У ті часи, коли одяг шили кравці, з якими замовники знайомі особисто, не було потреби в етикетках для одягу. Все, що потрібно знати про особливості плаття або костюма, кравець міг розповісти під час примірки або здачі готової роботи. Етикетки на одяг з'явилися тоді, коли одяг почали шити на фабриках, і в світі отримали широке поширення магазини готового одягу.

Головне завдання етикеток - надати покупцеві максимум інформації про товар, фірму-виробника, особливості даного конкретного предмета одягу і про те, як з ним рекомендується поводитись.

Етикетки на одяг поділяються на пакувальні та постійні.

Пакувальні етикетки, як правило, переслідують рекламну мету, і центральним елементом такої етикетки є логотип фірми-виробника. Але крім цього, пакувальна етикетка нерідко повідомляє покупцю важливу інформацію, яка допомагає йому прийняти рішення про покупку - наприклад, розмір виробу і характеристики матеріалу, з якого він виготовлений.

Самі пакувальні етикетки виготовляються, як правило, з високоякісного картону або паперу, нерідко з ламінуванням, а зображення та тексти наносяться на них звичайними поліграфічними методами - найчастіше офсетним або глибоким друком.

Останнім часом широкого поширення набули самоклеючі етикетки. Пакувальні самоклеючі етикетки легко прикріплюються до одягу і так само легко видаляються.

Постійні етикетки також можуть нести логотип фірми-виробника або товарний знак, а також різноманітну корисну інформацію. Однак такі етикетки залишаються на одязі постійно, і їх функції дещо інші, ніж у пакувальних етикеток.

Якщо фірма-виробник або марка одягу широко відомі, то етикетка з відповідним товарним знаком може бути предметом гордості і служити доказом автентичності виробу. А постійні етикетки з корисною інформацією містять такі відомості, які завжди бажано мати під рукою - наприклад, вказівки про режим прання.

Виготовлення етикеток вимагає дотримання деяких особливих умов. Так, друк на етикетках повинен відрізнятися високою стійкістю - адже постійні етикетки разом з одягом будуть прати й прасувати, і нестійка фарба може швидко зникнути.

Нерідко тканинні етикетки роблять жакардовими - тобто для зображення на них використовується не фарба, а нитки, що вплітаються в процесі виготовлення тканини (звісно, ці нитки мають інший колір). Якщо ж для нанесення на тканинну або плівкову етикетку зображень і текстів використовується звичайна печатка або флексографія, то застосовуються особливо стійкі фарби.

Постійні етикетки бувають тканинні і плівкові, а за способом кріплення до одягу - вшивні або на клею. А для деяких видів одягу, перш за все для головних уборів і взуття, а також для спортивного одягу, застосовуються також каучукові й силіконові етикетки.

Компанія "Альтаїр" пропонує вам якісні, доступні за ціною етикетки для одягу.

www.supersimvol.ru