Нещодавно було складено рейтинг фраз, які не рекомендується вимовляти в присутності керівництва. Його упорядники зазначають - знайомство з рейтингом дозволить кожному працівнику зробити собі, своєму шефу і власній кар'єрі неоціненну послугу.


"Ох! .."

Звичайне зітхання підлеглого сприймається керівником як прояв прихованої агресії, тому воно займає в рейтингу перше місце. Іноді зітхання провокує цілий шквал запитань та звинувачень з боку керівництва, за які вам прийдеться відповідати. Між тим, природа зітхання викликана саме відчуттями невдоволення та роздратування.

"Мені недостатньо платять за це"

В переважній більшості випадків дана фраза сприймається як відмовка від роботи. Логічною виглядає і найпоширеніша відповідь на нього:"Тоді звільняйтеся і шукайте інше місце для свого величезного нереалізованого потенціалу!". Фраза "мені за це не платять" або "мені недостатньо за це платять" викличуть у вашого директора тільки роздратування.

"Я так відтягнувся вчора ввечері ..."

Дана фраза провокує міркування керівництва згідно якого, ваш вчорашній відпочинок - причина порушення робочого плану. Крім того, такі розмови можуть привести його до думки про відсутність у вашому житті межі між особистим життям та роботою, а відтак - довіряти вам серйозні проекти не варто.

"Я додам вас до списку друзів на "Однокласниках"/"В контакті"


Укладачі рейтингу вважають, що від цього потрібно заздалегідь відмовитися - дана пропозиція поставить шефа в незручне положення. Він або погодиться, будучи надто дурним, або (за краще для всіх) - відмовиться. Це не відкидає можливості запросто поспілкуватися з директором на офісній вечірці, але шукати шляху в його особисте життя через соціальні мережі не варто.

"Це так просто!"

Дана фраза може бути неприємна керівнику через її можливе тлумачення, мовляв, робоче завдання настільки легке і очевидне, що для чого всі ці пояснення?

"Я вже все зробив. Це комусь потрібно?"

Це запитання часто ставить під сумнів доцільність вашої роботи і змушує керівництво думати про власну тактичну та стратегічну недалекоглядність.

"Це не входить до кола моїх безпосередніх обов'язків"

Підтекст сприйняття цієї фрази наступний - протягом робочого дня більшість співробітників компаній окрім виконання своїх обов'язків витрачають час на листування з друзями та переглядання сайтів. Тому, у випадку звернення шефа з проханням про якусь дрібницю, заявляти про свої права та обов'язки некоректно.

"Це не моя проблема"

Ця фраза сама собою засвідчує наявність якоїсь проблеми, з якою може стикнутися або ваш колега або і сам бос. Тому, не варто демонструвати свою відособленість від колективу, а краще допомогти у вирішенні проблеми без зайвих коментарів.

"І це все, на що вони здатні?"

Висловлене вами невдоволення, яке стосуватиметься або встановлення нових комп'ютерів на офісі, або змін пов'язаних з вашим робочим місцем, може бути розцінене керівником як недооцінка його зусиль для покращення умов роботи в компанії.

"Це нездійсненно"
 
Для будь-якого керівника такий ваш вислів свідчитиме або про те, що ви не докладаєте потрібних зусиль в роботі, або вам байдуже до її ефективного виконання.

За матеріалами ТСН