Рідкий азот широко використовується практично у всіх сферах сучасної промисловості: хімічна, металургійна, харчова, а також в автомобільному і машинобудуванні. Не є рідкістю використання азоту у сфері охорони здоров'я та фармацевтичній промисловості.

Специфіка використання цієї речовини полягає в тому, що для збереження азоту в рідкому стані необхідні спеціальні умови.

Для зберігання рідкого азоту на сьогоднішній день використовуються кріоциліндри і посудини Дьюара.

Що являє собою посудина Дьюара?

Сучасні лабораторії та промислові об'єкти використовують посудини Дьюара для зберігання речовин, які при звичайній кімнатній температурі перетворюються на гази, у тому числі і азоту. Найчастіше вони виготовляються з подвійних листів теплостійкого алюмінію. Між стінками посудини створено штучний вакуум, що забезпечує додаткові умови для збереження стабільної температури всередині ємності. Такі заходи дозволяють зберегти речовину в рідкому стані більш тривалий час без додаткового використання дорогого обладнання. Варто також відзначити, що конструкція посудини передбачає наявність запобіжного клапана для уникникнення скупчення газів, які утворюються внаслідок випаровування речовини.

Де купити обладнання для зберігання рідкого азоту? Даного роду обладнання на українському ринку пропонує компанія «Колізей XXI». У каталозі компанії є кріоциліндри серії XL і посудини Дьюара серії LD від підприємства Taylor-Wharton. Це підприємство входить до групи компаній Harsco GasServ Group, що є провідними виробниками кріогенних ємностей для зберігання рідких газів вже більше 40 років.

На сьогоднішній день посудини Дьюара та кріогенні сховища Taylor-Wharton зареєстровані в Моз України та мають безстрокові свідоцтва. Такі ємності використовуються у всьому світі для зберігання біоматеріалів та інших об'єктів, таких як пробірки і органи для трансплантації. Поговоримо про асортимент детальніше:

Кріоциліндри серії XL

Обладнання використовується для безперебійного забезпечення кріосховищ рідким азотом. Воно виготовляється з нержавіючої сталі. Конструкція передбачає сучасну систему вентилів і запобіжних клапанів, які регулюють тиск азоту усередині ємності. Також клапани відповідають за безпечне наповнення циліндра із зовнішнього джерела і подачу азоту споживачеві під тиском від 0,8 до 1,5 атм. Циліндри мають вбудований індикатор рівня рідини.

Невеликий розмір кріоциліндра і наявність коліщаток для переміщення дозволяють легко використовувати це обладнання в невеликих лабораторіях.

Посудини Дьюара серії LD

Дане обладнання від компанії «Колізей XXI» широко використовується для зберігання і транспортування рідкого азоту. Ємності виготовляються з алюмінію з подвійними стінками, проміжок між ними заповнений вакуумом і ізолюючим матеріалом. Посудини мають оптимальну форму та спеціальні ребра жорсткості, які підвищують їх міцність. Наявність вакууму і якість ізолюючого матеріалу дозволяють зберігати в них рідкий азот протягом тривалого терміну.

Компанія також пропонує додаткові комплектуючі: роликова підставка, пристрій для подачі рідкого азоту, візок для перевезення судини, похилий стенд для зручного переливання рідкого азоту.

Детальну консультацію щодо підбору обладнання ви можете отримати у нашого спеціаліста за телефоном: +38 (044) 585-00-69.