Пекарі почали підвищувати ціни на продукцію від 7 до 15% по Україні. Така ж ситуація зі збільшенням цін у сусідній Росії. Відсутність поставок дешевого борошна від держави, відчутне подорожчання бензину, газу та електроенергії в січні 2011 р. знову підвищили собівартість виробництва вітчизняного хліба.

У 2010 р. ціни на масові сорти хліба залишалися відносно стабільними. За підрахунками об'єднання "Укрхлібпром", з січня по грудень 2010 пшеничний хліб в Україні подорожчав на 6%, житньо-пшеничний - на 7%. При цьому з липня до серпня 2010 р. ринкова ціна продовольчої пшениці збільшилася на 50% - з 1 200-1 250 грн. / т до 1 820-1 850 грн / тонна. Тому восени подорожчали борошно, крупа, макарони, кондитерські вироби. І тільки ціни на хліб залишилися без змін.

"З одного боку, свою роль зіграло адміністративне державне регулювання виробництва хліба. З іншого - допомогла борошно з Аграрного фонду, яку пекарям у визначених обсягах продавали за пільговими цінами", - говорить О. Васильченко, гендиректор об'єднання "Укрхлібпром".

В об'єднанні вважають: якщо держава посилить адміністративний тиск, хлібозаводи будуть зупинятися. Це звичайна математика - подорожчали складові, значить, повинна збільшитися ціна і кінцевого продукту, так як резервних джерел доходу у хлібопекарських підприємств немає. Середня рентабельність цього виробництва становить близько 3,1%.

"За 9 місяців 2010 р. 40% хлібопекарських підприємств виявилися збитковими, - відзначають в" Укрхлібпромі ". - Хоча ще в 2009 р. їх було близько 33%".

Виробники скаржаться, що своїми силами не можуть з року в рік під вибори фінансувати дешевий хліб для всієї країни. Правильним сценарієм розвитку для галузі, на думку пекарів, повинен стати перехід на дотації малозабезпеченим та справедливі ринкові ціни на хліб для інших покупців. Пекарі вважають, що зарадити ситуації з цінами може аналогічна сільському господарству схема оподаткування. Так, у Росії для пекарів ввели спеціальну 10% ставку. Разом з тим, українські хлібозаводи в однакових умовах з торгівлею і високоприбутковими галузями, не маючи, при цьому, джерел для його сплати.

Довідка: в Україну c початку 2010/11 МР ціни на борошно піднялися на 20-30%. З 1 січня 2011 р. заробітна плата в галузі зросла приблизно на 2%, логістичні витрати через подорожчання бензину - на 38%. З 15 січня п. р. підвищилися ціни на газ для промислових підприємств на 17% - приблизно на 150 грн. / тис. кубів.

Завдяки сучасному технічному обладнанню, зокрема, млини італійського виробництва «Loporcaro», наявності автоматичних безтарних силосів, які не вимагають участі людського ресурсу. Підприємство"Подільський край" розвинуло свою потужність переробки зерна до 70 тонн / добу.

Також, борошномельний комплекс має допоміжні ділянки: елеватор, місткістю 3 тис. тонн, склад безтарного зберігання борошна, склади підлогового зберігання борошна в мішкотари, фасувальний ділянку.

За час свого існування, підприємство "Подільський край"сформувало штат з професійних фахівців, який ретельно відстежує процес виробництва, вивчає найсучасніші світові технології своєї сфери, здатний вирішувати завдання будь-якої складності. Колектив компанії - це сформовані у своїй області професіонали з величезним досвідом у сфері виробництва та бізнесу.

Джерела інформації: http://gazeta.ua/, http://gazeta.ru/