Приїжджати на море, як до себе додому - цілком реально. Не вірите? А варто.

"Рухома нерухомість" нині - не просто данина життю. Будинок на колесах дозволяє не напружуючись запланувати поїздку  сьогодні, а вже завтра — енергійно  долати простори на автобудинку.


Мобільні  будинки — родом із США, де люблять усе комфортне і практичне. В Україні  автобудинки — це альтернатива дорогим готелям під час сімейного відпочинку і економне рішення для дачної ділянки.

Що таке будинок на колесах?

Будинки на колесах з’явилися близько 100 років тому. В Україну перші з них потрапили у 1991 році. Очевидно, це була реакція на нестачу житла чи неможливість його будувати у певному  місці.
У нас такі будинки  називають по-різному: голандський будинок, домобіль, будинок на колесах, автодім, автокемпер, будинок-кемпінг. Все це — різновиди мобільних будинків. Купити будинок на колесах пропонують абсолютно для різних потреб. Навіть якщо вам потрібне постійне місце проживання, то автодім може ним стати. Його обладнають і під мороз, і під сніг, і під спекотні літні деньки.

Анатомія будинку на колесах

Зазвичай будинок на колесах - 1.97-2.20 м у висоту і займає близько 25-42 квадратних метрів. Зовнішня сторона будинку обшита пінопластом, ековатою. Внутрішнє оздоблення виконується пластиком, пофарбованою фанерою. Також стіни обклеюються шпалерами.

Особливо скурпульозно ставляться до будинку на колесах ті, хто збираються ставити його на дачній ділянці чи виїжджати на вік-енди круглорічно. Всіх цікавить: а як же там сидіти, коли на вулиці сніжок чи осінній дощі?   Варіант біля каміна вам підходить?


Утеплення будинку — напрочуд якісне. Моментальний газовий  нагрівач, газовий камін, дизель-генератор, газовий бойлер, камін у вітальні — все це елементи системи опалення кемпера. Крім того, стіни обшиваються пінополістиролом товщиною у 10 см та пластиковими дошками. Констуркція схожа на термос.


В будинку є все: простора вітальня, кухня, вся побутова техніка, корпусні і звичайні меблі, пристосовані до переїзду, санвузол. За побажанням клієнта  до будинку приладнають  тент від  сонця, зроблять затишну терасу.
Спеціальна версія кемпера розробляється для людей з особливими потребами. В такому випадку з'являються  роздвижні двері, умивальники із змінним положенням, електропідйомники в спальні.

В Україні — менше десятка компаній, які пропонують автобудинки, ще менше — здає їх в оренду.


На ринку існує два впізнаваних бренда — Mercedes Viano Marco Polo та Volkswagen Multivan California. Вартість коливається від 60.000 до 100.000 долларів. Це — за європейськими мірками. Відповідно  і комплектація — потужна.
На ринку України є й екнономніші пропозції. Будинок на колесах марки FIAT можна купити за 30-40.000 євро. Доставлять їх вам прямо із Німеччини. В кабіні будинку ви знайдете  кондиціонер, CD-changer, круїз-контроль, автомагнітолу, є навігація. В салоні — холодильник, душ, плита, умивальник, тент, москітна сітка.
Єдина складність для вас з моменту купівлі — це вибір пейзажу за вікном.

Для чого будинок на колесах в Україні?


Будики на колесах використовують:
1.    під час відпочинку,
2.    на дачній ділянці замість будинку,
3.    як місце постійного проживання.

Будинки на колесах для дачі: шах і мат  у вашу користь


Дача? Якісь асоціації?  Ви точно пригадали не менше двох знайомих, які мали складнощі із купівлею ділянки чи будівництвом. Отримана земельна ділянка у спадщину чи купівля землі — це не доказ того, що Ви зможете там безпроблемно прописатися і жити.
Дачний будинок на колесах – опимальний вихід із ситуації.
Він не потребує дозволів і матеріальних затрат на будівництво. Ви можете у будь-який момент його поставити, виїхати на пікніки, в ліс, на берег річки.  На зиму можна вставити пластикові вікна та утеплити дах. Будинок витримує температуру до -30 градусів за Целісієм. Туалет, душ, простора кухня, мобільні стільці і диван, які із звичайних сидінь перетворюються в елементи інтер’єру, - все це є у будинку. Він може слугувати повноцінним будинком для постійного місця проживання, і бути обладанним не гірше, аніж середньостатистична квартира, і вже точно краще , ніж однокімнатні хрущовки.


Прописуватися в будинку на колесах не треба. Тобто вся юридична тяганина лишається десь обабіч. Достатньо отримати водійські права категорії "В" і "С". Після чого вільно можна їздити, куди заманеться і скільки заманеться.

Якщо при цьому Ви взяли будинок в оренду, то варто зважати на таке:


- точно в зазначений час дачний будинок має бути на стоянці. Інакше спізнення навіть на 50 хв. – це плата ще за один день використання будинку,
- бак має бути повний. Орендодавці заливають вам  10 л води і паливо. Повернути потрібно в такій самій мірі і воду, і пальне. Інакше тариф за паливо подвоюється,
- водійські права: не обговорюється.

Будинок на колесах для відпочинку

Одна мудра людина казала: є два  безкінечні процеси у житті: наздоганяти і чекати. Обидва  можна продовжувати аж поки вистачить сил. Стосується це і відпочинку. Адже навіть  святе - відпустка (!) не позбавляє вас від обов'язку організувати для сім'ї все в найкращому вигляді. Що при цьому доводиться чекати, а що наздоганяти?


Чекати вагони  в напрямку моря.
Навіть відпочинок, особливо сімейний, потребує планування. Не встиг подумати про відпочинок — забудь про нього або плати, як магнат із Філадельфії.  Довгі черги біля залізничних кас, скуповування квитків спекулянтами, перепродаж — все це реалії червня - серпня.
Експерти кажуть, що $ 300 - мінімальна сума, яку варто розраховувати витратити на двотижневий відпочинок у прибережній зоні. Середній клас обійдеться в $ 650 з людини, а два тижні в чотиризірковому готелі з системою "all included" потягнуть мінімум на $ 2 500.

Наздоганяти комфорт і свободу відпочинку. Буквально лише минулого літа українці стали послуговуватися орендою автобудинків як альтернативою. Хоча за кордоном використання такої послуги — уже звичка.
Один день в кемпері — 120 євро. Є сенс?  Ця сума — дуже бліда, порівняно із тим, що доведеться викласти за кожного члена сім'ї в готелі чи приватному секторі. А так за помірну ціну ви отримуєте самохідний готельний номер.
Крім того причеп, він же – караван, не вважається автомобілем. За нього не потрібно платити митний збір у випадку подорожі за кордон.
Будинки на колесах лише входять в популярність, як  і сервіс надання їх в оренду. Однак уже тепер ясно, що кемпери  спрощують не тільки польові будні, а й дають можливість справді відпочивати його власнику. Без зайвих дзвінків, уточнень і форс-мажорів.


Автобудинки в прямому сенсі слова дозволяють жити під час відочинку  з домашнім комфортом і змінювати пейзажі за вікном, як слайди на комп'ютері: ранкове море, могутні гори, річковий спокій, лісова гармонія. 

Мрія як вона є, чи не так?

Якщо Ви хочете побачити у статті посилання саме на ваші послуги з продажу та оренди будинків на колесах, звертайтесь за телефоном до  Олександра Бірука:

(050) 678-44-10,

(0332) 77-29-30.