважає підписання угоди з ЄС найважливішим кроком на шляху до світлого економічного і політичного майбутнього, і способом вирватися з тісних обійм Росії і Радянського минулого України. Тепер протести проти відмови Януковича підписати угоду заганяють Росію в глухий кут.

Навіть зараз, коли ситуація в країні вийшла з-під контролю і набуває статусу надзвичайної, лідери Парламенту почали знаходити способи зменшити сферу впливу Президента, але аж ніяк не усунути його з посади. Нещодавно, Володимир Рибак, спікер Парламенту під контролем Партії Регіонів Януковича зібрав круглий стіл для вирішення питань кризи. Подібні переговори вже збирались в 2004 році для вирішення питань Помаранчевої революції.

Стійке розповсюдження протестів і загроза подальших насильницьких репресій створила вибухонебезпечну ситуацію, послаблення якої, судячи з усього, не передбачається.

Демонстрації проходять майже на всій території України, особливо на проєвропейській західній частині країни, а також і на сході, який має тісні зв'язки з Росією і де пан Янукович має основну базу підтримки. Декілька тисяч людей вийшли на вулиці Дніпропетровська, кидаючи виклик постанові суду про заборону там акцій протесту. Навіть у Донецьку, рідному місті Януковича, люди згуртувалися для підтримки Євроінтеграції.

У 2004 році Помаранчева революція також була спрямована проти В.Януковича у відповідь на відверті фальсифікації президентських виборів, які суперечили результатам екзит-полів, згідно яких Янукович програвав Віктору Ющенку. Протести призвели до повторних виборів, на яких переміг Ющенко, проте Янукович повернувся в 2010 і переміг Юлію Тимошенко в боротьбі за пост Президента. Проти Тимошенко було порушено кримінальну справу і зараз вона відбуває строк у в'язниці за зловживання владою.

Уряд Януковича зазнав різкої критики з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів за брутальний розгін Євромайдану бійцями “Беркуту” мирних активістів 30 листопада.

Посольство США в Києві виступило із заявою, що засуджує застосування сили в суботу, і настійно закликає український уряд поважати права демонстрантів.

"Сполучені Штати засуджують насильство проти протестувальників на площі Незалежності рано вранці," сказали в посольстві. "Ми закликаємо уряд України поважати права громадянського суспільства та принципів свободи слова і свободи зібрань».

У Вашингтоні прес-секретар Держдепартаменту, Джен Псакі, видала аналогічну заяву. "Насильство та залякування не повинно мати місця в сучасній Україні", сказала вона.

На відміну від протестів 2004 року, які були спрямовані на встановлення конкретного лідера, нинішні протести відбуваються з причин зірваних амбіцій мільйонів українців, які розглядають інтеграцію з Європою як крок до усунення розгулу корупції, зміни системи правосуддя і поліпшення рівня життя в цілому.

Три основні опозиційні партії (партія Батьківщина Юлії Тимошенко, партія Удар Віталія Кличка та партія Свобода на чолі з Олегом Тягнибоком) домовилися взяти на себе ініціативу в організації демонстрацій.

Адріан Каратницький, Американський експерт Атлантичної ради США, дослідницька група, заявив, що протести були ініційовані новим посткомуністичним поколінням, яке все більше розчаровується відчуваючи, що країна застрягла в минулому. “Євро-революція це концентрація навколо сильного бажання розвиватись уздовж європейського шляху”, - вважає пан Каратницький.

Джерело New York Times