"Розумієте, щороку 31 грудня ми з друзями ходимо до лазні. Це в нас така традиція..." - цей звичай героїв відомого фільму "Іронія долі, або з легким паром", збирає чималу аудиторію і сьогодні, і не лише 31 грудня...

Про корисні властивості лазні написано чимало. З давніх часів лазня відома своїми цілющими властивостями. У наші дні вчені підтверджують цей факт. Доведено, що після лазневої процедури поліпшується склад крові, крім того, з потом з м'язових волокон видаляється молочна кислота, яка фізіологами розглядається як основний «продукт втоми».

Проте збудувати лазню, яка б відповідала усім вимогах і працювала на користь Вашому здоров'ю не так уже і просто. Потрібно врахувати чимало чинників і важливих складових. Поговоримо сьогодні про те, як правильно вибрати піч для лазні.

Серцем будь-якої лазні, неважливо чи то російської, чи фінської є піч. Правильно підібраний саме цей атрибут забезпечує відмінний результат від проведеного часу в лазні.

Споконвіку вважалося, що ідеальний опалювальний прилад для лазні чи сауни - це кам'янка.

Однак, сьогодні можна придбати печі для сауни та лазні, які дозволяють комфортно поєднувати потрібну температуру і вологість повітря.

Вони прості в експлуатації, мають довгий термін служби, та й встановлюються гранично просто. І не дивлячись на це, результат виявляється навіть кращим, ніж у традиційній кам'янці.

Печі для лазні в ідеалі повинні бути компактного розміру, мати оптимальні характеристики, що забезпечують прогрів лазні, та володіти підвищеною пожежною безпекою.

Фахівці радять звернути увагу також на такі моменти:

- залежно від режиму експлуатації лазні можна застосовувати кам'янку відкритого або закритого типу. Якщо паряться в один день декілька чоловік, то відкрита кам'янка прийнятніша, оскільки вона швидко нагріває парилку, але і швидко остигає під дією води. Температура каменів в такій кам'янці підтримується на рівні 200–250°С. Закриті кам'янки використовуються переважно для великих (комерційних) лазень та кладуться з цегли або каменю. У традиційній російській лазні зазвичай встановлюють піч саме із закритою кам'янкою.

- не кожен камінь годиться для застосування в кам'янці, особливо в електричній. Краще всього вибирати булижники темного або сірого кольору округлої форми, розміром трохи більше кулака. Довше слугують камені, зібрані біля води, оскільки вони пройшли природний процес зміцнення. Не рекомендується застосовувати камені з тріщинами, оскільки вони можуть тріснути під час поливу і створити при цьому гострі уламки.

- при виборі місця установки печі в лазні дуже важлива пожежна безпека, тому місце під установку печі підбирають по особливих вимогах.

Піч має бути розташована не лише максимально зручно, але і відстань від печі до стін має бути не менша одного метра. Слід також пам'ятати, що задня та передня стінки печі нагріваються менше, ніж бічні. Вибираючи піч по потужності, її слід купувати із запасом на два-три куба більше реальних розмірів парної.

Завітавши в Інтернет - магазин Dimohod.com.ua, Ви знайдете найкраший і найбільший асортимент печей для саун, лазень. Ваша лазня обов'язково стане джерелом здоров'я та сил!