Цегляний дизайн досі є актуальним - адже будь-яке традиційне рішення згодом приїдається. А цегляна кладка в інтер'єрі - це завжди дуже виразний елемент, козирна карта в колоді дизайнера.

Один із варіантів - залишити цегляні стіни та перегородки в їх первозданному вигляді. Якщо мова йде про будинки досить солідного віку, то радимо очистити кладку від штукатурки та відновити її. Такі стіни будуть буквально дихати історією. Якщо ж вам хочеться більшої м'якості в інтер'єрі, то вдалим компромісом стане такий варіант: цегляну кладку покрити тонким шаром білої штукатурки, що дозволить зберегти характерну фактуру. До речі, така стіна дає багаті можливості для декорування інтер'єру: вона може бути прекрасним фоном і для класики, і для етніки, і для мінімалізму.

Достатньо велика кількість людей прагне, так чи інакше, використовувати цеглу, або цегляні мотиви при обробці інтер'єру. Пару десятиліть тому передпокій в «цегляному» стилі був символом гарного смаку. В останні роки він набув широкого поширення як оригінальний обробний матеріал, так як цегла має величезні художні можливості.

Що ж до меблів, то, звичайно, далеко не всякий гарнітур буде відчувати себе затишно поряд із брутальною цегляною поверхнею. Але разом із тим, колірна палітра «цегляного» інтер'єру може бути як контрастною, так і м'якою. Так, поруч із покритою білою штукатурною стіною відмінно будуть себе відчувати яскраві меблі і твори поп-арту, а підібравши до натуральної цегли складні приглушені відтінки, можна домогтися менш ефектного по тонах, але більш тонкого по загальному стилістичному рішенню інтер'єра.

Звичайно, далеко не кожна цегла підходить для використання в інтер'єрі. Так, рядова (або будівельна), навіть за ГОСТом може мати нерівну шорстку поверхню, відколи і неоднорідний колір. Куди більш відповідний варіант - цегла "Літос". Випускають її в широкому діапазоні розмірів, фактур і кольорів, у тому числі під старовину. В якості оздоблювального матеріалу зазвичай застосовують лицьову цеглу, поверхня якої практично позбавлена дефектів, а розміри та геометрія витримуються з великою точністю. Така цегла буває гладкою та фактурною, штучно зістареною, а також фасонною.

І у висновку можна сказати: не забувайте доглядати за цегляною кладкою, інакше стіни та перегородки легко втратять свій гарний вигляд. Цегла тільки здається матеріалом, який здатний служити вічно, незважаючи ні на що. Насправді, підвищена вологість і різкі перепади температур здатні привести її до руйнування. Тому намагайтеся, щоб на цегляну кладку не потрапляла вода, і про всяк випадок обробляйте її гідрофобізатором.