Вже більше 10 років на косметологічному ринку в сфері корекції фігури і лікування целюліту спостерігався застій і спад інтересу до терапевтичних методів вирішення цих проблем. Всі відомі методи були вже давно вивчені і випробувані на сотнях клієнтів, добре визначені всі їхні переваги і недоліки.

 

До цих методів корекції фігури насамперед належать міостимуляція, електроліполіз, вакуумний масаж, лімфодренажний масаж і різні види обгортань. Чим можна охарактеризувати всі ці методики і чим вони не влаштовують фахівців естетичної косметології та їх клієнтів? Що обмежує їх використання для вирішення проблеми зайвої ваги і целюліту? Що зближує їх між собою?

 

Перш за все те, що всі згадані методи не мають прямого і безпосереднього впливу на жирову тканину. А саме це і є бажаною метою клієнта та фахівця по корекції фігури. Наприклад: міостимуляція насамперед впливає на м'язи, збільшує витрату енергії і опосередковано призводить до використання, як субстрату для заповнення цієї підвищеної витрати. Обгортання підвищують температуру в зоні впливу, відбувається всмоктування складових косметики, при цьому поліпшується мікроциркуляція і стимулюються обмінні процеси. Різні види масажу у т. ч. ендермологія, перш за все, впливають на процеси циркуляції рідин організму - лімфи, крові, міжклітинної рідини, тим самим зменшуючи набряклість і прояви венозного і лімфатичного застою.

Отже, ми бачимо, що жоден з перерахованих методів не має безпосереднього впливу на саму жирову тканину. Це і зближує всі ці методики, обмежуючи їх ефективність для вирішення проблеми целюліту і зайвої ваги.

 

Як же ми можемо ефективно прибрати сам жир, від якого так хочуть позбутися наші клієнти?

До недавнього часу відповідь була одна: за допомогою хірургії, інакше кажучи, за допомогою хірургічної ліпосакції. При цьому терапевтичні методи не давали до цього часу жодної альтернативи хірургічної ліпосакції тому що вони тільки частково могли вирішити поставлену задачу корекції фігури. А якщо людина не хоче ризикувати, боїться оперуватися, запитаєте Ви? Що робити їй? Сьогодні з'явився новий ефективний метод впливу на жирову тканину - це ...

 

Кавітація
Цей метод складає серйозну конкуренцію хірургічній ліпосакції, і це єдиний терапевтичний метод, який може це зробити. Давайте спробуємо розібратися, що таке кавітація.

Кавітація (від лат. Cavitas - "порожнеча") - це процес утворення в рідині порожнин (кавітаційних бульбашок, або каверн), заповнених газом, паром або їх сумішшю. Кавітація буває гідродинамічною та акустичною. Гідро-динамічна кавітація виникає в результаті зниження тиску в рідині, яке може бути викликане збільшенням швидкості її руху. Наприклад, за гребним гвинтом судна. Акустична кавітація виникає при проходженні акустичної хвилі великої інтенсивності через рідину.

 

Надалі ми будемо говорити тільки про акустичну кавітацію, в естетичній медицині використовується саме вона. Кавітаційна бульбашка може переміщатися з області з низьким тиском в область з високим тиском при цьому змінюючи свої розміри. Вона може пройти кілька періодів збільшення та зменшення. Переміщаючись з потоком в область з більш високим тиском або під час напівперіоду стиснення, кавітаційна бульбашка може схлопуватися, випромінюючи при цьому ударну хвилю і виділяючи велику кількість енергії. У техніці ефект кавітації відомий вже дуже давно. У промисловості він використовується для руйнування та диспергування твердих тіл, створення емульсій, очищення поверхонь і деталей. Всі ці процеси зобов'язані своїм походженням ударам при схлопуванні бульбашок і мікропотоком поблизу них. Відомі й інші ефекти кавітації, наприклад, ініціювання та прискорення хімічних реакцій пов'язані з іонізацією газу в бульбашках. Завдяки цим ефектам акустична кавітація все ширше використовується для створення нових і вдосконалення відомих технологічних процесів.

 

Відоме і використання кавітації в медицині. Тут кавітація застосовується в наступних сферах:

Кавітація грає важливу роль для знищення каменів у нирках за допомогою ударної хвилі літотрипсії (літотриптор). В даний час дослідження показують, що кавітація може бути використана для переміщення великих молекул всередину біологічних клітин (сонопорація). Для лікування і очищення гнійних ран. Для дезінфекції розчинів. Для емульгування розчинів. У стоматології. У ЛОР практиці для створення інгаляційних сумішей. Тепер до цього списку ми можемо додати ще один пункт - це естетична косметологія. Для нас він і буде найважливішим. Як же ефект кавітації може застосовуватися в цій сфері? Суть методики кавітації для лікування целюліту і зайвих жирових відкладень полягає у впливі низькочастотного ультразвуку на жирову тканину. Як відомо, ультразвук є акустичною хвилею, а клітини організму містять велику кількість рідини. Таким чином, виникла ідея, що в жирових клітинах також можливе виникнення кавітаційних ефектів, і ця ідея виявилася вірною.

 

Під час процедури (через 5 хвилин): жир розріджений, адипоцити збільшені. Їх мембрани не зруйновані. Під час процедури (через 15 хвилин): ліпіди значно розріднені.

Після процедури. Мембрани адипоцитів частково зруйновані. Клітинні мембрани адипоцитів зруйновані, розріджений жир знаходиться в міжклітинному просторі. Кровоносні судини не пошкоджені.

Вони збільшуються в розмірах, розріджують жир і витісняють його з адипоцитів. У жировій тканині також відбувається схлопування бульбашок з вивільненням великої кількості енергії до 100 калорій на см2. При схлопуванні бульбашок усередині жирової клітини відбувається гідродинамічний поштовх, свого роду мікровибух. Ці мікровибухи пошкоджують клітинні мембрани адипоцитів. Руйнуються в першу чергу мембрани найбільш наповнених жиром клітин, внаслідок їх найбільшої напруги. Вивільнені тригліцериди, з яких складаються жирові клітини, виводяться з міжклітинного простору за допомогою природних метаболічних процесів. 90% продуктів розпаду виводиться через лімфатичну систему і 10% абсорбується у кровоносне русло, де в результаті реакції тригліцериди перетворюються в молекули глюкози. У той же час інші клітини і тканини (м'язові фібрили, клітини епідермісу, ендотелію судин і т. д.) під дією кавітації не пошкоджуються, тому що є відносно міцними і мають достатній коефіцієнт еластичності.

 

Було проведено безліч наукових досліджень, які довели ефективність і безпеку кавітації. Хочеться відзначити, що кавітація не є лікуванням за допомогою ультразвуку. Ультразвук тут використовується не як метод впливу, а як фізичний фактор, який викликає ефект кавітації в жирової тканини. Іншими словами, вплив на жирові клітини надає не сам ультразвук, а освіта мікробульбашок та їх схлопування з виділенням великої кількості енергії, яке він викликає в жирових клітинах. Ультразвук з частотою 0,8-3 МГц, який вже давно використовується в медицині і косметології, не може викликати ефект кавітації в клітинах і тому не може ефективно використовуватися для впливу на жирову тканину.

 

Як виконується процедура кавітації?

 Дуже просто. Включається апарат і робочої маніпули обробляється зона площею 25 на 25 кв. см. Тривалість процедури ультразвукової кавітації складає не більше 60 хв. Сеанси можна робити не частіше 1 разу на 10 днів. Курс складається з 3-4 сеансів. У разі необхідності проводиться підтримуюче лікування - 1-3 процедури через 6 місяців. Дана процедура проводиться спільно з пресотерапією, лімфодренажними процедурами, які дозволяють прискорити процес виведення продуктів розпаду жирових клітин через кровоносну і лімфатичну системи. Загальний час сеансу ультразвукової кавітації, з подальшою пресотерапією або лімфодренажем, становить 1-1,5 години.

 

Ефект помітний відразу ж після першого сеансу та посилюється в наступні кілька днів. За один сеанс може бути виведено з організму до 15 куб. див. жиру. Це відповідає втраті обсягу в талії від 3 до 5 см. після одного сеансу кавітації.

 

Після видалення розщеплених продуктів накопичення жиру в обробленій області стає вкрай важким. Пацієнт втрачає після процедури як обсяг, так і вагу. Але треба враховувати, що жирова тканина, займаючи великий обсяг, має невисоку щільність і внаслідок цього є досить легкою, тому перш за все клієнт помічає втрату об'єму. Слід рекомендувати клієнту активний спосіб життя, правильне харчування і питний режим.

 

Ще раз хочеться відзначити, що кавітація - це єдиний прямий терапевтичний метод впливу на жирову тканину. Це дуже ефективний метод лікування ожиріння, і тому кавітація по праву може називатися нехірургічною ліпосакцією. Після тривалого періоду застою, естетична медицина, косметологія і їхні клієнти придбали новий ефективний і безпечний спосіб вирішення проблеми надлишкової ваги і целюліту.

 

Переваги методу кавітації:

● Досягнення швидкого видимого естетичного ефекту;
● Атравматічність, відсутність реабілітаційного періоду;
● Висока ефективність, збереження результату на роки;
● Відсутність негативних візуальних ефектів (провалів шкіри, горбистості, синців, больових відчуттів) - надійність.

 

Протипоказання:

● Вагітність;
● Остеопороз;
● Обережно з діабетом;
● Онкозахворювання.