У сучасному будівництві все більше використовуються технології монолітного будівництва. Монолітне будівництво неможливо уявити без використання спеціальних фіксаторів захисного шару для арматури. Фіксатор захисного шару для арматури - це полімерний заставний матеріал, необхідний для дотримання захисного шару між опалубкою та арматурним каркасом.

Будівельні норми регламентують і встановлюють товщину захисного шару арматури, який досягається за рахунок пластикових виробів - фіксаторів. Використання фіксаторів для захисту арматури забезпечує рівномірне нанесення розчинової суміші, яка покриє арматуру. Таким чином, ми захищаємо сталь від корозійного руйнування, що виникає при взаємодії металу з зовнішнім (корозійним) середовищем і веде до руйнування монолітного каркасу. Фіксатор створює між арматурою і опалубкою захисний шар, завдяки якому усувається ймовірність прояви арматурної сітки на поверхні стель або стін, що виникли через зіткнення опалубки з арматурою. Крім того, фіксатори арматури дозволяють надати виробу стійкість, підвищують його вогнестійкість.

Заставні пластикові елементи або фіксатори захисного шару дозволять створити захисний шар від 5 мм до 50 мм. У вертикальних конструкціях це здійснюється за допомогою фіксатора-«зірочка» або фіксатора-«коліщатко». Зовнішнім виглядом фіксатори нагадують зірочку і колесо, звідки відповідно і отримали свою назву. Фіксатори арматури "зірочка" і "колесо" виконані з високоякісного матеріалу, завдяки цьому вони стійкі до всіляких перепадів температур навколишнього середовища. Фіксатори арматури такого типу поставляються в мішках по 200, 500 і 1000 шт.

Фіксатор "коліщатко"

Фіксатор для вертикальної арматури "колесо" ("коліщатко") використовується для виробництва монолітних стін і колон. Фіксатор "коліщатко" призначений для формування захисного шару від 10 до 20 мм. на вертикальних конструкціях і підходить під арматуру діаметром від 4 до 20 мм. Фіксатор "колесо" застосовується тільки з одним фіксованим діаметром арматури

Фіксатор арматури "зірочка"


Фіксатор арматури "зірочка" забезпечений замком спеціального типу, який дозволяє надійно закріпити фіксатор на арматурі. Відстань між окремими фіксаторами на арматурі повинна бути не більше 50 см (якщо товщина арматури становить менше 6 мм) і не більше 70 см в інших випадках. У середньому на один квадратний метр виробу використовується 9 фіксаторів "зірочка". Фіксатор арматури "зірочка" дозволяє створити захисний шар бетону товщиною від 25 до 50 мм на вертикальних конструкціях: стінах, колонах, ліфтових шахтах і т.д. Діаметр використовуваної арматури може бути від 4 до 20 мм. Фіксатори арматури "зірочка" поставляються в мішках різної розфасовки. Це може бути 200, 500 або 1000 штук фіксаторів у мішку.

При виборі фіксатора для вертикальних конструкцій необхідно звернути увагу на основні параметри, такі як колір фіксатора і однорідність матеріалу. Різнобарвний матеріал, кольорові прожилки говорять про неоднорідність, а також низьку якість цього матеріалу. Жорсткість корпусу, надійність замків чітко залежать від конструкції фіксатора. Потрібно звернути увагу на те, що жорсткість корпусу і тип замка фіксатора "зірочка" якісно впливають на її застосування. Наявність маркування на корпусі даного фіксатора допомагає визначити: виріб, розмір захисного шару, діаметр арматури, з якою його можна застосувати.

 

Богдана Федун