Мабуть, сьогодні вже нікого не здивуєш фразою «нічні лінзи». Багатьом відомо, що контактні лінзи особливого дизайну змінюють форму рогівки, поки людина спить, повертаючи їй зір. І незважаючи на свою новизну (а метод отримав визнання Європейської комісії та Конгресу США у 2002 році), ними користуються вже сотні українців понад три роки.

Залишається відкритим лише питання, які лінзи обрати пацієнту з короткозорістю: денні чи нічні.

Що ж, нічні лінзи стримують прогресування короткозорості, тобто мають лікувальний ефект, що особливо виражений у шкільному віці. Ваше око вільно дихає весь день і добре бачить без додаткових засобів. Нічними лінзами користуються представники деяких професій, наприклад льотчики чи водолази, або ті, кому протипоказана лазерна корекція.

Якщо ж Ви ведете нічний спосіб життя, маєте короткозорість понад 6 діоптрій або навіть незначний астигматизм, якщо ви обмежені в часі чи фінансах, Вам краще підійдуть денні лінзи.

Користування нічними лінзами є методом лікування, тому пацієнти більш прив’язані до лікаря і повинні частіше проходити обстеження, особливо у перший місяць користування. Їх підбір складніший і потребує більше часу та зусиль як зі сторони лікаря, так і пацієнта. І нарешті, адаптація до нічних лінз протікає довше та важче, ніж до денних.

Вибір типу лінз, який буде оптимальним для Вас, здійснюється разом з лікарем після детального обстеження і залежить від віку, індивідуальних особливостей ока, стилю життя та ряду інших чинників.