Повітряні завіси серії ПВЗ призначені для захисту від проникнення холодного або теплого повітря з вулиці до дверних або воротних прорізів приміщень.

Висота або ширина прорізів від 2 до 5 м. Завіси підходять для всіх типів приміщень з підвищеним пішохідним або транспортним навантаженням. Призначені для використання в виробничих цехах, складських приміщеннях, автосервісах, гаражах, автомийках, критих ринках, супер- та гіпермаркетах, виставкових залах та інших аналогічних приміщеннях.

Конструкція

Повітряні завіси виготовляються в 4 типорозмірах в залежності від потужності. Завіси та їх компоненти виробляються з оцинкованої сталі. Для нагнітання повітря використовується прямокутний канальний вентилятор високого тиску. Для фільтрації повітря від пилу використовується касетний фільтр класом фільтрації G4. Повітря нагрівається за допомогою водяного або електричного обігрівача. Якщо у водяному обігрівачеві теплоносієм є вода, завіси призначені для встановлення лише у приміщеннях, в яких температура не опускається нижче 0°C. Повітря розподіляється через щілинні секції, які у стандартному виконанні мають довжину 1 та 1,5 м, що дозволяє підбирати завіси під будь-який дверний проріз.

Двигун вентилятора

У вентиляторах повітряних завіс використовуються чотири- та шестиполюсні асинхронні двигуни із зовнішнім ротором, які обладнані робочим колесом зі вперед загнутими лопатями з оцинкованої сталі. Вентилятори з таким виконанням турбіни відрізняються порівняно великим перепадом тиску та високою продуктивністю роботи. Для теплового захисту від перегріву в обмотку двигуна вбудовані термоконтакти з виведеними клемами для підключення зовнішніх пристроїв захисту.

Монтаж

Завіси можна встановлювати горизонтально або вертикально. У разі горизонтального встановлення повітряна завіса кріпиться над прорізом та створює повітряний потік, направлений вертикально зверху вниз вздовж усієї ширині прорізу. У разі вертикального положення завіса встановлюється з однієї або з двох сторін прорізу, а потік повітря направлений по горизонталі. Для прорізів с площею до 10…12 м2 достатньо встановити одну вертикальну завісу, а для великих приміщень необхідні завіси з обох сторін прорізу для збільшення площі дії.