В основному рослинні олії (масла) застосовують в харчовій промисловості. До харчових рослинних масел відносять соняшникову, оливкову та соєву олію, а також лляне, макове, горіхове, гірчичне, кунжутне та арахісове масло.

Крім того, рослинні масла також застосовують у парфюмерно-косметичної сфері і як біопаливо, а також при виготовленні певних фарб і лаків.


Отримуючи такий неоціненний інгредієнт на власній кухні, мало хто задумується про те, звідки беруться рослинні олії і яким чином визначається їхня якість (беручи за основу якості, відверто кажучи, цінники. І частково це виправдано). Хоча насправді вирішальну роль при виготовленні того чи іншого виду рослинної олії має обладнання для переробки олійних культур.


Традиційно основними способами отримання рослинних масел є віджимання (пресування) і екстрагування.

Спільними підготовчими стадіями для обох способів є очищення, сушіння, обрушення (руйнування) шкірки насіння (соняшнику, бавовнику) і відділення її від ядра. Після цього ядра насіння або насіння подрібнюють, і виходить так звана м'ятка. Перед віджиманням м'ятки її прогрівають при 100 -110 °С в жаровнях.


Як виготовляються рослинні масла?

Екстракція - один із способів отримання рослинних масел. Ми говоримо саме про екстракцію, тому що на сьогодні - це найвигідніший та найоптимальніший варіант для підприємств з переробки олійних кульутр.

Метод екстракції заснований на властивості деяких речовин розчиняти в собі жири. Цей спосіб отримання рослинних олій називають двама способами - екстрагування та екстракція.

Екстрагування проводиться в спеціальних апаратах - екстракторах - за допомогою органічних розчинників. У результаті виходить розчин масла в розчиннику (так звана місцелла) і знежирений твердий залишок, змочений розчинником (шрот). З місцелли і шроту розчинник відганяється відповідно в дистилятори і шнекові відпарники.

Шрот основних олійних культур (соняшнику, бавовнику, сої, льону та інших) є цінним високобілковим кормовим продуктом. Вміст у ньому олії залежить від структури частинок шроту, тривалості екстракції і температури, властивостей розчинника (в'язкості, щільності), гідродинамічних умов.

Екстракція, крім харчової сфери, застосовується в хімічній, нафтопереробній, косметичній, металургійній, фармацевтичній галузях.

Компанія "Тан"пропонує своїм клієнтам технологічну лінію екстракції, яка є унікальною розробкою. Вона стане в нагоді кожному підприємству з переробки.

Особливістю такої технологічної лінії є її повна автоматизація. Зверніть увагу: управління обладнанням екстракційної лінії здійснюється з одного комп'ютера, розташованого поруч з цехом екстракції. Комп'ютер оснащений інтерфейсом SCADA для керування електродвигунами, автоматичними клапанами, сигналізацією та блокуванням.


Як відбувається екстракція?


Матеріал, що екстрагується, у вигляді крупки подають в екстрактор через шиберний затвір з автоматичним відсіком при зупинках процесу, і вхідний бункер, який обладнаний датчиками рівня для автоматичного регулювання швидкості екстрактора з подачі матеріалу.

Очищення масел відбувається в кілька послідовних етапів:

- видалення механічних домішок;
- фільтрація і гідратація;
- лужна рафінація;
- відбілювання (знебарвлення);
- дезодорація.

Рослинні олії, отримані будь-яким методом, піддають очищенню. За ступенем очищення олії поділяють на сирі, нерафіновані і рафіновані.

Масла, піддані тільки фільтрації, називаються сирими і є найбільш повноцінними, у них повністю зберігаються фосфатиди, токофероли, стерини та інші біологічно цінні компоненти. У них повністю зберігається життєва сила, натуральний аромат, смак, всі біологічно цінні компоненти.

Для того, щоб ваші технологічні процеси з переробки олійних рослин приносили максимальний ефект та були зручними у використанні, трудиться величезна кількість спеціалістів. Серед них і компанія "Тан".

Понад 15 років роботи на ринку продажу обладнання для переробки масляних культур дозволяють нам експертно рекомедувати обладнання, технологічні лінії.

Якщо у Вас виникла потреба підбору обладнання для переробки олійних культур, зверніться до фахівців та отримайте максимальний результат і високу якість.

Ми працюємо краще!