А що коли у вашому будинку буде настільки продумана та енергоефективна система, що вам не доведеться нервово прослідковувати всі новини і фіксувати збільшення тарифів?

Вам не доведеться ні мерзнути, ні страждати від спеки та задухи.

Вам, відверто кажучи, доведеться, хочете ви чи не хочете, відчувати вдоволеність та легкість буття.

Про що це? Пасивно-активно про дах над головою

Сьогодні все більше користувачів мережі звертають увагу на дивне поєднання слів - пасивний будинок. Саме вони "світять" Європі в розрізі "енергонеперспективного" майбутнього.

 У нас такі будинки називають дуже по-різному. Наприклад, енергоефективний будинок, енергозберігаючий будинок, екобудинок, будинок з використанням альтернативних джерел енергії.

Саме "мандрівники онлайн" першими відкрили для себе таку альтернативу, пов'язану із проектуванням житла, і тепер активно просувають її тим, хто ніколи не чув про пасивні будинки. Чому так?

Визріває цілком логічне пояснення.

Тільки вдумайтесь в цифри. Вони не схильні вводити в оману. У лютому 2011 року споживання електроенергії кінцевими споживачами в Україні зросло на 5,8% в порівнянні з лютим 2010 року - до 13,495 млрд. кВт/ч.

Промислові підприємства в січні-лютому збільшили споживання електроенергії на 4,3%, або 502 млн. кВт/год, порівняно з січнем-лютим 2010 року - до 12,246 млрд. кВт/ч.

Для тих, хто призабув, нагадаємо ще й не про зовсім оптимістичні "злети".  З 1 квітня в Україні діють нові тарифи на електроенергію.

 

Чи є сенс задуматися над іншими варіантами при будівництві дому?

Компанія "Санвінд" ділиться враженнями про те, що ринок проектування пасивних будинків в Україні - на стадії набирання обертів. Однак саме такі рішення для житла просто неможливо ігнорувати.

Витрата левової частки заробітків на оплату тепла та газопостачання - це більше, ніж достатньо, щоб стимулювати мозок до інновацій та розширення концепцій в архітектурі, проектуванні, будівництві загалом.

Проектні профі вирішили обхитрити усі закони будівництва. Старі "кити" у плануванні та проектуванні абсолютно віджили своє. Сучасний світ потребує нових гнучких рішень та сміливих пропозицій.

І такі пропозиції таки знайшлися. Серед них - проекти пасивних будинків та систем з використанням альтернативних джерел енергії (вітрогенератори, геліоколектори, сонячні батареї).

Wikipedia доступно та чіко пояснює, що таке пасивний будинок. Отож , цитую: "Пасивний будинок, енергоефективний будинок або екобудинок (нім. passivhaus) -  це споруда, основною особливістю якої є відсутність необхідності опалення чи мале енергоспоживання - у середньому близько 10% від питомої енергії на одиницю обсягу, споживаної більшістю сучасних будівель".

Хто винайшов пасивний будинок? Звичайно раціональні та заощадливі німці. Сьогодні в цій країні зведено понад 10 000 таких споруд різного призначення: відпочивальні комплекси, адміністративні частини, офіси, приватні будинки, котеджі, багатоповерхівки.

Очевидно, німці витрачають власні кошти на приємніші речі, як от, наприклад, подорожі.

 

 Який будинок варто вважати енергоефективним?

Почнемо з того, що у кожної європейської країни - свої вимоги до енергоефективності, виходячи із особливостей самої держави. Однак деякі критерії все-таки існують. Зазвичай, показником енергоефективності об'єкта є кількість енергії (кіловат-годин) на квадратний метр. У середньому ця величина складає 100-120 КВт * Ч/М2.

Енергоефективним вважається будівля, де цей показник нижче 40 КВт * Ч/М2. Для європейських країн цей показник ще нижче - порядку 10 КВт * Ч/М2.

Сполучені Штати в цьому нелегкому бою за енергію пішли ще далі. Правління країни закріпило вимоги до енерговитрат на законодавчому рівні. Споживання енергії на обігрів будинку не повинно перевищувати 1 BTU на квадратний фут площі.

Не відстають і в Європі. У більшості країн ЄС стандарт для пасивного будинку передбачає споживання енергії на опалення будинку не більше 15 кВт/год на рік на квадратний метр будинку.

У північних країнах (Великобританії, Швеції, Скандинавії) сучасний пасивний будинок повинен споживати на 75-80% менше енергії, ніж будинок звичайний. Непогано, правда?


В нашій країні, таких вимог, ще немає, при цьому споживання енергії перевищує європейські об'єми майже у 3 рази.

 

Вихід там, де й вхід. Пасивні будинки - активна економія

Хто придумав, що відставати - це звичка українців? Міф, не більше. І це яскраво доводить компанія "Санвінд".

Фахівці цього підприємства уже сьогодні працюють над розробкою якісних концепцій, проектують системи на основі альтернативних джерел енергії.

Проектні послуги зі створення енергоекономних систем для будинків "Санвінд" пропонує по всій Україні. При цьому основна ставка робиться не лише на архітектурні маневри, як це роблять колеги на ринку (так, існує практика створення архітектурних проектів, котрі сприяють енергозбереженню: форма , контури, зливи, збільшення площин даху тощо), а й на альтернативні джерела енергії.

Тепло Землі, пориви вітру і сонячна активність - усе це незмінні помічники проектних геніїв. Ви ж знаєте, що у руках геніїв оживають найнеймовірніші речі, а стихії стають покірними?!.

Щось подібне роблять і працівники компанії "Санвінд".

Абсолютно виправдано можна сказати, що вони підкорюють сонце і вітер, даруючи людям комфорт та затишок. А ще - можливість економити, витрачати по мінімуму.

Проекти компанії "Санвінд" - це системні розробки з використанням геліоколекторів, вітрогенераторів, сонячних батарей.

На сьогодні проектні послуги в цьому напрямку українці лише "смакують", формуючи уяву про те, що таке пасивний будинок. Однак уже сьогодні "Санвінд" може впевнено конкурувати із злими показниками лічильників та європейською якістю проектування житла, інженерних систем.

Я хочу дізнатися більше про компанію "Санвінд". 

Я хочу замовити проект будинку і почути думку фахівця

Катерина Талашук