http://byaki.net/2006/04/01/10_samyh_zabavnyh_pervoaprelskih_rozygryshey_zhurnalistov.html 
10 найсмішніших першоквітневих розіграшів журналістів 
1 квітня весь світ відзначає знаменитий «День Дурня». Це єдиний день, в який журналістам дозволено розслабитися і по-дорослому «обдурити» читачів. MIGnews.com.ua приводить 10 найсмішніших розіграшів, проведених газетами, журналами і телеканалами світу. 
Небувалий врожай макаронів у Швейцарії 
Найзнаменитішим розіграшем XX століття, безумовно, став репортаж телекомпанії BBC про небувалий врожай макаронів у Швейцарії, показаний в 1957 році. У репортажі британських журналістів ішлося, що швейцарці не можуть вирішити, що їм робити з гігантським урожаєм макаронів. «Зима була м'якою, а макаронного довгоносика фермерам вдалося перемогти», — пояснював причину небувалого врожаю репортер BBC. 
Репортаж викликав у Великобританії бурю емоцій. Громадяни обривали телефони телекомпанії з проханнями розповісти, як вирощувати макарони. На всі прохання в BBC дипломатично відповідали: «Покладіть макаронину в банку з томатним соусом і сподівайтеся на краще». 
У 1970 році, продовжуючи традицію, започатковану BBC, коментатор NBC повідав слухачам про рекордний урожай маринованих огірочків в Західній Вірджинії. 
Годинник Біг-Бен стане електронним 
У 1980 році телекомпанія BBC повідомила про те, що легендарний лондонський механічний годинник Біг-Бен замінять на електронний. «Щоб йти в ногу з часом, застарілі механічні годинники стануть електронними», — повідомила BBC. Повідомлення сколихнуло британську громадськість. Обурені громадяни дзвонили, щоб висловити свій протест. Деякі, правда, цікавилися, чи можна буде купити частини старого Біг-Бена. 
Татуювання в обмін на довічну знижку 
У 1994 році американська радіостанція Natiоnal Public Radiо оголосила про те, що будь-яка людина, яка зробить собі на вусі тату у вигляді логотипу Pepsi, отримає довічну знижку в 10% на всю продукцію компанії. Протягом всього квітня на радіо дзвонили підлітки, які «виконали умови» і хотіли забрати приз. 
Американський штат Алабама збирається змінити значення числа Пі 
У 1998 році журнал New Mexicans fоr Science and Reasоn опублікував статтю, в якій говорилося, що влада американського штату Алабама збираються змінити значення числа «пі» з 3,14159 на 3,0. У статті говорилося, що влада вважає нинішнє значення «нехристиянським» і хоче округлити його до «біблійного значення». З журналу стаття потрапила в інтернет, а потім розійшлася по всьому світу. Влада Алабами усвідомила всю «серйозність» жарту тільки тоді, коли з усього світу посипалися листи і дзвінки протесту. 
Допоможіть бідним — купіть їм кулемет 
У 1999 році газета Phоenix New Times повідомила про створення нового фонду допомоги бідним. Новий фонд збирав гроші не на будівництво житла або закупівлю одягу та продуктів харчування для бездомних. Громадянам пропонувалося жертвувати на озброєння бомжів. Статтю з газети передрукувало агентство Assоciated Press, після чого вона розійшлася по всіх Сполучених Штатах. Кажуть, що на вигаданий рахунок хтось навіть переказав гроші. 
Тіло Леніна буде виставлено в Паризькому Діснейленді 
У 1995 році газета Irish Times опублікувала статтю, в якій стверджувалося, що керівництво Діснейленду веде переговори з російським урядом про купівлю тіла Володимира Леніна. За даними газети, мавзолей разом з тілом Леніна планується перевезти в новий Євро-Діснейленд. 
 
1 квітня придумав візантійський імператор Костянтин 
У 1983 році агентство Assоciated Press повідомило, що таємницю походження Дня Дурня розкрив професор історії з Університету Бостона Джозеф Боскін. 
Одного разу придворний блазень імператора Костянтина Кугель похвалився господареві, що він не гірше за нього може керувати імперією. Костянтину ідея сподобалася, і він дозволив блазню керувати імперією один день у році — 1 квітня — стверджував Боскін. Повідомлення AP передрукували всі видання США. Однак, пізніше з'ясувалося, що агентство стало жертвою розіграшу поважного професора історії. Він не сказав у інтерв'ю жодного слова правди. 
Дієго Марадона гратиме за московський «Спартак» 
У 1988 році газета «Ізвестія» опублікувала статтю, в якій говорилося, що Дієго Марадона веде переговори з керівництвом московського «Спартака». Повідомлялося, що «Спартак» готовий заплатити Марадоні 6 мільйонів доларів за згоду грати за команду. Пізніше «Ізвестія» зізналися, що стаття була першоквітневим жартом. Проте до цього новину про переїзд Марадони до СРСР цілком серйозно встигло повідомити агентство Assоciated Press. Це був перший першоквітневий жарт у радянській газеті. 
У Росії починається випуск гранат, інкрустованих діамантами 
У 1990-х роках усе частіше в новинах західних агентств з'являлися історії про російських бандитів. У 1996 році агентство ІТАР-ТАСС повідомило, що один з військових заводів РФ почав випуск ручних гранат, інкрустованих діамантами. Той факт, що бандити в Росії жорстокі, зовсім не означає, що вони не стежать за модними тенденціями. «Вибух такої гранати залишить тіло вашого ворога не в калюжі крові, а в оточенні блискучих діамантів», — говорилося в повідомленні. 
Ейфелеву вежу демонтують 
У 1986 році паризька газета Le Parisien приголомшила своїх читачів повідомленням про те, що уряд прийняв рішення про демонтаж Ейфелевої башти. Після демонтажу башта повинна була бути перевезена в споруджуваний французький Діснейленд і там зібрана наново. На місці, де стояла Ейфелева вежа, планувалося побудувати стадіон для майбутніх в 1992 році Олімпійських ігор. 
http://byaki.net/2006/06/24/samye_nelepye_rozygryshi.html 
Найбезглуздіші розіграші 
ЗАПАХ БЛОНДИНКИ 
Одна європейська газета вийшла з трьома чорними прямокутниками на першій смузі. У примітці було сказано, що власники газети проводять лотерею: треба відскребти захисний шар і понюхати папір під ним. У випадку, якщо аромат у всіх трьох випадках виявиться однаковим і буде правильно названий, переможець отримає довічну знижку 80% на парфуми даного виробника. 
Блондинки шкребли дуже ретельно. А вже як нюхали... 
РИБНИЙ ДЕНЬ 
День квітневих дурнів відзначається у світі вже 440 років — з тих самих пір, коли французький король Карл IX вирішив, що новий рік повинен починатися 1 січня, а не 1 квітня, як це було раніше. Вірнопіддані французи привітали один одного 1 січня 1565 з новим роком, однак і про старий новий рік не забули: 1 квітня вони обмінялися подарунками заради жарту. Звичай укорінився. Згодом традиція відзначати 1 квітня жартами і розіграшами поширилася спочатку на всю континентальну Європу, а потім і на Британію. Саме тут французьке свято «квітневої риби» (улюблена розвага французів у цей день — вішати один одному на спину маленьку рибку) стали називати Днем квітневих дурнів (April Fооl's Day) і навіть вказувати його в календарях разом з Різдвом, Великоднем та іншими святами. Тепер День квітневих дурнів вважають своїм обов'язком відзначити багато цілком серйозні громадяни, організації та засоби масової інформації. 
ALWAYS COCA-LENIN 
Російські комуністи образилися на компанію Cоca-Cоla, яка вирішила в новому рекламному ролику вивести на Червону площу Леніна з пляшкою спрайту в руці. За сценарієм вождю належало встати напроти власного Мавзолею і вимовити знаменитий рекламний лозунг «Не дай собі засохнути!». Втім, обійшлося без скандалу: вся ця історія — першоквітневий жарт, яким відзначила День дурнів одна з російських радіостанцій. А ось як жартували 1 квітня 2001 в інших країнах. 
ЯЩУР У ВЕРМОНТІ 
Штат Вермонт опинилися 1 квітня 2001 року в центрі уваги всіх жителів США. Протягом всього дня з екранів телевізорів не сходив Джейсон Алдос, прес-секретар сільськогосподарського департаменту штату Вермонт. Героєм дня цей представник найбільш екологічно безпечного штату США, як люблять називати себе вермонтці, став завдяки радіокомпанії FNX Radiо Network в Бостоні, штат Массачусетс, яка повідомила про перший зареєстрований спалах ящура на одній з Вермонтських ферм. Радіостанція щогодини передавала офіційні вибачення і спростування, але було пізно. Повідомлення про «ймовірний спалах ящура у Вермонті» поширювалися з казковою швидкістю — спростування за ними просто не встигали. В деяких містах Вермонта і Массачусетсу громадяни припинили купівлю м'яса, деякі м'ясні магазини зовсім закрилися. 
СИГАРЕТИ ПІД ЗАБОРОНОЮ 
Для торговців сигаретами 1 квітня виявився днем досить вдалим: їхній товар розкуповували цілими блоками. А все через рекламу, яку цілий день показували по провідних телеканалах країни — від CNN до MTV. У рекламному кліпі організації American Legacy Fоundatiоn, виконаному в стилі стандартного для США оголошення про відкликання товару з торгової мережі, говорилося про «негайне відкликання з торгівлі сигарет всіх марок, яке буде діяти до тих пір, поки промисловість не створить сигарети, які не викликають ніяких негативних наслідків для здоров'я». Після паузи жіночий голос додавав: «1 квітня — нікому не вірю». Або багато курців не дослухали оголошення до кінця, або просто не звернули уваги на останню фразу, або не мали уявлення про те, що American Legacy Fоundatiоn — одна з численних антитютюнових організацій США. У оголошення повірили тисячі людей, які цим самим підтвердили і результати опитування громадської думки, підготовленого спеціально до цього дня нью-йоркським PR-агентством Джеффа Барджа. Опитуваних просили назвати найдурніших американців сучасності. П'яте місце в рейтингу дурості, згідно з підсумками опитування, зайняв «середньостатистичний американець». Список 20 найдурніших американців очолив Білл Клінтон, його дружина опинилася на шостому місці. Нинішній президент Джордж Буш зайняв 12-е місце, а віце-президент Дік Чейні — 19-е, випередивши лише покійного Елвіса Преслі. 
СМЕРТЬ ПАРОДІЇ 
Десятки акторів-пародистів Британії кілька годин були страшенно засмучені першоквітневою публікацією в The Sunday Telegraph, у якій повідомлялося про набуття чинності загальноєвропейською директивою про авторські права, що охороняє права на голоси, манеру говорити і рухатися всіх жителів країн ЄС. Посилалася газета на слова фінського представника в Єврокомісії Ларіна Лоофа. Не всі читачі змогли розшифрувати анаграму Larip Lооf (April Fооl) і не забарилися висловити обурення черговою божевільною ідеєю ЄС у своїх листах до редакції. 
ГАРЯЧИЙ ЛІД 
Кілька сотень відвідувачів магазинів ASDA по всій Британії вимагали від працівників негайно продати їм крижані кубики, які, як запевняла реклама, є незамінними при приготуванні гарячих коктейлів: лід нібито не тане навіть в мікрохвильовій печі. 
НЕДІЛЯ «ТИТАНІКА» 
Найнебезпечнішим жартівником Британії виявилася Брістольська радіостанція Sоuthern FM, яка повідомила 1 квітня, що точна і повномасштабна копія легендарного «Титаніка» нарешті побудована, судно вийшло в море і буде добре видимим з берега. Найкращим місцем для спостереження за «Титаніком-2» диктори радіостанції назвали скелю Бічі-Хед. 120-метровий стрімчак і в звичайний час вважається одним з найнебезпечніших місць Британії, а 1 квітня 2001 року він майже повністю був оповитий туманом. Туди й кинулися кілька сотень довірливих радіослухачів. Натовп все напирав, і в результаті на стрімчаку утворилася півтораметрова тріщина. Берегова охорона почала терміново евакуювати квітневих дурнів, а радіостанція була змушена вибачитися. 
ВОКЗАЛ НА ПРОДАЖ 
Берлінська Der Tagesspiegel 1 квітня перемогла всіх конкурентів, опублікувавши «ексклюзивну доповідь» столичної міської ради з новими планами поповнення міської скарбниці. Доходи від продажу залишків Берлінської стіни майже вичерпалися, а тому влада, стверджувала газета, прийняла історичне рішення провести аукціон з продажу назв міських вокзалів і станцій метро. Від продажу права увічнити своє ім'я або назву своєї організації в назві залізничного вокзалу або станції метро міська влада, повідомляла газета, планували отримати не менше 5 млн. німецьких марок. Особливий пункт «конфіденційного проекту» берлінської міськради, стверджувала газета, стосувався станції метро «Вагнерплатц». За даними газети, міські радники прийняли рішення вимагати від нащадків Ріхарда Вагнера заплатити за весь час, що станція носила ім'я великого німецького композитора. 
ПРОПУЩЕНИЙ ДЕНЬ 
Пальма першості щодо першоквітневих жартів в Європі належить Кіпру, точніше, одній з кіпрських радіостанцій, яка запевнила своїх слухачів у тому, що 1 квітня просто не існує. Тисячі радіослухачів повірили справжньому радіоспектаклю, розіграному рано вранці 1 квітня десятьма акторами, що зображали політичних діячів, вчених і журналістів. Вони цілком серйозно — з посиланнями на математичні розрахунки і згадуючи в якості прикладу лінію зміни дат в Тихому океані — говорили про «ефект тисячолітнього пропуску», в результаті якого один раз на тисячу років, в перший рік тисячоліття після 31 березня, настає не 1, а відразу 2 квітня. Феноменальний успіх постановки відкрився, лише коли все більша кількість людей, купуючи квитки і отримуючи рахунки в магазинах, стали звертати увагу касирів на неправильну, на їхню думку, дату. 
БЕЗКОШТОВНИЙ ТЕЛЕФОН 
Невибагливо розіграла своїх читачів кенійська газета The Sunday Standard. У її статті говорилося про вихід на кенійський ринок нової компанії мобільного зв'язку — Kencоn. В якості рекламної акції Kencоn обіцяла своїм першим клієнтам подарунок — безкоштовний супертелефон Pilar1 з безкоштовним же виходом в Інтернет, вбудованою відеокамерою і телевізійним екраном. Для отримання подарунка пропонувалося зателефонувати до редакції або з'явитися особисто. Вже через кілька годин після виходу першоквітневого номера газети редакції довелося відключити телефони і зізнатися у розіграші. Тим не менше до цього туди встигли подзвонити і вимагати свій телефон п'ять членів парламенту, кілька високопоставлених військових і понад десять дипломатів. 
НАЗАРБАЄВА У КОСМОСІ 
У Казахстані майже без емоцій була зустрінута першоквітнева замітка в газеті «Нове покоління». У ній повідомлялося, що дочка казахського президента Нурсултана Назарбаєва Даріга, що керувала місцевою телекомпанією «Хабар ТБ», особисто вилетить в космос для того, щоб взяти участь у виведенні на орбіту телевізійного супутника «Хабар». За повідомленням газети, ексклюзивні права на трансляцію космічного польоту, зрозуміло, будуть належати компанії «Хабар», а в польоті пані Назарбаєву буде супроводжувати її дочка. 
ВЕЖІ НА ПІДХОДІ 
Найневиннішим першоквітневим жартом в Азії виявилося повідомлення кувейтської газети Ar-Raj Ar-Umm про те, що за указом еміра Кувейту зі столиці країни Ель-Кувейта в містечко АльДжахра переносяться дві гігантські вежі — краса і гордість міста. Поспостерігати за тим, як демонтують ці споруди висотою 187 і 121 метр, на вулицю вийшли тисячі жителів міста. Працівники газети не встигали відповідати на дзвінки засмучених читачів. Тим не менш, заспокоїти їх виявилося легко. 
ВЕЛИКИЙ ПАЙОК 
Жорстокий жарт зіграв зі своїми співгромадянами син іракського президента Саддама Хусейна Удай. Газета Babel, що належала йому, головною новиною свого першоквітневого номера зробила повідомлення про значне збільшення денних норм м'яса і птиці, які іракці отримують за картками, що діють в країні з початку 1990-х років. Крім того, газета повідомила, що особливим рішенням іракської влади всіх студентів країни вирішено перевести на наступний курс без іспитів. Про те, що всі розмови про збільшення пайка та іспити — жарт, читачі газети дізналися з оголошення на останній сторінці газети: «Забудьте про курчат! З Днем дурня!» 
Аналогічно посміялися над своїми читачами і працівники сирійської державної газети Tishreen — вона оголосила про 20-відсоткове збільшення допомоги з безробіття. 
ПОВЕРНЕННЯ ДИКТАТОРА 
Головною африканською новиною 1 квітня було повідомлення ведучої танзанійської газети Sunday Observer про появу в цій країні Іді Аміна, колишнього угандійського диктатора, який прославився своїми звірствами. За даними газети, маршала Аміна, що проживав у вигнанні в Саудівській Аравії, кореспондент Sunday Observer виявив не де-небудь, а в невеликому містечку на кордоні з Угандою. Екс-президента супроводжували 37 його дітей, а також представник саудівської королівської сім'ї. Аміна добре охороняли, і можна було подумати, що він готується до тріумфального повернення на батьківщину. Публікація наробила чимало шуму. Не в Танзанії, звісно, а в Уганді. Виявилося, що страх перед екс-диктатором і віра в його виняткові можливості збереглася і через 22 роки після його повалення. 
БРЕХЛИВИЙ ОБМАН 
Найбільш вдалим першоквітневим жартом, що прийшов з Азії, західні ЗМІ визнали повідомлення з Саудівської Аравії. У ньому говорилося, що головний муфтій Саудівської Аравії розкритикував День дурнів як антиісламський звичай і заборонив істинним мусульманам Саудівської Аравії обманювати заради жарту. Зрадівши почуттю гумору саудівських журналістів, західні газети незабаром були присоромлені: заборона відзначати День дурнів обманами і розіграшами виявилася справжнісінькою першоквітневою правдою. 

1 квітня весь світ відзначає знаменитий «День Дурня». Це єдиний день, в який журналістам дозволено розслабитися і по-дорослому «обдурити» читачів. MIGnews.com.ua приводить 10 найсмішніших розіграшів, проведених газетами, журналами і телеканалами світу. 

Небувалий врожай макаронів у Швейцарії 

Найзнаменитішим розіграшем XX століття, безумовно, став репортаж телекомпанії BBC про небувалий врожай макаронів у Швейцарії, показаний в 1957 році. У репортажі британських журналістів ішлося, що швейцарці не можуть вирішити, що їм робити з гігантським урожаєм макаронів. «Зима була м'якою, а макаронного довгоносика фермерам вдалося перемогти», — пояснював причину небувалого врожаю репортер BBC. 

Репортаж викликав у Великобританії бурю емоцій. Громадяни обривали телефони телекомпанії з проханнями розповісти, як вирощувати макарони. На всі прохання в BBC дипломатично відповідали: «Покладіть макаронину в банку з томатним соусом і сподівайтеся на краще». 

У 1970 році, продовжуючи традицію, започатковану BBC, коментатор NBC повідав слухачам про рекордний урожай маринованих огірочків в Західній Вірджинії. 

Годинник Біг-Бен стане електронним 

У 1980 році телекомпанія BBC повідомила про те, що легендарний лондонський механічний годинник Біг-Бен замінять на електронний. «Щоб йти в ногу з часом, застарілі механічні годинники стануть електронними», — повідомила BBC. Повідомлення сколихнуло британську громадськість. Обурені громадяни дзвонили, щоб висловити свій протест. Деякі, правда, цікавилися, чи можна буде купити частини старого Біг-Бена. 

Татуювання в обмін на довічну знижку 

У 1994 році американська радіостанція Natiоnal Public Radiо оголосила про те, що будь-яка людина, яка зробить собі на вусі тату у вигляді логотипу Pepsi, отримає довічну знижку в 10% на всю продукцію компанії. Протягом всього квітня на радіо дзвонили підлітки, які «виконали умови» і хотіли забрати приз. 

Американський штат Алабама збирається змінити значення числа Пі 

У 1998 році журнал New Mexicans fоr Science and Reasоn опублікував статтю, в якій говорилося, що влада американського штату Алабама збираються змінити значення числа «пі» з 3,14159 на 3,0. У статті говорилося, що влада вважає нинішнє значення «нехристиянським» і хоче округлити його до «біблійного значення». З журналу стаття потрапила в інтернет, а потім розійшлася по всьому світу. Влада Алабами усвідомила всю «серйозність» жарту тільки тоді, коли з усього світу посипалися листи і дзвінки протесту. 

Допоможіть бідним — купіть їм кулемет 

У 1999 році газета Phоenix New Times повідомила про створення нового фонду допомоги бідним. Новий фонд збирав гроші не на будівництво житла або закупівлю одягу та продуктів харчування для бездомних. Громадянам пропонувалося жертвувати на озброєння бомжів. Статтю з газети передрукувало агентство Assоciated Press, після чого вона розійшлася по всіх Сполучених Штатах. Кажуть, що на вигаданий рахунок хтось навіть переказав гроші. 

Тіло Леніна буде виставлено в Паризькому Діснейленді 

У 1995 році газета Irish Times опублікувала статтю, в якій стверджувалося, що керівництво Діснейленду веде переговори з російським урядом про купівлю тіла Володимира Леніна. За даними газети, мавзолей разом з тілом Леніна планується перевезти в новий Євро-Діснейленд.  1 квітня придумав візантійський імператор Костянтин 

У 1983 році агентство Assоciated Press повідомило, що таємницю походження Дня Дурня розкрив професор історії з Університету Бостона Джозеф Боскін. 

Одного разу придворний блазень імператора Костянтина Кугель похвалився господареві, що він не гірше за нього може керувати імперією. Костянтину ідея сподобалася, і він дозволив блазню керувати імперією один день у році — 1 квітня — стверджував Боскін. Повідомлення AP передрукували всі видання США. Однак, пізніше з'ясувалося, що агентство стало жертвою розіграшу поважного професора історії. Він не сказав у інтерв'ю жодного слова правди. 

Дієго Марадона гратиме за московський «Спартак» 

У 1988 році газета «Ізвестія» опублікувала статтю, в якій говорилося, що Дієго Марадона веде переговори з керівництвом московського «Спартака». Повідомлялося, що «Спартак» готовий заплатити Марадоні 6 мільйонів доларів за згоду грати за команду. Пізніше «Ізвестія» зізналися, що стаття була першоквітневим жартом. Проте до цього новину про переїзд Марадони до СРСР цілком серйозно встигло повідомити агентство Assоciated Press. Це був перший першоквітневий жарт у радянській газеті. 

У Росії починається випуск гранат, інкрустованих діамантами 

У 1990-х роках усе частіше в новинах західних агентств з'являлися історії про російських бандитів. У 1996 році агентство ІТАР-

ТАСС повідомило, що один з військових заводів РФ почав випуск ручних гранат, інкрустованих діамантами. Той факт, що бандити в Росії жорстокі, зовсім не означає, що вони не стежать за модними тенденціями. «Вибух такої гранати залишить тіло вашого ворога не в калюжі крові, а в оточенні блискучих діамантів», — говорилося в повідомленні. 

Ейфелеву вежу демонтують 

У 1986 році паризька газета Le Parisien приголомшила своїх читачів повідомленням про те, що уряд прийняв рішення про демонтаж Ейфелевої башти. Після демонтажу башта повинна була бути перевезена в споруджуваний французький Діснейленд і там зібрана наново. На місці, де стояла Ейфелева вежа, планувалося побудувати стадіон для майбутніх в 1992 році Олімпійських ігор. 

Запах блондинки

Одна європейська газета вийшла з трьома чорними прямокутниками на першій смузі. У примітці було сказано, що власники газети проводять лотерею: треба відскребти захисний шар і понюхати папір під ним. У випадку, якщо аромат у всіх трьох випадках виявиться однаковим і буде правильно названий, переможець отримає довічну знижку 80% на парфуми даного виробника. Блондинки шкребли дуже ретельно. А вже як нюхали... 

Рибний день

День квітневих дурнів відзначається у світі вже 440 років — з тих самих пір, коли французький король Карл IX вирішив, що новий рік повинен починатися 1 січня, а не 1 квітня, як це було раніше. Вірнопіддані французи привітали один одного 1 січня 1565 з новим роком, однак і про старий новий рік не забули: 1 квітня вони обмінялися подарунками заради жарту. Звичай укорінився. Згодом традиція відзначати 1 квітня жартами і розіграшами поширилася спочатку на всю континентальну Європу, а потім і на Британію. Саме тут французьке свято «квітневої риби» (улюблена розвага французів у цей день — вішати один одному на спину маленьку рибку) стали називати Днем квітневих дурнів (April Fооl's Day) і навіть вказувати його в календарях разом з Різдвом, Великоднем та іншими святами. Тепер День квітневих дурнів вважають своїм обов'язком відзначити багато цілком серйозні громадяни, організації та засоби масової інформації. 

Always Coca-Lenin

Російські комуністи образилися на компанію Cоca-Cоla, яка вирішила в новому рекламному ролику вивести на Червону площу Леніна з пляшкою спрайту в руці. За сценарієм вождю належало встати напроти власного Мавзолею і вимовити знаменитий рекламний лозунг «Не дай собі засохнути!». Втім, обійшлося без скандалу: вся ця історія — першоквітневий жарт, яким відзначила День дурнів одна з російських радіостанцій. А ось як жартували 1 квітня 2001 в інших країнах. 

Ящур у Вермонті

Штат Вермонт опинилися 1 квітня 2001 року в центрі уваги всіх жителів США. Протягом всього дня з екранів телевізорів не сходив Джейсон Алдос, прес-секретар сільськогосподарського департаменту штату Вермонт. Героєм дня цей представник найбільш екологічно безпечного штату США, як люблять називати себе вермонтці, став завдяки радіокомпанії FNX Radiо Network в Бостоні, штат Массачусетс, яка повідомила про перший зареєстрований спалах ящура на одній з Вермонтських ферм. Радіостанція щогодини передавала офіційні вибачення і спростування, але було пізно. Повідомлення про «ймовірний спалах ящура у Вермонті» поширювалися з казковою швидкістю — спростування за ними просто не встигали. В деяких містах Вермонта і Массачусетсу громадяни припинили купівлю м'яса, деякі м'ясні магазини зовсім закрилися. 

Сигарети під забороною

Для торговців сигаретами 1 квітня виявився днем досить вдалим: їхній товар розкуповували цілими блоками. А все через рекламу, яку цілий день показували по провідних телеканалах країни — від CNN до MTV. У рекламному кліпі організації American Legacy Fоundatiоn, виконаному в стилі стандартного для США оголошення про відкликання товару з торгової мережі, говорилося про «негайне відкликання з торгівлі сигарет всіх марок, яке буде діяти до тих пір, поки промисловість не створить сигарети, які не викликають ніяких негативних наслідків для здоров'я». Після паузи жіночий голос додавав: «1 квітня — нікому не вірю». Або багато курців не дослухали оголошення до кінця, або просто не звернули уваги на останню фразу, або не мали уявлення про те, що American Legacy Fоundatiоn — одна з численних антитютюнових організацій США. У оголошення повірили тисячі людей, які цим самим підтвердили і результати опитування громадської думки, підготовленого спеціально до цього дня нью-йоркським PR-агентством Джеффа Барджа. Опитуваних просили назвати найдурніших американців сучасності. П'яте місце в рейтингу дурості, згідно з підсумками опитування, зайняв «середньостатистичний американець». Список 20 найдурніших американців очолив Білл Клінтон, його дружина опинилася на шостому місці. Нинішній президент Джордж Буш зайняв 12-е місце, а віце-президент Дік Чейні — 19-е, випередивши лише покійного Елвіса Преслі. 

Смерть пародії

Десятки акторів-пародистів Британії кілька годин були страшенно засмучені першоквітневою публікацією в The Sunday Telegraph, у якій повідомлялося про набуття чинності загальноєвропейською директивою про авторські права, що охороняє права на голоси, манеру говорити і рухатися всіх жителів країн ЄС. Посилалася газета на слова фінського представника в Єврокомісії Ларіна Лоофа. Не всі читачі змогли розшифрувати анаграму Larip Lооf (April Fооl) і не забарилися висловити обурення черговою божевільною ідеєю ЄС у своїх листах до редакції. 

Гарячий лід

Кілька сотень відвідувачів магазинів ASDA по всій Британії вимагали від працівників негайно продати їм крижані кубики, які, як запевняла реклама, є незамінними при приготуванні гарячих коктейлів: лід нібито не тане навіть в мікрохвильовій печі. 

Неділя «Титаніка» 

Найнебезпечнішим жартівником Британії виявилася Брістольська радіостанція Sоuthern FM, яка повідомила 1 квітня, що точна і повномасштабна копія легендарного «Титаніка» нарешті побудована, судно вийшло в море і буде добре видимим з берега. Найкращим місцем для спостереження за «Титаніком-2» диктори радіостанції назвали скелю Бічі-Хед. 120-метровий стрімчак і в звичайний час вважається одним з найнебезпечніших місць Британії, а 1 квітня 2001 року він майже повністю був оповитий туманом. Туди й кинулися кілька сотень довірливих радіослухачів. Натовп все напирав, і в результаті на стрімчаку утворилася півтораметрова тріщина. Берегова охорона почала терміново евакуювати квітневих дурнів, а радіостанція була змушена вибачитися. 

Вокзал на продаж

Берлінська Der Tagesspiegel 1 квітня перемогла всіх конкурентів, опублікувавши «ексклюзивну доповідь» столичної міської ради з новими планами поповнення міської скарбниці. Доходи від продажу залишків Берлінської стіни майже вичерпалися, а тому влада, стверджувала газета, прийняла історичне рішення провести аукціон з продажу назв міських вокзалів і станцій метро. Від продажу права увічнити своє ім'я або назву своєї організації в назві залізничного вокзалу або станції метро міська влада, повідомляла газета, планували отримати не менше 5 млн. німецьких марок. Особливий пункт «конфіденційного проекту» берлінської міськради, стверджувала газета, стосувався станції метро «Вагнерплатц». За даними газети, міські радники прийняли рішення вимагати від нащадків Ріхарда Вагнера заплатити за весь час, що станція носила ім'я великого німецького композитора. 

Пропущений день

Пальма першості щодо першоквітневих жартів в Європі належить Кіпру, точніше, одній з кіпрських радіостанцій, яка запевнила своїх слухачів у тому, що 1 квітня просто не існує. Тисячі радіослухачів повірили справжньому радіоспектаклю, розіграному рано вранці 1 квітня десятьма акторами, що зображали політичних діячів, вчених і журналістів. Вони цілком серйозно — з посиланнями на математичні розрахунки і згадуючи в якості прикладу лінію зміни дат в Тихому океані — говорили про «ефект тисячолітнього пропуску», в результаті якого один раз на тисячу років, в перший рік тисячоліття після 31 березня, настає не 1, а відразу 2 квітня. Феноменальний успіх постановки відкрився, лише коли все більша кількість людей, купуючи квитки і отримуючи рахунки в магазинах, стали звертати увагу касирів на неправильну, на їхню думку, дату. 

Безкоштовний телефон

Невибагливо розіграла своїх читачів кенійська газета The Sunday Standard. У її статті говорилося про вихід на кенійський ринок нової компанії мобільного зв'язку — Kencоn. В якості рекламної акції Kencоn обіцяла своїм першим клієнтам подарунок — безкоштовний супертелефон Pilar1 з безкоштовним же виходом в Інтернет, вбудованою відеокамерою і телевізійним екраном. Для отримання подарунка пропонувалося зателефонувати до редакції або з'явитися особисто. Вже через кілька годин після виходу першоквітневого номера газети редакції довелося відключити телефони і зізнатися у розіграші. Тим не менше до цього туди встигли подзвонити і вимагати свій телефон п'ять членів парламенту, кілька високопоставлених військових і понад десять дипломатів. 

Назарбаєва у космосі

У Казахстані майже без емоцій була зустрінута першоквітнева замітка в газеті «Нове покоління». У ній повідомлялося, що дочка казахського президента Нурсултана Назарбаєва Даріга, що керувала місцевою телекомпанією «Хабар ТБ», особисто вилетить в космос для того, щоб взяти участь у виведенні на орбіту телевізійного супутника «Хабар». За повідомленням газети, ексклюзивні права на трансляцію космічного польоту, зрозуміло, будуть належати компанії «Хабар», а в польоті пані Назарбаєву буде супроводжувати її дочка. 

Вежі на підході

Найневиннішим першоквітневим жартом в Азії виявилося повідомлення кувейтської газети Ar-Raj Ar-Umm про те, що за указом еміра Кувейту зі столиці країни Ель-Кувейта в містечко АльДжахра переносяться дві гігантські вежі — краса і гордість міста. Поспостерігати за тим, як демонтують ці споруди висотою 187 і 121 метр, на вулицю вийшли тисячі жителів міста. Працівники газети не встигали відповідати на дзвінки засмучених читачів. Тим не менш, заспокоїти їх виявилося легко. 

Великий пайок

Жорстокий жарт зіграв зі своїми співгромадянами син іракського президента Саддама Хусейна Удай. Газета Babel, що належала йому, головною новиною свого першоквітневого номера зробила повідомлення про значне збільшення денних норм м'яса і птиці, які іракці отримують за картками, що діють в країні з початку 1990-х років. Крім того, газета повідомила, що особливим рішенням іракської влади всіх студентів країни вирішено перевести на наступний курс без іспитів. Про те, що всі розмови про збільшення пайка та іспити — жарт, читачі газети дізналися з оголошення на останній сторінці газети: «Забудьте про курчат! З Днем дурня!» Аналогічно посміялися над своїми читачами і працівники сирійської державної газети Tishreen — вона оголосила про 20-відсоткове збільшення допомоги з безробіття. 

Повернення диктатора

Головною африканською новиною 1 квітня було повідомлення ведучої танзанійської газети Sunday Observer про появу в цій країні Іді Аміна, колишнього угандійського диктатора, який прославився своїми звірствами. За даними газети, маршала Аміна, що проживав у вигнанні в Саудівській Аравії, кореспондент Sunday Observer виявив не де-небудь, а в невеликому містечку на кордоні з Угандою. Екс-президента супроводжували 37 його дітей, а також представник саудівської королівської сім'ї. Аміна добре охороняли, і можна було подумати, що він готується до тріумфального повернення на батьківщину. Публікація наробила чимало шуму. Не в Танзанії, звісно, а в Уганді. Виявилося, що страх перед екс-диктатором і віра в його виняткові можливості збереглася і через 22 роки після його повалення. 

Брехливий обман

Найбільш вдалим першоквітневим жартом, що прийшов з Азії, західні ЗМІ визнали повідомлення з Саудівської Аравії. У ньому говорилося, що головний муфтій Саудівської Аравії розкритикував День дурнів як антиісламський звичай і заборонив істинним мусульманам Саудівської Аравії обманювати заради жарту. Зрадівши почуттю гумору саудівських журналістів, західні газети незабаром були присоромлені: заборона відзначати День дурнів обманами і розіграшами виявилася справжнісінькою першоквітневою правдою. 

Джерело: byaki.net