Як і будь-які інші поверхні, бетон необхідно підготувати (фарбування звичайної бетонної поверхні чи фарбування бетонної стіни, фарбування бетонної підлоги, бетонні елементи фасаду), перш ніж починати фарбування. Крім того, бетонна стіна повинна бути ретельно просушена та очищена від старої обробки - будь то фарба, шпалери або інші декоративні покриття. Стару фарбу можна видалити за допомогою хімічних засобів, для цього використовуйте луг і шпатель.

Що ще потрібно зробити для підготовки бетонних поверхонь до фарбування, читайте покроково:

1. Для початку очистіть бетонну поверхню від бруду та пилу, різних плям, яких Ви на ній виявите силу-силенну. Якщо плями жирні, або залишилися від будь-яких загорянь, обробіть їх 5-процентним розчином соди кальцинованої (розводиться в співвідношенні приблизно 400 гр. соди на 10 літрів води). Іржаві плями можна змити 15-процентним розчином купоросу міді з подальшим просушуванням і ґрунтуванням поверхні. А ось іржу, яка сильно в'їлася, доведеться просто покрити каніфоллю або пофарбувати нітроемаллю білого кольору.

Крім того, якщо не хочете робити розчини самі, ви можете використовувати спеціальні засоби для видалення плям, що продаються в магазинах.

2. Далі потрібно обробити бетонні поверхні наждачкою або пемзою. Бетон сам по собі є шорстким і злегка грубуватим, тому для рівного нанесення фарби його слід гарно відполірувати. Крім цього, потрібно "приховати" всі тріщини і прогрунтувати поверхню. Грунтовку наносьте валиком або пензлем.

3. Далі шпаклюємо бетонну поверхню. Шпаклівку використовуйте не звичайну, а ту, на якій виявите напис "для бетонних поверхонь". Робити це потрібно в два шари. Перший накладається досить грубо, просто з метою закрити і замазати всі великі нерівності та тріщини. Другий же шар необхідно постаратися зробити максимально рівним, готовим до подальшого фарбування. Не забудьте просушити кожен шар, а потім приступайте до шліфування. Для цього також використовуйте наждачку.

4. Після шпаклівки необхідно знову покрити поверхню грунтівкою, видаливши пил, який лишається після шліфування. В якості грунтівки можна використати оліфу, якщо будете фарбувати стіни масляною фарбою, або миловар, якщо будете використовувати клейову фарбу або вапняну. У грунтівку під клейові фарби, додайте крейди (у співвідношенні 3 кілограми на відро рідини).

5. Для високої якості фарбування перед нанесенням лакофарбових матеріалів стіни грунтують в 2-3 шари. В останній шар додають ту фарбу, яку потім нанесуть зверху.

От і все, підготовка завершена, можна приступати до фарбування.

Для фарбування бетонних поверхонь Київський завод "Макрофарб" рекомендує використовувати категорію фарб, які мають певні специфічні властивості. Часто для фарбування бетону використовують кремнійорганічну фарбу.


Фарби для бетону використовуються з захисно-декоративною метою. Лакофарбові покриття повинні не пропускати вуглекислий газ, мати високу адгезію з бетонною поверхнею, мати здатність до водовідштовхування, бути стійкими до кліматичних змін і атмосферних умов.

Лакофарбові покриття для бетону діляться на емалі, грунтовки, лаки, розчини, фарби, в залежності від призначення і застосування.

Пропонуємо переглянути та обрати потрібний вам варіант:

 

Фарба кремнійорганічна у Києві.

Епоксидна емаль у Києві.