Основною технікою, що застосовується на складах для укладання вантажу на стелажі в кілька ярусів, є штабелери. Електричний штабелер дуже зручно застосовувати на будь-яких складах, у великих магазинах і на підприємствах, де необхідне постійне перевезення та сортування вантажів, а для складів з великим вантажообігом електричний штабелер просто незамінний.

Витрати на постійне утримання електричного штабелера цілком окупаються його високою продуктивністю. Електричний штабелер дуже легкий у керуванні і максимально безпечний. Всі необхідні елементи управління розумно розташовані на корпусі і завжди знаходяться під рукою оператора штабелера, зручна рукоять полегшує повороти. Словом, застосування електричного штабелера може значно спростити і автоматизувати роботу на складі.

Електричні штабелери виробництва концерну Юнгхайнріх – це вдале рішення для будь-яких транспортних майданчиків і будь-якої висоти підйому: для перевезення вантажу на невеликі відстані з режимом супроводження персоналом, для перевезення вантажу на середні відстані з комбінованим режимом супроводження персоналом (пішки/на візку), для перевезення вантажу на далекі відстані з режимом супроводження персоналом на візку. Вантажопідйомність: від 1600 до 3000 кг. Висота підйому: до 5350 мм. Ці параметри уможливлюють економічне застосування для будь-яких потреб.

Електричні поводкові штабелери Jungheinrich.
Електричні поводкові штабелери EJC серії 1 підходять як для транспортування на короткі дистанції, так і для штабелювання на висоті до 3600 мм. Завдяки невеликим габаритам (l2 - всього 637 мм) візком EJC легко та безпечно керувати навіть в умовах обмеженого простору. Електричні повідкові штабелери EJC серії 2 створені спеціально для високої продуктивності на великих висотах, з високою залишковою вантажопідйомністю та тривалим часом роботи. Штабелер EJC Z14/Z16 - це професійний інструмент для вантажно-розвантажувальних робіт. За допомогою підйомного електродвигуна потужністю 3 кВт він укладає на стелажі важкі вантажі, піднімаючи їх на висоту до 5350 мм (EJC Z14). Електроштабелер ERC Z12/Z14/Z16 представляє собою комбінацію маневреного штабелера і комфортабельного візка для транспортування в режимі супроводу.

Висотні штабелери Jungheinrich для складських приміщень з багатоярусними стелажами.
Типи EKX, EFX і ETX – найкращі розробки концерну Юнгхайнріх для обслуговування складських приміщень, обладнаних багатоярусними стелажами. Відбір замовлень відбувається з висоти максимум 14570 мм. Найкращий приклад: штабелер типу ЕКХ - транспортний засіб з обслуговуючим персоналом („Man-up"), що комбінує можливості навантаження та розвантаження цілих палет з відбором замовлень окремих позицій. Вузькопрохідні електроштабелери EFX 410 і EFX 413 призначені для тристоронньої обробки вантажів з трифазними електродвигунами 48 В, вантажопідйомністю 1000 - 1250 кг і висотою підйому вантажу до 7000 мм. Такі штабелери забезпечують різноманітність можливостей і максимальну гнучкість застосування в складських приміщеннях з вузькими робочими проходами.

Штабелери з висувною рамою

Концерн Юнгхайнріх будує штабелери з висувною рамою різноцільового призначення. Штабелери серії 1 дозволяють значно заощадити місце, серія 2 відрізняється швидкохідністю, у штабелерів серії 3 висота рами сягає 12020 мм, серія С розрахована для експлуатації як у критих складських приміщеннях, так і у комбінації режимів застосування у критих приміщеннях і просто неба, а штабелери серії Q завдяки повороту коліс на 900 можуть змінювати напрямок руху під прямим кутом, не потребуючи для цього багато місця. Електронне рульове управління з поворотом всіх коліс забезпечує можливість руху в будь-якому напрямку. Штабелер оснащений бортовим комп'ютером для індикації параметрів і управління важливими функціями.

До цього часу в багатьох місцях застосовується ручний гідравлічний штабелер, однак стає усе більш очевидним, що електричний штабелер - це складська техніка абсолютно нового рівня. Поліпшення ергономічності штабелерів насамперед отримують, зменшуючи їх габаритні розміри з метою збільшення маневреності, надаючи корпусу обтічну форму (без гострих кутів), а конструкції щогли - більшої «прозорості», а також раціонально і максимально зручно розташовуючи кнопки на важелі управління. Практично всі штабелери, що випускаються кращими світовими виробниками в останні роки, обладнають так званою системою рекуперації (повернення) енергії при гальмуванні пристрою. Це дозволяє збільшити не тільки термін служби батареї, але і інтервали між заряджанням. Не так давно з'явилися повідомлення про створення моделей ведених штабелерів з асинхронним двигуном змінного струму.

Богдана Федун