Перший кондиціонер - це була промислова холодильна машина для друкарні Брукліна в Нью-Йорку - зібрав в 1902 році американський інженер-винахідник Вілліс Керріер. Більш ніж через сторіччя таким обладнанням нікого не здивуєш - воно легко вписується в інтер'єр практично будь-якого офісу, квартири або автомобіля. Кондиціонер допомагає створити оптимальні кліматичні умови в приміщенні, і таким чином легко перенести спеку і похолодання. Фахівці розробили такі пристрої на будь-який смак, для будь-якого приміщення.

Віконні кондиціонери складаються з одного блоку, який монтується у віконний отвір або тонку стіну. Основна його перевага - більш низька, порівняно з іншими типами кондиціонерів, ціна. В Україні "оконники" використовуються в основному для кондиціонування торгових павільйонів і державних установ.

Спліт-системи складаються з двох блоків. Блок, що містить випарники та нагнітачі повітря, встановлюється в приміщенні, що містить компресори та вентилятори зовні. Обидва блоки з'єднані трубкою, в якій циркулює холодоагент. Мають цілу низку переваг: не загороджують віконний проріз, мають високий ККД, низький рівень шуму.

Найбільш поширені внутрішні блоки настінного типу - на них припадає близько 85% всіх продажів спліт-систем. Причин такої популярності дві: вони дешевші спліт-систем інших типів, а в найбільш затребуваному діапазоні потужностей від 1.8 до 3.5 кВт є єдиним можливим варіантом. Мульти-спліт системи мають більше одного внутрішнього блоку (до 4-х блоків для приміщень великого обсягу).

Канальні кондиціонери - це різновид спліт-систем, призначені для установки в квартирах, приміщеннях великого об'єму або з технологічним обладнанням. Підійдуть вони і для інших місць, де необхідний приплив свіжого повітря. Внутрішній блок монтується на стіні або на стелі. Ефективно підтримують потрібні кліматичні умови в великих приміщеннях і призначені, в першу чергу, для використання в нежитлових приміщеннях.

Колонні кондиціонери ефективно підтримують потрібні кліматичні умови в приміщеннях великого об'єму і призначені, в першу чергу, для використання в приміщеннях, де небажане розміщення внутрішнього блоку на стіні або стелі. Управління здійснюється з пульта дистанційного керування або з панелі управління на колоні. Холодо / теплопродуктивність зазвичай становить 6-14 кВт.

Напольно-стельові моделі призначені тільки для охолодження. Це блоки трьох типів продуктивністю від 3.7 до 6.4 кВт. Кожен кондиціонер забезпечений пультом дистанційного керування. Функція «I FEEL» («нечітка логіка») запозичена з найскладніших систем, дозволяє мікрокомп'ютеру самому правильно вибрати необхідні умови роботи. Також є функція «авторестарт» (відновлення роботи після відновлення електроживлення), опція «електростатичні і деодеруючі фільтри.

Настінні моделі також призначені тільки для охолодження, складаються з настінних блоків продуктивністю від 2.2 до 6.4 кВт. Кожен кондиціонер забезпечений пультом дистанційного керування.

Кондиціонери MSC-07/09/12 оснащені електростатичним і деодоруючим фільтрами. Також є функції «авторестарт» - відновлення роботи після відновлення електроживлення, а також "еконокул" (моделі MSC-07/09/12) - зниження споживання електроенергії при охолодженні. Рівень шуму 26дБ для MSC-07/09/12 (Вам заважає звук, коли летить метелик?) 29 дБ для MSC-12.

Касетні кондиціонери (спліт-системи касетного типу) мають продуктивність по холоду і теплу (8-14 кВт) і використовуються в приміщеннях з підвісними стелями: у супермаркетах, магазинах, ресторанах, холах і в залах, офісах. Як правило, потужність цих кондиціонерів достатньо велика, що дозволяє використовувати їх для приміщень великого розміру. Рівномірне охолодження та обігрів приміщення досягаються за рахунок подачі повітря відразу в чотирьох напрямках. Кут нахилу жалюзі встановлюється за допомогою пульта дистанційного керування.

Мобільна спліт-система - це клас легких, переносних кондиціонерів, які не потребують спеціального монтажу. За бажанням їх можна швидко перемістити в будь-яке приміщення. Мобільні кондиціонери бувають двох видів: мобільні спліт-системи і мобільні моноблоки.
У першому випадку вони нагадують звичайні спліт-системи, за винятком того, що компресор знаходиться у внутрішньому блоці, який пов'язаний із зовнішнім гнучким трубопроводом. При цьому зовнішній блок вивішується за вікно.

Другий вид являє собою моноблок, пов'язаний з вулицею гнучким шлангом, через який назовні видаляється тепле повітря. Зазвичай є вбудований тен для роботи на обігрів. Недолік "мобільників" - підвищена гучність і необхідність періодичного зливу ємності, в якій накопичується конденсат. Та й потужність таких кондиціонерів невелика. Вони підходять для тих, хто часто міняє житло.

Система кондиціонування Super Multi Plus може включати в себе до 7 внутрішніх блоків настінного, напольно-стельового і канального типу потужністю від 2.5 до 7.1 кВт. Потужність зовнішнього блоку 14.5 кВт, максимальне сумарне видалення внутрішніх блоків від зовнішнього 115 м, габарити зовнішнього блоку 1350х880х320 мм, вага 136 кг. Система ідеально підходить для кондиціонування житлових і офісних апартаментів площею 100-150 м.