Промисловий робот - за чи проти? Хоча насправді - усе однозначно. Звісно за - кажуть ті, хто збирається купити промислового робота чи повністю модернізувати виробництво.
Промислові роботи таки змушують хвилюватися, адже все більше обертів набирають їхні можливості, все більше удосконалених функцій пропонують постачальники за абсолютно демократичні суми. Промислові роботи справді вирішують левову частку тих завдань, які людині "не по зубах".
Сучасна робототехніка заснована на комп'ютерних технологіях: без комп'ютерів роботи не змогли б і десятої частини того, що вони можуть. Сучасних роботів можна умовно розділити на дві категорії: робочі (тобто роботи, сконструйовані для службових завдань, промислові роботи) і домашні.

Промислові роботи складають більше 80% від усіх існуючих на сьогодні пристроїв. Вони здатні практично повністю замінити людину на багатьох заводах: наприклад, на більшості автомобільних заводів всю складальну роботу виконують саме роботи, а людина залишається тільки контролювати їх. У такому підході багато плюсів: механічні «робочі» не допускають помилок, не втомлюються, їм, врешті-решт, не потрібно платити зарплату.

У більшості людей слово «робот» асоціюється з андроїдом, тобто з чимось, схожим на людину. Але в більшості випадків таке подання виявляється хибним.
Типовий промисловий робот складається з наступних частин:

1. Контролер - чіп, який координує всі дії промислового робота.

2. Роботизована рука. Основним завданням руки є переміщення END-ефектора. Роботизовані руки розрізняють за кількістю ступенів свободи: чим їх більше, тим краще. Більшість промислових роботів мають руки з 6 ступенями свободи.

3. Привід - двигун, який забезпечує рухливість руки. Управляється контролером.

4. END-ефектор - грубо кажучи, насадка на руці робота. Такі насадки можуть бути абсолютно різними: від примітивного затиску до зварювального апарату.

5. Сенсор, який забезпечує «відчуття» робота: саме завдяки йому робот розпізнає об'єкт, з яким доведеться працювати.

Промислові роботи застосовуються в промисловому виробництві. У більшості випадків під промисловим роботом маються на увазі автоматичні програмно-керовані маніпулятори, які виконують робочі операції зі складними просторовими переміщеннями.

Основними завданнями промислових роботів є переміщення масивних або великогабаритних вантажів, точне зварювання, фарбування, а також сортування продукції.

Маніпулятор промислового робота має від 2-х до 6-ти ступенів свободи і може переміщати вантажі до декількох сотень кілограмів у радіусі до кількох метрів.

Тенденція збільшення парку роботів у сучасному виробництві обумовлена ​​низкою об'єктивних факторів. Як правило, це збільшення продуктивності праці при збереженні високої якості продукції та можливість швидкого реагування на зміни об'єктів виробництва і споживчого ринку.

Серйозними стимулами до зростання цікавості до робототехніки є:

 
- Безперервне зниження вартості промислових роботів на тлі зростання вартості робочої сили;
- Нестача кваліфікованої робочої сили;
- Звільнення працюючих на виробництві від важкої, інтенсивної і монотонної праці;
- Можливість поліпшення екологічної обстановки і зниження шкідливого впливу виробництва, особливо зварювального, на здоров'я виробничого персоналу;
- Підвищення точності виконання технологічних операцій і, як наслідок, поліпшення якості;
- Можливість використання технологічного обладнання в три зміни 365 днів у рік.

На українському ринку альтернативні рішення з проектування а також постачання робототехніки пропонує Дніпропетровський інженерно-технічний центр "Контакт". Спеціалізація центру - це металообробне обладнання, бурове обладнання, ремонт станків і безперечно рішення для автоматизації підприємств, модернізації та постачання робототехніки всесвітньо визнаних брендів. Серед них: ABB, Mitsubishi, Schunk, Omron, Robotics AB.

Робототехніка може використовуватися практично у всіх галузях промисловості:

- обслуговування верстатів (робот або маніпулятор проводить зміну деталі: завантаження/розвантаження, виконує укладання готової продукції в упаковку, проведення контролю параметрів деталі та ін),

- різання,

- зварювання,

- фарбування,

- обслуговування пресогнучих машин,

- фінішна обробка деталей,

- сортування,

- пакування (складання готової продукції з максимально можливим ступенем упаковки, висока швидкість робіт), палетизації.

Переваги використання промислових роботів на виробництві:

* Висока швидкість і точність маніпуляцій;
* Мале енергоспоживання і висока надійність;
* Можливість працювати без зупинок протягом тривалого часу;
* Можливість працювати в небезпечних для людини умовах і з небезпечними для людини матеріалами;
* Зниження впливу людського фактора і травматичності.

Нижче наведені основні параметри, якими слід керуватися при виборі промислового робота:

* Кількість ступенів свободи (до 6 осей, але самі роботи можуть так само переміщатися)
* Максимальна вантажопідйомність (від 1.5 кг до 650 кг)
* Максимальний розмах руки (від 0.8 до 4м)
* Область застосування
* Клас захисту IP
* Місце встановлення (підлога, стіна, стеля та ін)Отож, як бачите, промисловий робот - це не теоретична модель із наукової книжки, це незахмарне майбутнє, як у фільмах фантастики, а натуральний що не на є спосіб покращити дохідність від підприємства.

Цей боєць уміє боротися за ваш прибуток, не вимагаючи взамін відпустку чи аванс. Ідеально, чи не так? Лишилось лише скористатися пропозицією.

Якщо Ви готові до суттєвої модернізації власного підприємства, а значить - і до збільшення прибутку від виробництва, тоді ласкаво просимо до співробітництва.

 

Катерина Талашук